Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Ako cez kopirák. Hokejbalisti napodobnili ženský tím, proti USA otočili zápas

Slovenskí hokejbaloví reprezentanti úspešne zvládli aj druhé stretnutie na domácich majstrovstvách sveta. V košickej Steel aréne zdolali Američanov 3:2 po predĺžení.

15.06.2019 16:54 , aktualizované: 23:00
Hokejbalisti, Slovensko Foto: ,
Lavička slovenských hokejbalistov, druhý zľava tréner Marián Gregorík.

Góly začali padať až v druhej tretine a ako prvý kapituloval slovenský gólman. Patrika Polca v priebehu 84 sekúnd prekonali Dennis Hickey a Jonny Ruiz, a tak sa Američania ujali dvojgólového vedenia.

Zverencom trénera Mojmíra Hojera sa však podarilo ešte v druhej časti streliť kontaktný gól, keď dve sekundy pred koncom dostal loptičku za bránkovú čiaru Milan Vozár.

V záverečnej tretine sa hráčom v bielych dresoch podarilo vyrovnať, keď v 40. min skóroval Libor Teplický. Napokon slovenskí hokejbalisti zdolali USA 3:2 po predĺžení.

Dennis Hickey sa v pridanej päťminútovke dopustil zbytočného faulu, ktorý v 49. min potrestal prudkou strelou z ľavého kruhu Patrik Svitana. Slováci tak majú na konte päť bodov a ďalšie môžu získať už v nedeľu 16. júna, keď budú čeliť hráčom Veľkej Británie.

MS v hokejbale – muži – základná skupina A1:

Slovensko – USA 3:2 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 – 1:0)
Góly: 30. Vozár (Rampáček), 39. Teplický (Oravec, Gajdoš), 49. P. Svitana (Martinusík, Rampáček) – 23. Hickey (Schlegel, Ruiz), 24. Ruiz
Zostava SR: P. Polc – Blahút, Bujdák, Doskočil, Gajdoš, L. Horváth, Tomka, Minárik, Salajka – P. Svitana, Cibík, Božík, Lipták, Martinusík, Olejník, B. Oravec, Poliaček, Rampáček, Rufati, Teplický, Vozár, Piják

Marián Gregorík, tréner SR: „Bol to nesmierne ťažký zápas. Hrali sme proti skvelému súperovi, ale napokon sme si triumf zaslúžili. Zlomový bol gól na 2:1, ten nás naštartoval.“

Jaroslav Martinusík, útočník SR: „Zvíťazili sme zaslúžene. Mali sme v zápase výpadok asi sedem minút, ale zvládli sme to. Ideme ďalej, zajtra nás čakajú Briti.“

Zostávajúci program hokejbalistov SR v základnej skupine MS:
Nedeľa 16. júna: Veľká Británia – Slovensko (17.00)
Utorok 18. júna: Slovensko – Česko (17.00)

Aj Slovenky otočili zápas

Slováci napodobnili napodobnili popoludňajšie víťazstvo svojich ženských kolegýň, ktoré vyhrali nad USA 3:2 po predĺžení.

Zverenky trénera Mariána Hambálka nezačali najlepšie a už v deviatej minúte prehrávali dvojgólovým rozdielom.

Slovenské hokejbalistky na MS v Košiciach. Foto: TASR, František Iván
Hokejbalistky, Košice Slovenské hokejbalistky na MS v Košiciach.

Do streleckej listiny sa postupne zapísali Witley Nicholsová a Sadie St. Germainová. Slovenky sa ale nevzdali, ešte v prvej tretine strelila kontaktný gól Lucia Záborská a v 33. min vyrovnala skóre Michaela Vršková. O víťazovi stretnutia muselo rozhodnúť až predĺženie, ktoré ukončila svojim druhým gólom v zápase Vršková.

Reprezentantky Slovenska si tak pripísali na konto prvé víťazstvo a dva body do tabuľky. Najbližší duel na svetovom šampionáte odohrajú v pondelok 17. júna, keď od 17.00 h nastúpia proti hráčkam Veľkej Británie.

MS v hokejbale – ženy – základná skupina:

USA – Slovensko 2:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 5. Nicholsová (Bitlerová), 9. St. Germainová (Stewartová, Dobsonová) – 13. Záborská (Šimnová), 33. Vršková (Kochanová), 49. Vršková
Zostava SR: Tabačková – Štrbáková, Turcsányová, Dzurinová, Žitňanská, Záborská, Šulíková, Pravlíková, Gáborčíková – Kochanová, Kolcunová, Vršková – Paľová, Suráková, Dobošová – Záňová, Šimnová, Nemčeková – Staroňová, Veličková Rašková, Gauríková – Leskovjanská, Hájniková.

Marián Hambálek, tréner SR: „Hrali sme konečne to, čo sme mali. Boli sme oveľa pohyblivejšie ako včera s Kanadou. Dievčatá plnili taktické pokyny, som veľmi rád za toto víťazstvo. Tešíme sa na ďalší zápas.“

Michaela Vršková, hráčka SR: „Pred mojím gólom som si vizualizovala, že ho dám práve ja a stalo sa. Hrali sme lepšie ako včera, niečo sme si povedali a to sa ukázalo.“