Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Macron so svojim olympijským prímerím nepochodil. Výhrady k nemu majú Zelenskyj aj Putin

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odmietol výzvu Francúzska na uzavretie olympijského prímeria počas OH v Paríži.

18.05.2024 13:18
Emmanuel Macron Foto:
Emmanuel Macron.
debata (1)

Takýto krok by podľa neho pomohol ruským jednotkám v posune na fronte. Myšlienku na prímerie nepriamo odmietol v piatok aj ruský prezident Vladimir Putin.

„Kto môže zaručiť, že Rusko nevyužije tento čas na presun svojich síl na naše územie? Nedôverujeme Putinovi,“ povedal Zelenskyj v rozhovore s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom podľa agentúry AFP.

S výzvou na prímerie prišiel práve Macron. „Sme proti akémukoľvek prímeriu, ktoré hrá do karát nepriateľovi,“ dodal ukrajinský prezident.

hašek, růžička Čítajte viac Rusi mi na MS chýbajú, odkázala česká hokejová legenda. Hašek dlho neváhal: Páchajú teroristickú činnosť

Putin je v týchto dňoch na návšteve Číny. Olympijské spoločenstvo obvinil, že porušuje svoju chartu a „nedovolí ruským športovcom vystupovať na hrách s ruskou zástavou, vlajkou a hymnou“.

S myšlienkou olympijského prímeria síce principiálne súhlasí, kritizuje však prístup k ruským športovcom: "Porušujú pravidlá a od nás požadujú ich plnenie.

Drahí priatelia, takto sa ďaleko nedostaneme. Takto sa ešte nikto nikdy nedohodol." Olympijské hry sa začnú 26. júla a vyvrcholia 11. augusta.

Niektorí ruskí športovci budú môcť na parížskych OH štartovať za striktných podmienok – bez národných symbolov a iba v prípade, že neprejavujú podporu vojne na Ukrajine.

Olympijské hry 2024: Kde sa bude súťažiť v Paríži Fotogaléria - 36 fotiek Všetky fotky
Historické skvosty aj nové moderné štadióny s...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #olympiáda #Emmanuel Macron #Volodymyr Zelenskyj #OH 2024 v Paríži