Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Hochschornerovci nahlas hovoria o konci. Špekulujú, čo budú robiť ďalej

Po štvrtkovom neúspechu v kvalifikácii kategórie C2 na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v slovinskom Tacene sa súrodencom Hochschornerovcom nevychádzalo ľahko z vody ani po piatkovom finále tímov.

02.06.2017 15:26
Peter a Pavol Hochschornerovci Foto:
Peter a Pavol Hochschornerovci
debata (3)

Slováci boli favoritmi súťaže hliadok 3× C2, keďže práve v tejto kategórii brali zlaté medaily na predchádzajúcich troch európskych šampionátoch vo Viedni 2014, Markkleebergu 2015 a doma v Liptovskom Mikuláši 2016. V Tacene 2017 skončili v konkurencii piatich tímov až na štvrtom mieste.

„K jazde veľa hovoriť netreba, všetci mali možnosť to vidieť. Problémom bol asi celý týždeň. Príliš veľa sme 'makali'a boli sme unavení. Navyše mám seknutý krk, nedalo sa poriadne pádlovať. Na preteky nám nezostali sily,“ smutne skonštatoval Pavol Hochschorner a vzápätí pokračoval:

„Nastal čas na menší oddych. Uvidíme časom, ako a či budeme pokračovať. Už sme v tom, že kariéru máme za sebou. Zaujímajú nás iné veci. Na Svetový pohár do Prahy nejdeme určite a tie ďalšie…uvidíme. Stať sa môže, že počas sezóny definitívne skončíme. Ak sa budeme trápiť, nebude to mať zmysel. Nezáleží však len na nás, ale aj na ľuďoch okolo, ako sa k tomu postavia.“

Na trojnásobných olympijských víťazov výrazne vplýva aj skutočnosť, že ich disciplína pravdepodobne vypadne z programu olympijských hier. Diskutuje sa o tom už dlho a definitíva má padnúť čoskoro.

"Myslím si, že už je to rozhodnuté. Angličania ani niektoré ďalšie krajiny sem už neposlali ‘cédvojky‘. Angličania sú v diplomacii najsilnejší a asi dobre vedia, prečo tak urobili. Jazdiť sa to bude, ale nie na olympiáde… Živiť kategóriu, ktoré je dosť nákladná, stojí dosť peňazí. Ak to federáciám nebude prinášať peniaze, tak ťažko povedať, kto bude ochotný túto kategóriu držať,“ myslí si Peter Hochschorner.

"Niekoľkoročné debaty o budúcnosti našej kategória nás dosť ovplyvnili. A vidieť to aj na našom jazdení. Je to ako keby človeku povedali, že v robote končí, ale nevie kedy. Je to len také prežívanie a trápenie sa,“ doplnil Peter Hochschorner.

Jeho dvojička Pavol pripomenul, že ich posádka sa na súťaže nechodí len zúčastniť. "Na každých pretekoch chceme dosiahnuť čo najviac. Ak sa však na to necítime, máme chuť sa na to vykašľať. Teraz som nahnevaný z celej sezóny a celého diania v našom športe. Nemáme žiadnu podporu, to je celé,“ povedal Pavol Hochschorner.

A čo ďalej? "Musíme to rozchodiť, život ide ďalej. Čo sa týka športu, tak nevieme, aké to bude ďalej. Máme už v našich rokoch aj iné povinnosti. Obesiť sa nejdeme, no musíme vymyslieť, čo budeme ďalej robiť,“ prezradil na záver Peter Hochschorner.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Pavol a Peter Hochschornerovci