Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

VIDEO: Trikrát ho počítali, ale vydržal. Nechcel som to vzdať, vravel Rytmus

Slovenský zápasník MMA Ivan Buchinger sa stal šampiónom organizácie XFN v kategórii do 66 kilogramov.

28.12.2018 00:02 , aktualizované: 01:28
debata (4)

V titulovom zápase v pražskej O2 Aréne zdolal Sergeja Grecicha z Litvy predčasne vo 4. kole z 5 vypísaných.

Buchinger bol od začiatku aktívnejší, súpera si držal na dištanc a mal prevahu na zemi i v postoji. Litovčanovi v druhom kole vyšiel úder, po ktorom Slovák utrpel krvavé zranenie.

To ho však nijakým spôsobom nelimitovalo a v treťom kole opäť dominoval. Súpera dostával pod tlak najmä kopmi, po ktorých zostal Grecicho niekoľkokrát evidentne otrasený.

Štvrté kolo bolo vyrovnanejšie, ale aj to mal Buchinger pod kontrolou. Pred jeho koncom nasadil súperovi škrtenie tzv. d'arce choke a stal sa novým šampiónom. „Pripravoval som sa normálne, vedel som, že súper je dobrý na zemi. Mal som plán ukončiť to z postoja, ale keby to nevyšlo, tak na zemi. Skúsil som to a vyšlo to,“ povedal Buchinger po zápase.

Galavečer XFN 15 mal slovenské obsadenie aj v ďalších zápasoch. Miroslav Štrbák bojoval o víťazstvo s Francúzom Yliesom Djirounom. Slovenský zápasník dostal hneď v úvodných sekundách tvrdú ranu, ale otriasol sa a o víťazovi sa rozhodovalo po troch kolách. Francúz vyhral na body 3:0.

Veľkú pozornosť pútal aj súboj českého veterána organizácie UFC Karlosa Vémolu s Brazílčanom Flaviom Rodrigom Magonom. Vémola sľuboval ukončiť zápas už v prvom kole a sľub aj dodržal. Od úvodu mal nad Magonom prevahu, zápas vyhral po tvrdých úderoch technickým KO.

V záverečnom zápase večera sa v boxerskom súboji stretli populárni hudobníci, reperi Otakar „Marpo“ Petřina a Patrik „Rytmus Vrbovský“. Hoci to po polovici duelu vyzeralo na jasnú výhru Marpa, Rytmusa nepoložili ani tri počítania a napokon so cťou odboxoval všetkých šesť vypísaných kôl.

„Myslel som, že v treťom kole bude koniec, ale nechcel som to vzdať. Som rád, že som vydržal až do konca,“ vravel po súboji Rytmus. O víťazstve Marpa rozhodli arbitri na základe bodov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Neuvěřitelný zážitek! Splněný sen, neskutečné! #WeAreXFN

Príspevok, ktorý zdieľa XFIGHTNIGHTS (@xfightnights),

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

První kolo TKO @karlos_terminator_vemola

Príspevok, ktorý zdieľa XFIGHTNIGHTS (@xfightnights),

4 debata chyba
Viac na túto tému: #MMA #Ivan Buchinger #Karlos Vémola #XFN16 #Marpo vs. Rytmus