Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Beňuš: Budem teda mať nového trénera

Pravdepodobne s novým trénerom sa od novembra začne na súťažný rok 2017 pripravovať úspešný vodný slalomár Matej Beňuš.

26.10.2016 14:21
Matej Beňuš Foto: ,
Matej Beňuš.
debata

Doterajší kouč strieborného medailistu v kategórii C1 z OH 2016 v Riu de Janeiro Juraj Minčík, ktorý viedol aj zlatých deblkanoistov bratrancov Škantárovcov, asi zanechá trénerskú kariéru a bude sa venovať iným záležitostiam. „Už to máme vyriešené, ale ešte neviem, či je to oficiálne. Preto zatiaľ nič neprezradím. Budem teda mať nového trénera,“ uviedol v stredu predpoludním 28-ročný Bratislavčan Beňuš. Meno nového kouča by mohlo byť známe počas nasledujúceho týždňa.

Úspešný slovenský reprezentant vo vodnom slalome má za sebou prijemné týždne. V auguste získal v Brazílii olympijské striebro a po návrate domov sa roztrhlo vrece s rôznymi akciami. „Dva mesiace po Riu boli zaujímavé. Mal som mnoho povinností a trochu menej tréningov. Snažil som sa tráviť čas najmä s rodinou,“ pokračoval Beňuš. Od Ria síce menej trénoval, no má za sebou štarty na dvoch pretekoch Svetového pohára. Okrem toho sa venuje aj iným športom. „Pred olympiádou som nemohol hrať hokej, aby som sa nezranil. Teraz ho hrám aj štyrikrát týždenne. Pripájam až ďalšie športy na udržanie sa v kondícii. Hokej nielen hrám, ale tiež sledujem zámorskú NHL. Najmä kluby so Slovákmi, najviac Jara Haláka,“ ozrejmil Beňuš.

Zimnú prípravu na nasledujúcu sezónu začne Matej Beňuš začiatkom novembra. „Bude obsahovať to, čo každý rok. Nebudem robiť výrazné zmeny,“ dodal. Najvýraznejšou teda bude avizovaný nový tréner.

Súčasťou prípravy Mateja Beňuša na nový súťažný ročník bude v závere novembra účasť na exhibičných pretekoch v novozélandskom Aucklande. „Organizujú tam pozývacie preteky a zavolali aj mňa, chýbať by nemal ani Michal Martikán. Chcem si tento nový moderný kanál otestovať, či sa tam nepôjdem na jar pripravovať namiesto Austrálie,“ poznamenal. V jari 2017 plánuje Beňuš dlhé sústredenie na južnej pologuli, kam odcestuje aj s rodinou. V hre je Austrália, kam chodí pravidelne, no po novembrovej skúsenosti sa to môže zmeniť a možno zamieri na Nový Zéland.

debata chyba
Viac na túto tému: #Matej Beňuš #Juraj Minčík