Austrálska plavkyňa Ariarne Titmusová po návrate do svojej vlasti popísala nedôstojné podmienky pre športovcov. A nie je jediná, ktorá by radšej bývala v súkromnom apartmáne.
Austrálčanka pod piatimi kruhmi obhájila titul z olympiády v Tokiu v pretekoch na 400 m voľným spôsobom. Okrem spomínaného triumfu bola členkou zlatej štafety na 4 × 200 m voľným spôsobom, pridala aj dve strieborné medaily (na 200 a 800 m voľným spôsobom).
Čítajte viac Spoznali by ste ju? Na OH v Paríži čelila urážkam, že je muž. Alžírska boxerka ukázala svoju ženskú stránkuAni štatút hviezdy austrálskej výpravy ju neodradil od toho, aby si ako jedna z najúspešnejších olympioničiek krajiny neodpustila štipľavé poznámky na adresu organizačného výboru.
32-ročná hrdinka z krajiny klokanov spôsobila doma poriadny rozruch, keď začala rozprávať v austrálskom spravodajskom programe The Project.
„Olympijská dedina nebola taká očarujúca, ako si naši ľudia myslia a ako to bolo prezentované,“ začala svoju kritiku a pokračovala.
„Moja kúpeľňa doma je väčšia než izba pre štyroch športovcov, ktorí sme v jednej miestnosti bývali,“ krútila hlavou Titmusová.
Čítajte viac Je to výrazná rana. Toto rozhodnutie považujem za nespravodlivé, reaguje hviezdna Američanka na kauzu s medailou„Obliečky nám prezliekli po prvej noci a po zvyšok času, ktorý sme v Paríži strávili, už nikto neprišiel. Takže sme tam žili tak trochu v špine.“
Plavecká hviezda sa tiež posťažovala na problémy so základnými hygienickými potrebami. „Museli sme klamať o tom, že sme spolubývajúce, aby sme vôbec dostali toaletný papier. Každý byt mal nárok na jednu rolku na štyri dni,“ konkretizovala Titmusová.
Aj iní športovci mali s bývaním v dedine problémy. Napríklad taliansky šampión nemal v izbe komfort a preto sa rozhodol si pospať v jednom z parížskych parkov, aby bol fit na preteky na 100 m znak.
Natiahol si na tráve uterák a zdriemnutie mu zjavne prospelo, keďže na znakárskej trati nenašiel premožiteľa.
Čítajte viac Rowlingová, Musk a zrejme aj Trump! Chelifová si po návrate domov vyrovnáva účtyNo a keď sa neprebojoval do finále na dvojnásobnej trati, tak sa sťažoval, aké ťažké bolo spať v olympijskej dedine.
Britský plavec Adam Peaty sa zase obul do organizátorov v oblasti gastronómie. Tvrdil, že niektorí športovci našli v rybách červíky.
Ponuku jedál označil za nedostatočnú pre úroveň, ktorá sa od športovcov očakáva. Konkrétne sa podľa neho neobjavil na tanieri dostatok mäsa a ďalších bielkovinových variantov. Možno kvôli tomu trojnásobný olympijský víťaz z Ria a Tokia získal v Paríži iba jednu medailu, aj to „len“ striebornú.