Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Ťaháky na P-T-S: Tóth, Lomnický, ale aj Wlodarczyková či Hrivnák Klocová

Prvý muž svetových šprintérskych tabuliek Katarčan Femi Ogunode a slovenský objav sezóny Ján Volko na 100 m či ďalší líder svetových tabuliek Keňan Nicholas Kipkoech na 800 m medzi mužmi, resp. svetová rekordérka Anita Wlodarczyková v ženskom kladive.

03.06.2016 12:00
chodec matej toth Foto: ,
Matej Tóth.
debata

To sú len niektoré z ťahákov obnoveného atletického mítingu Pravda – Televízia – Slovnaft, ktorý sa uskutoční v sobotu 4. júna v modernom športovom komplexe x-bionic® sphere v Šamoríne. Organizátori sú hrdí aj na účasť slovenského majstra sveta v chôdzi Mateja Tótha, pre ktorého to bude prvý ostrý štart v zranením poznačenej olympijskej sezóne. Predstaví sa na 3000 m. Zaujímavé bude aj mužské kladivo, kde by sa o prvenstvo mali pobiť Tadžik Dilšod Nazarov a Slovák Marcel Lomnický. Päťdesiaty prvý ročník PTS má v sobotu začiatok o 16.00 h.

Čo treba vidieť na 51. ročníku mítingu Pravda – Televízia – Slovnaft?

MUŽI

100 m: Líder svetových tabuliek Ogunode (9,91) môže v prípade dobrých poveternostných podmienok atakovať rekord P-T-S 10,07 ešte z roku 1988. V dobrej forme sú aj Bruintjies, Skyers a Morris. Črtá sa šanca na ďalšie zlepšenie pre Slováka Jána Volka.

800 m: Muž číslo 1 v sezóne 2016 na papieri Nicholas Kipkoech bežal dvakrát v tomto roku pod 1:44 min a vyhral aj majstrovstvá Kene. Bude schopný atakovať Juantorenov rekord mítingu (1:44,97) ešte z roku 1978 pred očami samotného rekordéra? Šanca na kvalitný čas aj pre Slováka Jozefa Repčíka.

1500 m: Na štarte až sedem bežcov s osobným rekordom pod 3:40 min. Práve táto méta je cieľ, ktorí mienia organizátori dosiahnuť aj za pomoci kvalitného kenského vodiča Kombicha. Jozef Pelikán sa bude snažiť o limit na ME v Amsterdame.

400 m prek.: Beh pripravený pre najlepšieho Slováka Martina Kučeru, ktorý sa chce posunúť pod 50 sekúnd. Briti Flannery a Green majú osobné rekordy pod 49 sekúnd.

Výška: Bahamčan Wilson už skočil v tomto roku 230 cm, ale lepšie osobné rekordy majú Demjaňuk a Kgosiemang. Slovenským tromfom je Matúš Bubeník.

Trojskok: Slovenská jednotka Tomáš Veszelka bude mať dvoch vážnych súperov v boji o prvenstvo. Nigerijčan Oke (žije v Británii) a Hugues z Burkiny Faso (žije vo Francúzsku) sa zdajú byť nad jeho sily. Prekvapenie však nie je vylúčené.

Kladivo: O prvenstvo by sa mali pobiť Nazarov s Marcelom Lomnickým. Ako blízko sa dostanú k 80 metrom?

3000 m chôdza: Matej Tóth a jeho súťažná premiéra pod holým nebom v roku 2016. Jeho štart je veľká pocta pre míting.

4×100 m: Turci chcú bežať pod 39 sekúnd, to by mohlo byť blízko k rekordu mítingu (38,92), Kubánci má rovnakú ambíciu.

ŽENY

100 m: Američanka Andersonová má dobrú formu, Slovenky Alexandra Bezeková a Lenka Kršáková sa môžu posunúť ku kvalitným časom.

800 m: Lucia Hrivnák Klocová so snahou atakovať dvojminútovú hranicu. Traceyová, Assefová a aj čerstvá majsterka Kene Cherotichová nebudú ľahké súperky.

Diaľka: Jana Velďáková chce doma zvíťaziť, ale na to musí atakovať výkon na úrovni 660 cm. Podarí sa to?

Kladivo: Svetová rekordérka Wlodarczyková má formu a túži hodiť ďaleko.

4×100 m: Ukrajinky sú jasné favoritky, zahanbiť sa nechcú nechať ani slovenské reprezentantky

4×400 m: Súboj Indie so Slovenskom bude zaujímavý vrchol mítingu

debata chyba
Viac na túto tému: #Marcel Lomnický #Matej Tóth #Ján Volko #míting P-T-S #Femi Ogunode