Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Olympijskej víťazke Halkiovej hrozia dva roky väzenia

Bývalá grécka olympijská víťazka v behu na 400 m prek. Fani Halkiová bude čeliť trestnému stíhaniu a hrozí jej dvojročný trest odňatia slobody. V jej vzorke zo 16. augusta sa totiž objavili stopy steroidu metyltrienolonu, a to je podľa gréckych zákonov trestný čin.

31.10.2008 18:42
Halkiova, beh cez prekážky, OH 2008 Foto: ,
Grécka reprezentantka Fani Halkiová, ktorú pozitívne testovali na nedovolenú látku.
debata

Halkiová trvá na tom, že doping, ktorý ju pripravil o možnosť v Pekingu obhajovať titul, užila bez svojho vedomia. Grécky žalobca vzniesol obvinenia aj proti jej trénerovi Georgeovi Panagiotopoulosovi. Ten v prípade uznania viny môže stráviť vo väzení až tri roky, tiež by ho čakala peňažná pokuta až vo výške 20 tisíc eur. Termín súdneho pojednávania však doteraz nebol určený.

Z užívania zakázaných látok údajne obvinil aténsky prokurátor Costas Simitzoglou aj gréckeho šprintéra Tassosa Gousisa a bežca na 400 m Dimitrisa Regasa. Všetci však odmietajú akékoľvek vedomé porušenie dopingových pravidiel. Názov tej istej zakázanej látky figuroval v súvislosti s dopingom 15 gréckych športovcov, z toho 11 vzpieračov a plavca Yiannisa Drymonakosa.

Dvadsaťdeväťročnú Halkiovú vyšetruje disciplinárna komisia Gréckej atletickej federácie. Tá už uložila dvojročnú suspendáciu Regasovi a Gousisovi.

debata chyba