Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Štvrtým kandidátom na prezidenta SOV je Jagnešák

So sloganom Vráťme športu tvár, s podporou monackého kniežaťa Alberta či ruského krasokorčuliara Jevgenija Pľuščenka vyrukoval Milan Jagnešák do súboja o post prezidenta Slovenského olympijského výboru (SOV).

07.11.2016 08:22
Milan Jagneššák Foto: ,
Milan Jagneššák.
debata

Pilot bobových posádok na štyroch zimných olympijských hrách ustúpil od zámeru postaviť do volieb kandidáta nepochádzajúceho priamo zo športovej sféry a rozhodol sa sám vyzvať doteraz známu trojicu uchádzačov – doterajšieho šéflekára olympijského tímu SR Branislava Deleja, finančníka Antona Siekela a predsedu Slovenskej asociácie športu na školách Mariana Majzlíka.

„Mali sme pripraveného človeka, ktorý miluje šport a chce mu pomôcť. Je to Peter Lednár, ktorý je vysoký predstaviteľ Rádu maltézskych rytierov. Venuje sa humanite a tá je so športom prepojená,“ uviedol pre pondelkové vydanie denníka Šport 47-ročný prezident Slovenského zväzu bobistov.

Jagnešák je člen komisie športovcov Slovenského olympijského výboru, na čele ktorého tento rok končí František Chmelár. Za svojho nástupcu presadzuje Antona Siekela. Práve táto preferencia Jagnešáka motivovala k vlastnej kampani: „František Chmelár mi počas olympijských hier v Riu de Janeiro povedal, aby som neriešil voľby, pretože on už má vybratého svojho nástupcu. Ak sa s ním nestotožním, dostanem ‚červenú‘ kartu. Tým mi naznačil, že v súčasnom SOV mám stopku… Nerozumiem tomu, predsa žijeme v demokratickej krajine a azda aj SOV je organizácia, v ktorej sa rešpektuje sloboda slova a názorov. Preto som sa rozhodol, že budem kandidovať sám. Tá jeho ‚červená‘ karta je pre mňa ako zelená na semafore, aby som vstúpil do – verím – férového – boja.“

Jagnešák je spomedzi štyroch kandidátov jediný so súťažnou olympijskou minulosťou. Údajne zvažuje dokonca pokračovanie kariéry. Má vlastnú predstavu o fungovaní strešnej organizácie, presadzuje politiku otvorených dverí. "Musí to byť otvorená organizácia, aby sa v nej nerozhodovalo za zatvorenými dverami. Chcem byť prezident – koordinátor dobrých myšlienok. Naša činnosť musí byť transparentná. Ak sa stanem prezidentom, rozhodne budem spolupracovať so všetkými členskými zväzmi SOV. Voči každému budem spravodlivý, do úvahy neprichádza zvýhodňovanie ani znevýhodňovanie jedných na úkor druhých. " poznamenal Jagnešák pre Šport.

Uzávierka podania prihlášok do volieb je vo štvrtok 10. novembra o 17.00 h. Samotné voľby sa uskutočnia v sobotu 26. novembra v Bratislave. V prvom kole bude potrebná na zvolenie nadpolovičná väčšina maximálneho počtu hlasov, v druhom už len jednoduchá väčšina.

debata chyba
Viac na túto tému: #SOV #Milan Jagnešák #voľby prezidenta SOV