Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Tanečníci Myslivečková s Csölleyom zostali bez finále. S jazdou boli spokojní

Slovenskí krasokorčuliari Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley neuspeli na majstrovstvách sveta v Miláne v piatkovom krátkom tanci. Ich výkon ocenili rozhodcovia známkou 55,54 bodov a už po odjazdení 27 párov z 31 bolo jasné, že Slováci budú chýbať v sobotňajších voľných tancoch medzi elitnou dvadsiatkou. Napokon skončili na 25. mieste.

23.03.2018 16:20
Lucie Myslivečková, Lukáš Csölley Foto: ,
Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley na MS v krasokorčuľovaní v Taliansku.
debata

Slovenským tanečníkom nepomohol ani fakt, že jazdili v „domácom“ prostredí, keďže sa pripravujú s ich talianskymi trénermi Barbarou Fusarovou Poliovou, Stefanom Carusom a Robertom Pelizzollom práve v Miláne. Za osobným maximom 59,75 zo ZOH 2018 v Pjongčangu, kde postúpili do voľných jázd a skončili na konečnom 20. mieste, zaostali o vyše štyri body.

Po krátkom programe však boli spokojní. „Podarila sa nám čistá jazda,“ povedala v mixzóne 28-ročná Myslivečková.

„Dôležité bolo zajazdiť čisto, aj prvá reakcia trénerov bola, že sme spravili maximum. Olympijský krátky program bol lepší, ale aj tento bol jeden z najlepších,“ dodal 27-ročný Csölley. Partnerku do veľkej miery limitovalo zranenie ramena. Počas úpravy ľadu sa na veľkej obrazovke štadióna objavil aj záber na ňu, ako jej rameno tejpuje fyzioterapeut.

„Ja to rameno cítim sedem dní v týždni, 24 hodín denne, nie je to niečo, na čo by sa dalo zabudnúť. Ak to mám zatejpované, tak stabilita je väčšia, ale hybnosť menšia,“ vysvetlila.

O ďalšej budúcnosti slovenskí reprezentanti ešte nechceli hovoriť. „Dali sme si čas, že si to premyslíme po svetovom šampionáte,“ uviedla Myslivečková.

Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley. Foto: Reuters, ALESSANDRO BIANCHI
Lucie Myslivečková, Lukáš Csölley Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley.

Najlepší krátky tanec predviedli olympijskí vicešampióni Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron z Francúzska. Dvojnásobní majstri sveta vytvorili výkonom 83,73 nové historické maximum, keď o 16 stotín bodu prekonali olympijských víťazov a obhajcov titulu Tessu Virtueovú so Scottom Moirom z Kanady, ktorí v Miláne neštartujú.

Úradujúci majstri Európy odsunuli na druhé miesto americký pár Madison Hubbellová, Zachary Donohue. Z tretieho miesta pôjdu do sobotňajších voľných tancov Kanaďania Kaitlyn Weaverová a Andrew Poje.

Na milánskom šampionáte sa Slovákom nedarilo. Do voľných jázd nepostúpila už v stredu ani Nicole Rajičová. Dvadsaťdvaročná slovenská sólistka bojovala so zranením, po dvoch pádoch v KP skončila až na 27. mieste a nepostúpila do 24-člennej svetovej elity.

Výsledky:
krátke tance: 1. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (Fr.) 83,73, 2. Madison Hubbellová, Zachary Donohue (USA) 80,42, 3. Kaitlyn Weaverová, Andrew Poje (Kan.) 78,31, 4. Anna Cappelliniová, Luca Lanotte (Tal.) 77,46, 5. Madison Chocková, Evan Bates (USA) 75,66, 6. Piper Gillesová, Paul Poirier (Kan.) 74,51, … 25. Lucie MYSLIVEČKOVÁ, Lukáš CSÖLLEY (SR) 55,54

debata chyba
Viac na túto tému: #krasokorčuľovanie #Lukáš Csölley #Lucie Myslivečková #MS v krasokorčuľovaní