Slovensko má vicemajstra sveta! Zápasník Makojev podľahol len zlatému z Ria

Slovenský reprezentant v zápasení voľným štýlom Boris Makojev získal na majstrovstvách sveta v Paríži (21. - 26. augusta 2017) striebornú medailu.

25.08.2017 21:41
Hassan Yazdani Cherati Foto: ,
Radosť Hassana Yazdaniho Cheratiho, zlatého z OH v Riu de Janeiro, ktorý zdolal vo finále kategórie do 86 kg na MS slovenského reprezentanta Borisa Makojeva.
debata (2)

V kategórii do 86 kg prehral až v piatkovom finále, v ktorom nestačil na Iránca Hassana Yazdaniho Cheratiho, zlatého z OH v Riu de Janeiro do 74 kg.

Makojev v piatok na ceste do finále postupne zdolal Maročana Rašída Ouribiho, Bulhara Mihaila Ganeva, Kubánca Yurieskiho Torreblancu Queraltu a Američana J'dena Coxa.

„Sme veľmi radi, že sa nám to podarilo. V poslednom období nám chýbali výsledky, niečo podobné sme už potrebovali. Boli sme presvedčení, že v Paríži dosiahneme dobré umiestnenie, možno do desiatky, ale medaila nás všetkých veľmi príjemne prekvapila. Sledoval som všetky jeho súboje, s výnimkou finále Boris šľapal ako hodinky. Vo finále bojoval s olympijským víťazom z Ria, síce z nižšej hmotnostnej kategórie, ale má to natrénované,“ povedal prezident Slovenského zápasníckeho zväzu Ján Karšňák.

Iný slovenský voľnoštýliar Mykola Bolotňuk v piatok v kategórii do 61 kg dvoma víťazstvami prenikol do štvrťfinále, v ňom však nestačil na azerbajdžanského reprezentanta Hadžiho Alijeva a neuspel ani v repasáži – nad jeho sily bol Japonec Rinya Nakamura. V kategórii do 125 kg Soslan Gaglojev uspel v kvalifikácii, na osemfinálový súboj však pre zranenie nenastúpil.