Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Nebola to hádzaná, ale motaná, vravel rozčarovaný brankár Štochl

Brankár Richard Štochl bol v prvom polčase zápasu s Argentínou veľkou oporou tímu, ale na konečnom výsledku sa to neprejavilo. Po zápase sa z haly ponáhľal za fanúšikmi, aby sa s nimi pozdravil a poďakoval im za podporu. Do Švédska ich prišlo niekoľko desiatok, ale hádzanári im tentoraz radosť neurobili.

18.01.2011 06:02
Richard Štochl Foto:
Richard Štochl.
debata

„Veľmi ma to mrzí, pre mňa je to veľké sklamanie. Nielen z výsledku, ale najmä z hry a z prístupu niektorých hráčov. Z toho som najviac nahnevaný. Nebudem konkrétny, nie je to moja úloha. To si musí uvedomiť každý, koho sa to týka. Inak to je najmä jeho škoda, takto sa totiž hrať nedá,“ vravel 35-ročný gólman.

Podľa šesťnásobného najlepšieho slovenského hádzanára roka, ktorému obrana vôbec nepomohla a po prestávke skúšal šťastie jeho náhradník Pramuk, podal tím katastrofálny výkon. „To nebola hádzaná, ale doslova motaná, nevedeli sme, kam skočiť, trápili sme sa. Výhovorky neobstoja, musíme si zjesť, čo sme si navarili.“

Ďalšie zápasy nebudú podľa neho ľahké pre nikoho z tímu. „Ja s motiváciou nebudem mať osobne problém. Koncentrujem sa na každý zápas,“ dodal.

Rozčarovanie neskrývali ani ďalší hráči. „Čakali sme úplne iný zápas, naša hra v útoku nemala ani hlavu ani pätu,“ vravel krídelník Martin Straňovský. „Chceli sme vyhrať a potešiť nielen divákov, ktorí nám verili, ale potrebovali sme výhru najmä kvôli sebe. Týmto stretnutím sme zahodili všetko pekné, čo sme doteraz štyri roky budovali.“

Prečo sa tímu nedarí v druhých polčasoch, v ktorých pred dvoma rokmi na MS otáčal stretnutia? „To si neviem vysvetliť, myslím si, že máme dosť síl. Hrali sme však veľmi zle v útoku, to bolo rozhodujúce, v ňom sme prepadli,“ doplnil Straňovský.

Daniel Valo zdôrazňoval, že prežíva najväčšie sklamanie v doterajšej kariére. „Ťažko sa mi to hovorí, ale je to tak, nič horšie som v hádzanej ešte nezažil. Neostáva nám nič iné, len sa ľuďom, ktorí nám verili, ospravedlniť,“ vravel bezprostredne po stretnutí 31-ročný historicky najlepší strelec slovenskej reprezentácie.

debata chyba