Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Rusi sú v rozpakoch, súčasné podmienky účasti na OH im nestačia. Zatlačia na MOV, aby dosiahli, čo chcú?

Rusko žiada od Medzinárodného olympijského výboru (MOV) vysvetlenie podmienok účasti neutrálnych športovcov na budúcoročných olympijských hrách v Paríži.

17.12.2023 10:21
Rusko ROV olympiáda OH2022 Peking oblečenie Foto: ,
Bývalý bežec na lyžiach Alexandr Legkov drží vlajku Ruského olympijského výboru počas prezentácie oblečenia pre krajanov na zimné olympijské hry v 2022.
debata (21)

„Súčasné podmienky počítajú len so štatútom neutrality. Nie sú tam žiadne zmienky o konkrétnych nariadeniach o účasti ruských a bieloruských športovcov,“ povedal podľa webu insidethegames.biz pre agentúru TASS ruský minister športu Oleg Matycin.

MOV schválil 8. decembra účasť neutrálnych športovcov z Ruska a Bieloruska na OH 2024, pričom tento status má v súčasnosti len osem Rusov a traja Bielorusi, čo je číslo, ktoré Moskva považuje za smiešne.

„Hneď ako padne podrobné rozhodnutie, budeme koordinovať naše kroky s MOV a našimi federáciami. To znamená, že momentálne sme od MOV nepočuli nič nové,“ povedal Matycin.

Lesia Curenková Čítajte viac Na ich mieste by som zhorela od hanby! Ukrajinka sa pustila do ruských a bieloruských tenistov

MOV síce po vypuknutí vojny iniciovala zákaz účasti Rusov a Bielorusov na medzinárodných podujatiach, pred rokom však spustila proces znovuzačlenenia športovcov z oboch krajín.

Podľa verdiktu MOV pod piatimi kruhmi môžu štartovať iba jednotlivci, ktorí splnia nominačné kritéria, nepodporujú vojnu Rusov na Ukrajine a nemajú väzby silové zložky v krajine, vojenské či policajné.

Na OH budú športovci z oboch krajín súťažiť bez národnej vlajky, hymny a nie v národných farbách.

Krásna ruská atletická legenda Jelena Isinbajevová Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Vyšportovaná postava a ebenové vlasy boli...
21 debata chyba
Viac na túto tému: #OH 2024 v Paríži