Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Lomnického, Tótha a Velďákovú zaradili do atletických TOP 10 na svete

V prestížnych koncoročných svetových rebríčkoch desiatich najlepších atlétov sveta v jednotlivých disciplínach, ktoré zostavil magazín Athletics Weekly, sa objavili traja Slováci.

20.12.2013 17:12
Marcel Lomnický Foto:
Marcel Lomnický
debata

V hode kladivom patrí Marcelovi Lomnickému, ktorý včera slávnostne promoval v americkom Blacksburgu na Virginia Tech po ukončení päťročného štúdia, šiesta priečka. Lídrom je Maďar Krisztián Pars.

Na 6. miesto dali atletickí experti – Briti Peter Matthews, Mel Watman, Stan Greenberg, Stuart Mazdon, Fín Mirko Jalava, Lennart Julin zo Švédska, Američan Ed Gordon a Slovák Alfons Juck – v chôdzi na 50 km Mateja Tótha. Bývalý zverenec trénera Juraja Benčíka a súčasný Mateja Spišiaka sa do elitnej svetovej desiatky dostal aj na 20 km zásluhou výborných jarných výkonov, keď ani v jednej z piatich súťaží, ktoré sa počítali aj do chodeckého seriálu IAAF, neskončil horšie ako tretí. Na 20 i 50 km sú lídrami majstri sveta Rus Ivanov a Heffernan z Írska.

Prvú desiatku poradia najlepších svetových trojskokaniek podľa Athletics Weekly uzatvára naša rekordérka Dana Velďáková. Svetovou jednotkou v tejto disciplíne je podľa Athletics Weekly svetová šampiónka Ibargüenová z Kolumbie.

Hlavné princípy zostavovania rebríčkov TOP 10 sú umiestenia na významných podujatiach ako kľúčový faktor, potom vzájomné súboje najlepších a tretie kritérium je kvalita výkonov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Marcel Lomnický #Dana Velďáková #Matej Tóth