Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Tokio má prvého diskvalifikovaného športovca. Rus sa k dopingu priznal

Ruský triatlonista Igor Poľanskij (31) je prvý športovec, ktorému pre doping oficiálne anulovali dosiahnuté výsledky na tohtoročných olympijských hrách v Tokiu.

21.10.2021 18:49
Británia Škótsko Triatlon ME Muži Foto: ,
Igor Poľanskij (v modrom), ktorému je v pätách Slovák Richard Varga, na snímke z roku 2018.
debata (3)

Dlhoročný súper aj rovesník Slováka Richarda Vargu skončil v súťaži mužov na 43. mieste a bol členom zmiešanej štafety Ruského olympijského výboru, ktorá bola štrnásta.

Oba tieto výsledky sa ruským športovcom škrtli a Poľanskij „vyfasoval“ trojročný zákaz zúčastňovať sa na medzinárodných triatlonových súťažiach.

Britnáia tokio olympiáda Čítajte viac V Tokiu hrozil dopingový škandál, WADA to mlčky zakryla

Z pôvodne štvorročnej sankcie mu rok odpustili, lebo sa čestne priznal k dopingu. Informovala o tom strešná triatlonová organizácia World Triathlon.

Poľanskj mal pozitívny test na EPO už pred olympijskými hrami počas tréningovému kempu vo Vladivostoku. Stalo sa to päť dní pred jeho súťažou v Tokiu, na ktorej sa ešte stihol zúčastniť.

Výsledok odobratej vzorky bol známy až po olympijských pretekoch mužov. Trest pre Poľanského platí do 10. augusta 2024, čiže nestihne triatlonové súťaže na OH 2024 v Paríži.

Vitalina Bacaraškinová Čítajte viac Čakali ste, že bez dopingu nebudeme vyhrávať. A teraz to vidíte, smejú sa Rusi

V čase jeho očistenia bude chýbať do konca olympijských hier vo francúzskej metropole už len jeden deň.

Počas profesionálnej triatlonovej kariéry Poľanskij vyhral dvoje preteky a dovedna šestnásťkrát sa ocitol na pódiu pre troch najlepších. Na OH 2016 v Riu de Janeiro obsadil v súťaži mužov 31. miesto.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #triatlon #Igor Poľanskij