Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Výkladná skriňa slovenského športu v troskách. Slovensko nebude mať na olympiáde žiadneho rýchlostného kanoistu

Prvýkrát v ére samostatnosti nebude mať slovenská rýchlostná kanoistika zastúpenie na olympijských hrách.

09.05.2024 16:38
kajak, štvorkajak, rýchlostná kanoistika Foto:
Ilustračné foto
debata

Miestenky na OH 2024 v Paríži sa vo štvrtok popoludní nepodarilo získať ani Samuelovi Balážovi a Kataríne Pecsukovej. Baláž obsadil vo finále K1 na 1000 m na európskej olympijskej kvalifikácii v Szegede štvrté miesto, Pecsuková skončila na 500 m trati ôsma.

V oboch disciplínach si vyjazdili olympiádu iba dvaja najrýchlejší. V mužskom kajaku Bielorus Alex Jureňa s Dánom Renem Holtenom Poulsenom a v ženskom singli Ukrajinka Marija Povchová a češka Anežka Paloudová.

V stredu neuspeli v Szegede slovenský mužský dvojkajak na 500 m v zložení Csaba Zalka, Adam Botek, ženská kádvojka v zostave Pecsuková, Dagmar Čulenová ani deblkanoe Peter Kizek, Eduard Strýček. Kizek vo štvrtok stratil šancu na zisk miestenky aj v C1 na 1000 m, keď nepostúpil do finále rovnako ako Laura Öriová na 200 m.

Eva Seidlová Čítajte viac S Dzurindom som behala podobné časy, počula som, čo mu ľudia vravia. S Chárom to nie je fér. "Babka z Tlmáč" popiera fyziologické zákony

Už po vlaňajších MS v Duisburgu bolo isté, že po prvý raz od OH 1996 v Atlante sa pod piatimi kuhmi nepredstaví slovenský štvorkajak.

Kvarteto Baláž, Denis Myšák, Zalka, Botek totiž nepostúpilo na šampionáte v Nemecku do A-finále, Slovákov klasifikovali až na 12. priečke. Duisburg bol pre káštvorku jedinou šancou kvalifikovať sa do Paríža.

MS 2024 v hokeji - tu bývajú Slováci Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Clarion Congress Hotel v Ostrave, miesto, kde...
debata chyba
Viac na túto tému: #Paríž 2024