Varfolomejevová zaznamenala najvyššie skóre vo všetkých štyroch disciplínach – obruč, lopta, kužele a stuha – na svojej ceste k celkovému bodovému zisku 142,850, čím ďaleko predstihla striebornú medailistku Borjanu Kalejnovovú z Bulharska a bronzovú Talianku Sofiu Raffaeliovú.
Varfolomejevpvá sa narodila v roku 2006 v Barnaule približne 2000 míľ východne od Moskvy a verila, že sa dostane do ruského národného tímu.
Obrovská vzdialenosť od hlavného mesta ako centra prípravy jej tento sen zmarila. A tak sa v roku 2018 presťahovala do Nemecka, aby tam trénovala a žila so svojimi starými rodičmi.
A výrazne sa zlepšila. Pred rokom na majstrovstvách sveta vo Valencii ovládla všetky štyri náčinia aj viacboj. Vo viacboji je už aktuálne šampiónka aj z olympijských hier.
Jej zlatá medaila je len druhá pre Nemecko po 40 rokoch v tomto výsostne ženskom estetickom športe.
Regina Weberová získala bronz pre niekdajšiu Nemeckú spolkovú republiku v roku 1984 v Los Angeles, keď sa moderná gymnastika prvýkrát objavila v rámci olympijského programu.
Svetová veľmoc v modernej gymnastike Rusko vyprodukovalo na každých olympijských hrách od roku 1996 aspoň jednu medailistku vo viacboji, ale v Paríži Rusky zo známych dôvodov vojenskej agresie na Ukrajine chýbajú a ich medailová séria sa zastavila.
Súťaže v modernej gymnastike uzatvorí v sobotu súťaž družstiev. Piatkovú kvalifikáciu vyhrali obhajkyne olympijského zlata Bulharky so ziskom 70,400 bodu pred Taliankami a Ukrajinkami.