Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Slafkovský sa teší na čerešničku, Dukátová k ideálu potrebuje ešte mesiac

Najúspešnejším slovenským športovcom - čo do počtu medailí z olympijských hier - sa začínajú súboje vo Svetovom pohári.

18.06.2015 19:30
Martikán, Škantár, Beňuš, Dukátová Foto: ,
Zľava: Michal Martikán, Peter Škantár a Matej Beňuš s Janou Dukátovou.
debata

Päťdielny seriál vo vodnom slalome štartuje zajtra v pražskej Tróji a uzatvorí ho podujatie vo francúzskom Pau (13.-16.8.). Vrcholom pre slovenských fanúšikov bude 3. kolo v Liptovskom Mikuláši (3.-5. júla).

Prvenstvo z lanského vydania seriálu obhajujú deblkanoisti Ladislav a Peter Škantárovci a kanoista Michal Martikán. Strieborná pozícia patrila kajakárke Jane Dukátovej, bronz kanoistovi Matejovi Beňušovi.

„Bolo by pekné, keby sme zvíťazili v celkovom hodnotení aj tento rok. Prioritou je zvládnuť nominačné preteky na olympiádu. Minulosezónny výsledok nás veľmi motivuje. Každé víťazstvo nás posúva vpred a dodáva väčšiu chuť do tréningov. Pevne verím, že nadviažeme na vlaňajšie úspechy. Tešíme sa na úvodné kolo v Tróji, kde je vynikajúca atmosféra a všetko dokonale pripravené,“ uviedol pre Slovenský zväz kanoistiky na divokej vode Peter Škantár.

Na začiatok sezóny sa teší aj 4-násobná víťazka prestížneho seriálu Jana Dukátová. V roku 2006 získala v Prahe premiérový titul majsterky sveta.

„Kanál patrí k jednoduchším, ale organizátori to kompenzujú náročnejšou traťou. Chcem štartovať na všetkých SP a zabojovať o celkové prvenstvo. Vhod by mi padol ešte mesiac na dotrénovanie. Úvod sezóny beriem ako menej dôležitú časť a verím, že do augusta formu vyladím,“ prezradila 32-ročná Bratislavčanka.

Tesne pod medailovými stupienkami skončil vlani Alexander Slafkovský. „Do lode si sadám s cieľom podať čo najlepší výkon. Inak to nebude ani teraz. Ak skončím medzi prvými tromi, bude to super. Mám v pláne všetkých päť sveťákov. Preteky sú najlepší tréning, teším sa na fanúšikov, sú čerešničkou na torte. Pre nich celú sladkosť pečieme. Bez čerešničky by to bol len obyčajný koláč,“ konštatoval 32-ročný Lipták.

Program SP v Prahe Piatok: kvalifikácia C1M, C1Ž, K1M (9.00), kvalifikácia K1Ž a C2 (16.15), sobota: semifinále C1M, C1Ž a K1M (9.00), finále C1M, C1Ž a K1M (12.30), hliadky 3×C1M, 3×C1Ž a 3×K1M (15.30), nedeľa: semifinále K1Ž, C2 (9.30), finále K1Ž, C2 (12.00), hliadky 3×K1Ž, 3×C2 (14.15).

Slovenská nominácia C1M: Slafkovský, Beňuš, Baďura, K1Ž: Dukátová, Nevařilová, C2: bratranci Škantárovci, Kučera–Bátik, Skákala-Gewissler, K1M: Halčin, Šajbidor, Janček.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Alexander Slafkovský #Jana Dukátová #Ladislav a Peter Škantárovci #SP vo vodnom slalome