Brazílska plavkyňa Ana Carolina Vieiraová musela odísť domov po tom, čo sa prevalilo jej nočné dobrodružstvo v uliciach Paríža. Pred pretekmi mala utajené rande. „Som bezradná. Bolo mi povedané, že sa mám obrátiť na brazílsky olympijský výbor,“ napísala o svojich problémoch Vieiraová.
„Ako sa s nimi mám dohodnúť, keď už som nahlásila obťažovanie v rámci organizácie a nič sa nevyriešilo,“ uviedla olympionička. Brazílski olympijský funkcionári jej na to odkázali, že hry nie sú dovolenka.
Veľkú vlnu protestov vyvolávajú aj preteky a zápasy za účasti izraelských športovcov. Výnimkou nie sú vyhrážky a antiizraelské heslá. Niektorí protestujúci mávajú na podujatí palestínskymi vlajkami.
Mizogýnnu vsuvku v sobotu večer pridal komentátor Eurosportu Bob Ballard. Vo chvíli, keď víťazný tím austrálskych plavkýň preberal zlaté medaile v štafete na 4×100 m voľným spôsobom, povedal: „Už pomaly finišujú. Viete, aké sú ženy… flákajú sa a robia si make-up.“
Spolukomentátorka a britská plavecká šampiónka Lizzie Simmondsová okamžite označila poznámku za nehoráznu, čo Ballarda rozosmialo, napísal The Guardian.
Eurosport oznámil, že Ballard bol vyradený z komentátorského tímu. Vo vyhlásení, ktoré cituje spravodajstvo BBC, stanica uviedla: Všetci sme boli rozhorčení. V priebehu včerajšieho večera sa komentátor Bob Ballard dopustil nevhodnej poznámky. Z tohto dôvodu bol s okamžitou platnosťou vyradený z nášho tímu." Skúsený komentátor sa k vyhodeniu nevyjadril.

Potlesk aj bučanie divákov privítali na olympijskom piesku pod Eiffelovou vežou holandského plážového volejbalistu Stevena van de Veldeho, ktorý v 19 rokoch znásilnil vo Veľkej Británii 12-ročné dievča.
„Minulosť je minulosť. Svoj trest si odpykal a teraz seká dobrotu. Pre mňa je príkladom, že dospel a poučil sa z toho. Hrám s ním rád,“ povedal jeho spoluhráč Matthew Immers novinárom. Van de Velde už vopred oznámil, že s médiami v Paríži komunikovať nebude. Navyše býva mimo olympijskej dediny.
Egyptská šermiarka Nada Hafezová šokovala verejnosť svojim oznámením, že štartuje, napriek tomu že je v siedmom mesiaci tehotenstva. „Bola to moja tretia olympiáda, ale tentokrát aj s malým olympionikom,“ uviedla nastávajúca matka.

Jej priznanie vyvolalo rozporuplné reakcie. Zatiaľ čo niektorí čin šermiarky obdivujú a považujú ho za inšpiratívny, nájdu sa aj kritici. „Toto je veľmi trápne, mala si prenechať miesto niekomu, kto je schopný súťažiť. Je to veľmi nezodpovedná,“ napísala jedna z komentujúcich na sociálnej sieti.
Už samotný úvodný otvárací ceremoniál vyvolal medzi množstvom fanúšikov po celom svete pobúrenie. Kresťanov pohoršilo umelecké stvárnenie obrazu Poslednej večere pána od slávneho maliara a vynálezca Leonarda da Vinciho. Príbeh o poslednej večeri Ježiša Krista stvárnili draq queens či transgender modelka. Takmer nahá speváčka bola v úlohe gréckeho boha vína Dionýza.
„Samozrejme nikdy nebolo našim zámerom prejaviť neúctu k akejkoľvek náboženskej skupine. Otvárací ceremoniál sa snažil osláviť toleranciu v spoločnosti,“ uviedla hovorkyňa organizačného výboru Anne Descampsová na tlačovej konferencii. „Sme presvedčení, že sa nám to podarilo naplniť. Pokiaľ to niekoho urazilo, je nám to ľúto,“ dodala.