Postele pre olympionikov v Paríži, vrátane 28 slovenských športovcov, sú vyrobené z recyklovateľných matracov a kartónových rámov.
Doteraz kolovali správy, že postele sú navrhnuté tak, aby sa rozpadli aj pod miernym tlakom a mohli udržať iba jednu osobu. Podobné boli vyrobené aj na olympijských hrách v Tokiu, kde mali údajne zabrániť šíreniu covidu.

„Vieme, že médiá sa týmto príbehom zabávali pri olympiáde v Tokiu. No pre hry v Paríži je výber týchto postelí pre olympijskú a paralympijskú dedinu spojený najmä s ambíciou zabezpečiť minimálny dopad na životné prostredie a dať druhý život akémukoľvek vybavenie,“ vysvetlil pre AFP hovorca parížskych hier.
No skutočnosť, že to s posteľami pod piatimi kruhmi nebude také zlé, teraz predviedol gymnasta Rhys McClenaghan. 25-ročný olympionik zo Severného Írska zverejnil video na sociálnych sieťach, na ktorom sa na posteli poriadne vyšantil.
„Pôjde to. Posteľ prešla testom, sú to fake news (nepravdivé správy),“ vyhlásil McClenaghan na Instagrame a vyvrátil tak informácie o tom, že postele sú antisexuálne. Podobným testom v jeho podaní prešla posteľ aj pri olympijských hrách v Tokiu.
Medzinárodný olympijský výbor dlhé roky bojuje za bezpečný sex. Cieľom je rozšíriť povedomie o rizikách vírusu HIV, ktorý spôsobuje ochorenie AIDS.
Organizátori tak tento rok do olympijskej dediny v Paríži pošlú podľa CNN zhruba 200-tisíc kondómov, čo je približne o 40-tisíc viac, než pri olympiáde v Tokiu.