Hľadať
Denný / nočný režim
Newsletter Notifikácie
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky Newsletter newsletter

Kličko nedal súperovi žiadnu šancu. Titul šampióna potvrdil rýchlym K.O.

Ukrajinský boxer Vladimir Kličko obhájil svoj titul majstra sveta v ťažkej váhe.

27.04.2014 00:18
Vladimir Kličko Foto: ,
Vladimir Kličko poslal definitívne svojho súpera na zem v piatom kole.
debata (68)

Austrálčana Alexa Leapaieho knokautoval v nemeckom Oberhausene v piatom kole a pripísal si 62. víťazstvo zo 65 zápasov v profesionál­nom ringu.

Tridsaťosemročný Kličko predĺžil svoju nadvládu v ťažkej váhe, v ktorej drží majstrovské pásy organizácií WBA, IBF, WBO a IBO. Zároveň ľahko uhájil svoju dlhoročnú neporaziteľnosť. Naposledy neuspel pred desiatimi rokmi v súboji s Američanom Lamonem Brewsterom v Las Vegas.

O štyri roky mladší Leapai, ktorý sa donedávna živil ako vodič nákladného auta, ukrajinského favorita príliš nepotrápil. Už v prvom kole sa o 15 centimetrov menší Austrálčan ocitol na zemi a ďalej schytával od Klička ranu za ranou, ktoré pritom väčšinou neboli nijako tvrdé. V piatom kole išiel rodák zo Samoy opäť k zemi. Pokúsil sa ešte pokračovať, ale vzápätí sa na podlahu ringu vrátil a rozhodca stretnutie ukončil.

„Nebolo to ľahké, myšlienkami som bol na Ukrajine. To, čo sa teraz deje v mojej vlasti, zamestnáva celý svet,“ povedal víťaz.

Pre Klička, ktorý boxoval už 25. zápas o titul majstra sveta, to bolo 52. víťazstvo ko v kariére. Po zápase mu aplaudovalo 12 tisíc divákov v hale a aj jeho brat Vitalij, ktorý prišiel z Kyjeva, kde sa v posledných mesiacoch angažuje v politickom boji na Ukrajine. Kvôli tomu ukončil kariéru a dal tým napospas titul majstra sveta organizácie WBC, ktorý by jeho súrodenec rád získal späť do rodiny.

O uvoľnený pás sa 10. mája v Los Angeles stretnú Kanaďan Berman Stiverne a Američan Chris Arreola. Víťaz zápasu by potom mal nastúpiť k zjednocovaciemu duelu proti Vladimirovi Kličkovi.

68 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimir Kličko