Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Lomnický spojil sily s dvojnásobným majstrom sveta

Piaty kladivár tohtoročných olympijských hier v Riu de Janeiro aj európskeho šampionátu v Amsterdame Marcel Lomnický vyriešil trénerskú otázku.

14.11.2016 11:37
Marcel Lomnický Foto: ,
Marcel Lomnický.
debata

Od decembra sa začne pripravovať v skupine okolo dvojnásobného majstra sveta a lídra tabuliek Pawla Fajdeka pod vedením Jolanty Kumorovej. Pretekár banskobystrickej Dukly dúfa, že spolupráca mu pomôže vymaniť sa z výkonnostnej stagnácie. „Nutne som potreboval nový impulz. Verím, že tréningy s Fajdekom ním budú. V posledných dvoch rokoch som, priznám sa, nemal motiváciu robiť niečo navyše. Uspokojil som sa so stopercentnou robotou, nesnažil som sa o stodesaťper­centnú. Ako-tak to fungovalo, ale už dve sezóny som si neposunul osobák 79,16 cm. Neviem, čo viac ako tréningy so svetovou jednotkou by som mal skúsiť, aby som sa zlepšil,“ povedal Lomnický pre pondelkové vydanie denníka Šport.

Tréningové spojenectvo s Fajdekom mali vraj dohodnuté už dávnejšie, Poliak po olympiáde potvrdil záujem a potom už nasledovalo iba doladenie detailov. „Všetko je naplánované až do augustových MS v Londýne. V decembri a januári pôjdeme za teplom na sústredenie na juh Portugalska, na prelome februára a marca do USA, odtiaľ rovno na zimný Európsky pohár vo vrhoch v Las Palmas na Kanárskych ostrovoch a v apríli sa znova vrátime do Portugalska,“ pokračoval kladivár, ktorý si do Ria vyžiadal odbornú asistenciu Libora Charfreitaga. Majster Európy z Barcelony 2010 chce však pokračovať v kariére a Lomnický si navyše v Pohraniciach pri Nitre zriadil vlastný vrhačský sektor, takže už nemusí dochádzať do Trnavy. „Ešte stále nie je úplne tip-top. Sú potrebné drobné kozmetické úpravy, aby som sa cítil komfortne. Vrhačská klietka i kruh sú vybudované, chýba ešte prístrešok,“ prezradil pre Šport 29-ročný nitriansky rodák

debata chyba
Viac na túto tému: #Marcel Lomnický #Pawol Fajdek