Paríž sa opevňuje, zásahové jednotky nacvičujú boj s útočníkmi a miestni obyvatelia z mesta, kde sa nedá voľne pohybovať, utekajú kam sa len dá.
Pobodaný policajt hliadkujúci pred parížskou vlakovou stanicou Gare de l'Est. Taxikár, ktorého sa v aute pokúsil nožom zabiť muž vykrikujúci propalestínske heslá. Mŕtvy a niekoľko vážne zranených po nájazde auta na terasu reštaurácie. Policajt pobodaný na bulvári Champs-Élysées, keď prišiel na pomoc ochranke obchodu. To všetko za posledný týždeň.

Minister vnútra Gérald Darmanin ale Francúzov upokojuje. „Nemáme žiadnu informáciu týkajúcu sa ohrozenia bezpečnosti olympijských hier alebo otváracieho ceremoniálu. Uskutočnili sme tisícky kontrol, eliminovali potenciálne nebezpečenstvo a prijali zásadné opatrenia,“ vyhlásil pre Le Figaro Darmanin. V Paríži bude hliadkovať vyše 45-tisíc policajtov posilnených o dvetisíc kolegov zo zahraničia.
Pomáhať im bude aj 20-tisíc príslušníkov francúzskej armády, ktorí sa pripravujú v tábore v blízkosti olympijskej dediny. „Našou úlohou je pomáhať všetkým bezpečnostným zložkám. Budeme rozmiestnení po celom meste a sme špeciálne vyškolení na boj s terorizmom a boj zblízka,“ opísal jeden z členov oddielu alpských lovcov pre AP.
Pohyb v okolí olympijských športovísk a na exponovaných miestach je pod drobnohľadom policajtov. Ulice a chodníky lemujú dlhé zátarasy a dostať sa do týchto miest je možné len po predchádzajúcej registrácii s prideleným QR kódom.

Parížania momentálnu situáciu považujú za blázinec. „Zavreli ma tu ako väzňa. Nemôžem ísť nikam, a tiež sa sem nedostanú žiadny zákazníci,“ uviedol pre AP manažér jednej z reštaurácií. Priznal, že pravdepodobne svoj podnik zavrie, nakoľko sa ocitol za kovovým plotom.
„Budem musieť na mesiac zavrieť, pretože ľudia sem nebudú chodiť. Kto by chcel prejsť tou registráciou, aby si potom mohol posedieť v klietke?“ skonštatoval podnikateľ.