Finále snov. O olympijské zlato zabojujú Brazília a Španielsko

Vo finále mužského olympijského turnaja v Tokiu sa stretnú futbalisti Brazílie so Španielskom.

03.08.2021 15:51
Brazília Foto: ,
Futbalisti Brazílie sa tešia z postupu do finále.

Brazílčania ako obhajcovia zlatých medailí z Ria de Janeiro 2016 zdolali v úvodnom semifinále Mexiko 4:1 po rozstrele zo značky 11 m.

V riadnom hracom čase i po predĺžení sa zápas skončil bezgólovou remízou. Vo finále nastúpia v sobotu v Jokohame proti Španielsku, ktoré v druhom semifinále zdolalo domáce Japonsko 1:0 v predĺžení. V 115. minúte rozhodol krídelník madridského Realu Marco Asensio.

clanok Dávame do pozornosti OH Tokio 2020: pozrite si kompletný program

Prvé semifinále v Saitame veľa vzruchu neprinieslo. Oba tímy vychádzali zo zabezpečenej obrany a brankári mali minimum práce.

Oživenie nepriniesli ani striedania a tak jedenástkový rozstrel bol logickým vyústením.

Prví dvaja mexickí aktéri Eduardo Aguirre a Johan Vasquez svoje pokusy nepremenili a keďže Brazílčania boli stopercentní, tretíkrát za sebou si zahrajú o olympijské zlato.