Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Roky odriekania a nakoniec skončím v dobe kamennej?! Šampiónku rozzúrili podmienky v olympijskej dedine

Slávna chorvátska atlétka Sandra Elkaševičová poslala tvrdý odkaz organizátorom blížiacej sa letnej olympiády v Paríži. Pridala sa tak k stále početnejšej skupine športovcov, ktorí sú zhrození z toho, v akých podmienkach budú počas olympiády bývať.

08.07.2024 13:56
Sandra Elkaševičová Foto:
Sandra Elkaševičová.
debata (22)

"Postele a stoly z kartónu, izby bez dostatočného chladiaceho systému? Toto je sen každého športovca?!

Po rokoch tréningu, odriekania a snívania o tom, že sa raz staneš olympionikom, ako hrdo hájiť farby krajiny, to všetko dosiahneš a skončíš v dobe kamennej," napísala na sociálnej sieti.

34-ročná rodáčka zo Záhrebu je vo svojej disciplíne fenoménom. Diskárka má dve zlaté medaily z olympiád, titul majstra sveta a ako jediná žena sedem triumfov na európskych šampionátoch.

Organizátori parížskych hier, ktoré sa budú konať v najhorúcejšom období roka, izby v olympijskej dedine nevybavili klimatizáciou ani iným ochladzovacím zariadením.

Daria Kasatkinová Čítajte viac Najlepšia ruská tenistka miluje ženu: Hrať teraz na olympijských hrách nie je správne

Navyše sa vracajú aj „obávané“ kartónové postele a stoly, ktoré kritizovali už počas predchádzajúcich hier v japonskom Tokiu.

„Krátka otázka pre organizátorov: je potrebné priniesť si poľovnícku výbavu? Aby sme mali právo na jedlo,“ dodala diskárka na instagrame.

Kartónové postele vzbudili rozpačité reakcie už počas svojej premiéry. Od začiatku sa špekulovalo, že boli vyrobené tak, aby uniesli váhu iba jednej osoby a obmedzili tak prípadné intímnosti medzi športovcami.

Robustnejší atléti sa sťažovali, že majú strach, či sa pod nimi lepenkový nábytok nerozpadne. Napokon sa však osvedčil, preto po ňom siahli aj organizátori z hlavného mesta Francúzska.

Oblečenie slovenských olympionikov na OH v Paríži Fotogaléria - 7 fotiek Všetky fotky
Oblečenie slovenských olympionikov na OH v Paríži.
22 debata chyba
Viac na túto tému: #olympiáda #ubytovanie #OH 2024 v Paríži #sandra elkaševičová