Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Sagan vyhral prvú etapu v roku 2013

Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil v utorňajšej 2. etape pretekov Okolo Ománu na trati z Fanja in Bidbid do Al Busanu (146 km) a prepracoval sa na čelo celkového poradia tohto podujatia, vedie s 9-sekundovým náskokom.

12.02.2013 14:40
Preteky Okolo Ománu Foto: ,
Peter Sagan si na stupne víťazov už zvykol.
debata (5)

Jazdec tímu Cannondale Sagan si pripísal svoj prvý etapový vavrín v tejto sezóne a zároveň zopakoval vlaňajší scenár podujatia. Pred rokom v Ománe dvíhal ruky nad hlavu takisto v druhý deň pretekov.

„Mám veľkú radosť. Je to prvé víťazstvo v sezóne pre mňa aj pre náš nový tím Cannondale. Snáď sme teraz zo seba striasli tú ťarchu,“ podelil sa Sagan o svoje prvé dojmy pre cyclingnews.com.

V utorok sa 23-ročný Žilinčan vzdialil asi 50-člennej vedúcej skupine po stúpaní na Al Jissah kilometer pred cieľom a finišoval pred Francúzom Tonym Gallopinom (RadioShack-Leopard). Tretí bol Švajčiar Martin Elmiger (IAM Cycling). Peter Velits (Omega Pharma-Quick Step) obsadil 19. miesto a celkovo je na 10. pozícii s mankom 21 sekúnd.

„Záver mi sadol. Cítil som sa dobre, kondícia sa zlepšuje. Dnes som mal dobré nohy,“ povedal Sagan a ešte raz sa vrátil ku koncovke členitej etapy: „Po tom druhom kopci to bolo ťažké, Nibali a ďalší dvaja jazdci nastúpili a nikto nechcel spolupracovať. Išiel som dopredu, ostatní zvesili nohy. Musel som udržať vysoké tempo aj v záverečnom krátkom stúpaní, dostihnúť utečencov a potom zaútočiť sám. Posledné kilometre boli ako šité na mňa, ale bez dobrých nôh sa to zvládnuť nedá. Opakujem, dnes som ich mal.“

Víťaz pondelňajšej úvodnej etapy a líder priebežného poradia, Nemec Marcel Knittel (Argos-Shimano), stratil kontakt s čelom práve v stúpaní na Al Jissah. Stredajšia 3. etapa má 190 km, povedie z Nakhal Fort do Wadi Dayqah Dam. Preteky vyvrcholia v sobotu.

Výsledky – cyklistické preteky Okolo Ománu:
2. etapa (Fanja in Bidbid – Al Bustan, 146 km): 1. Peter Sagan (SR) Cannondale 3:48:36 h, 2. Tony Gallopin (Fr.) RadioShack-Leopard, 3. Martin Elmiger (Švaj.) IAM Cycling, 4. Vincenzo Nibali (Tal.) Astana Pro Team – všetci +5 s, 5. Zdeněk Štybar (ČR) Omega Pharma-Quick Step, 6. Christopher Froome (V. Brit.) Sky Procycling – obaja +7,… 19. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +11

Celkové poradie:
1. Peter Sagan (SR) Cannondale 7:53:25 h, 2. Tony Gallopin (Fr.) RadioShack-Leopard +9 s, 3. Martin Elmiger (Švaj.) IAM Cycling +11, 4. Vincenzo Nibali (Tal.) Astana Pro Team +15, 5. Nacer Bouhanni (Fr.) FDJ, 6. Christopher Froome (V. Brit.) Sky Procycling – obaja +17,… 10. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +21

5 debata chyba