Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Najlepší slovenský triatlonista Richard Varga si chce vylepšiť beh

Slovenský triatlon má najmä vďaka Richardovi Vargovi za sebou najúspešnejšiu sezónu. Jedenásta priečka z olympijského triatlonu v Riu de Janeiro ho síce teší, ale cíti potenciál na zlepšenie. Na to potrebuje byť predovšetkým zdravý.

06.12.2016 16:34
Richard Varga Foto: ,
Richard Varga.
debata

„Po olympijských hrách sa naplno prejavili moje problémy s achilovkou, s ktorou sa trápim už dva roky. Keďže som všetko podriadil úspechu na OH, radikálne riešenie som odkladal. Teší ma, že lekári už môj problém vyriešili. Pomaly sa dostávam do tempa a práve tento týždeň som začal behať opäť bez problémov. Verím, že tieto patálie sú už za mnou a že sa výkonnostne posuniem vyššie,“ zdôraznil Richard Varga, aktuálne už 8-násobný hlavný laureát ankety Slovenskej triatlonovej únie.

Varga sa počas slávnostného bilancovania sezóny v utorok v Bratislave ešte raz vrátil k augustovým olympijským pretekom v Riu de Janeiro, v ktorých vydal všetky sily a dlho sa držal na čele štartovného poľa. Medaila a napokon aj pozícia v desiatke najlepších elitnému plavcovi a skvelému cyklistovi ušli v záverečnej bežeckej časti.

„Posledné dva roky som stále tvrdil, že všetka moja príprava je zameraná na olympijský vrchol v Brazílii. Na najdôležitejších pretekoch som urobil všetko pre najlepší výsledok. S odstupom času si myslím, že svoje ambície som naplnil aj napriek tomu, že som sa nedostal do prvej desiatky. Viem, že mám ešte rezervy v behu, preto aj do budúcnosti sa zameriam najmä na odstránenie tohto nedostatku. Pokúsim sa zlepšiť biomechaniku svojho behu, čo by mi pomohlo byť o minútu až minútu a pol rýchlejší,“ uviedol Richard Varga.

Slovenský triatlonový talizman sa v ostatných dvoch rokoch pripravoval v britskej tréningovej skupine aj s multimedailistami z vrcholných podujatí, bratmi Alistairom a Jonathanom Brownleeovcami. Teraz sa rozhodol pre zmenu a tréningový návrat z Leedsu na Slovensko.

„Viac sa chcem zamerať na seba. Pomôcť by mi mali členovia môjho tímu na čele s Kristiánom Cupákom. V budúcej sezóne mám záujem absolvovať viac štartov na Slovensku. Práve v týchto dňoch tvoríme súťažný kalendár, aby som vedel zosúladiť všetky štarty v rámci Európy aj pretekov elitného seriálu Svetovej série. Mojím záujmom bude predstaviť sa aj na majstrovstvách Európy v akvatlone, ktoré budú na budúci rok v Bratislave-Petržalke,“ zdôraznil štvornásobný majster sveta v tejto disciplíne.

Výkonný výbor Európskej triatlonovej únie (VV ETU) v máji tohto roku v portugalskom Lisabone rozhodol o tom, že práve Bratislava privíta v budúcom roku najlepších pretekárov v kombinácii plávania a behu. Podujatie sa uskutoční 27.- 28. mája 2017.

debata chyba
Viac na túto tému: #Richard Varga