Varga atakoval v Montreale prvú desiatku, zdolal aj lídra Svetovej série

Päťnásobný majster sveta Španiel Javier Gómez sa stal víťazom pretekov Svetovej triatlonovej série v kanadskom Montreale.

06.08.2017 23:19
Richard Varga Foto: ,
Richard Varga.

V súčte objemov olympijského triatlonu (1,5 km plávanie, 40 km bicykel, 10 km beh) Gómez dosiahol víťazný čas 1:47:49 h a o 15 sekúnd zdolal Nóra Kristiana Blummenfelta. Tretí skončil Juhoafričan Richard Murray, za víťazom zaostal o 52 sekúnd.

Jediný Slovák Richard Varga obsadil 13. miesto, ked za najlepšou desiatkou zaostal o 21 sekúnd. Vargovi sa o 3 sekundy podarilo zdolať priebežného lídra seriálu WTS a víťaza štyroch tohtoročných podujatí Španiela Maria Molu.

Najlepší plavec medzi triatlonistami Varga tradične vybiehal z vody na prvom mieste a na konci cyklistickej časti bol stále na výbornej piatej pozícii. Po druhom z piatich bežeckých okruhov klesol na 11. priečku, neskôr bol aj pätnásty a v závere to vytiahol na 13. miesto. V tejto sezóne je to pre 28-ročného Bratislavčana druhé najlepšie umiestnenie na podujatí WTS po 11. priečke z júnových pretekov v anglickom Leedse.

V aktuálnom poradí WTS patrí R. Vargovi 17. miesto, na čele je dvojica Španielov – Mario Mola pred Javierom Gómezom. Tretia pozícia patrí Juhoafričanovi Richardovi Murraymu.

V Montreale sa preteky WTS konali po prvý raz, pred rokom bolo toto frankofónne kanadské mesto hostiteľom generálky na OH v Riu de Janeiro, ale „iba“ v rámci Svetového pohára. Podujatie v Montreale bolo siedmym z deväťdielneho seriálu WTS, prestížny šampionát dokončia v Európe pretekmi v Štokholme a Rotterdame.

WTS v Montreale (objemy 1,5 km plávanie + 40 km cyklistika + 10 km beh):

muži: 1. Javier Gómez (Šp.) 1:47:49 h, 2. Kristian Blummenfelt (Nór.) 1:48:04, 3. Richard Murray (JAR) 1:48:41, 4. Jonathan Brownlee (V. Brit.) 1:49:03, 5. Raphael Montoya (Fr.) 1:49:10, 6. Jelle Geens (Belg.) 1:49:10,…13. Richard Varga (SR) 1:49:56.

Poradie WTS /po 7 z 9 pretekov/: 1. Mario Mola 3664 bodov, 2. Javier Gómez (obaja Šp.) 3361, 3. Richard Murray (JAR) 3197,… 17. Richard Varga (SR) 1168.

Viac na túto tému: #triatlon #Richard Varga