Sen o postupe sa rozplýva: Chorváti zlomili Slovákov za 16 sekúnd

Sen slovenských futsalistov o postupe na premiérové majstrovstvá Európy sa pomaly rozplýva.

18.09.2013 19:48
FUTSAL: Slovensko - Chorvátsko Foto: ,
Hráč Chorvátska Jakov Grcič a hráč Slovenska Gabriel Bartošek počas zápasu Slovensko - Chorvátsko.

Zverenci Jána Janíka prehrali v stredajšom prvom barážovom zápase s Chorvátmi 1:3 (1:0). „Z prehry sme veľmi sklamaní. Nezvládli sme úvod druhého polčasu, ktorý nás pripravil o lepší výsledok,“ vravel po záverečnom hvizde Janík.

Duel v bratislavskej Hant Aréne, do ktorej si našlo cestu viac ako 2-tisíc fanúšikov, sa pritom lepšie vyvíjal pre domácich. Slováci boli štvrtému tímu z posledného európskeho šampionátu vyrovnaným súperom. V poslednej minúte sa dostali vďaka presnému zásahu Haľka dokonca do vedenia. Po zmene strán však netrvalo dlho a Chorváti výsledok otočili vo svoj prospech. Po 136 sekundách vyrovnal Marinovič. Najväčšej chorvátskej hviezde stačilo ďalších šestnásť sekúnd na to, aby dostala hostí do vedenia. Ten istý hráč, ktorý legionárči v Katare, bol blízko k expresnému hetriku, no tretiu gólovú príležitosť v priebehu minúty už nevyužil.

V 29. minúte mohol vyrovnať Bartošek, no vo výbornej pozícii trafil len žrď. Z následného protiútoku zabezpečil Chorvátom dvojgólový náskok Novak.

Slovákov, ktorých fanúšikovia napriek prehre odmenili potleskom, tak čaká o päť dní v Dubrovniku nesmierne náročná odveta. Ich šanca na postup do Belgicka, kde sa na budúci rok zíde európska futsalová elita, je už len minimálna.

Slovensko – Chorvátsko 1:3 (1:0)
* Góly: 20. Haľko – 23. a 23. Marinovič, 29. Novak, ŽK: 25. Kozár, 31. Rejžek – 34. Jelovčič, rozhodovali: Bogdan Sorescu a Gabriel Gherman (Rum.), 1500 divákov

• Slovensko: Gašparovič (Brndiar) – Rafaj, Kozár, Haľko, Brunovský – Rejžek, Rick, M. Bahna, Bartošek – Várady, Drahovský, Fehérvári
  • Chorvátsko: Jukič (Stojkič) – Grcič, Jelovčič, Marinovič, Novak – Čapar, Dakič, Protega, Grbeša, Matoševič, Petrovič, Čavar, Babič
Viac na túto tému: #Chorvátsko #futsal