Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Fenomenálny Phelps opäť zlatý!

Michael Phelps opäť preukázal svoju jedinečnosť. Na 200 metrov polohové preteky svojich súperov zdolal rozdielom triedy.

12.08.2016 04:40
OLYMPICS-RIO-SWIMMING-M-200MMEDLEY Foto: ,
Michael Phelps

Americký plavec Michael Phelps získal 22. zlatú medailu z OH. Najúspešnejší olympionik všetkých čias vyhral polohové preteky na 200 metrov, ktoré ovládol na všetkých hrách od Atén 2004. V Riu de Janeiro to je to pre tridsaťjeden ročného plavca štvrté zlato.

Vo finále za ním bezmála o dve sekundy zaostal strieborný Japonec Kosuke Hagino, ktorý vyhral dlhú polohovku. Bronz získal Číňan Wang Šun, bronzový medailista v tejto disciplíne z vlaňajších majstrovstiev sve­ta.

Phelps bude mať v Riu ešte jednu šancu na rozšírenie svojej unikátnej medailovej zbierky. Čaká ho disciplína 100 metrov motýlik.

Viac na túto tému: #plávanie #Rio 2016 #Michael Phelps