Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Pirát Krištofič: Najskôr budem kráľom welteru a potom pôjdem po Vémolovi

Rozhodnutie Karlosa Vémolu zmeniť promotérsku spoločnosť vyvolalo v československom MMA poriadny rozruch.

12.02.2019 19:34
Krištofič Foto:
Samuel "Pirát" Krištofič (vpravo) na marcovom podujatí Fight Nights v Bratislave.
debata

Jedna z najvýraznejších tvárí českej scény zmiešaných bojových umení bude štartovať pod hlavičkou organizácie Oktagon. Rozhodol sa totiž ukončiť spoluprácu s XFN, kde bol hlavnou tvárou turnajov.

Vémola si zvolil odchod najmä preto, že ho lákajú súboje s bývalým šampiónom slávnej organizácie Bellator Attilom Véghom zo Slovenska i s jeho krajanom Samuelom „Pirátom“ Krištofičom. Vémola už dlhšie hovorí o súboji, ktorý určí absolútneho federálneho kráľa MMA.

„Chcem nastúpiť v Ostrave. Nečakám však, že ma nechajú zápasiť hneď o titul. Na jednom z turnajov by som chcel vyzvať Samuela Krištofiča,“ povedal Vémola a na instagrame vyzval Piráta:

„Prišiel som si pre teba do Oktagonu tak, ako som sľúbil fanúšikom. Takže ty splň svoj sľub a prestaň (pred mnou) utekať!“

Slovenského bojovníka, ktorý patrí medzi najväčšie hviezdy Oktagonu, však najskôr čaká titulový súboj vo welterovej váhe s českým rivalom Davidom Kozmom. Dlho očakávaný duel bude súčasťou turnaja Oktagon 11 v Ostrave začiatkom marca.

Krištofič Vémolovu výzvu prijal, ale potvrdil, že nateraz má iné priority: „Najskôr chcem titul vo welteri a potom sa môžem pobiť s Karlosom o ďalší opasok.“

debata chyba
Viac na túto tému: #MMA #Oktagon #Karlos Vémola #XFN #Pirát Krištofič