Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Tréner Minčík: Je tam síce aj kus mojej driny, ale celé je to o Maťovi

Neopísateľné pocity prežíval po striebre Mateja Beňuša v olympijskom vodnoslalomárskom areáli v Deodore Juraj Minčík.

09.08.2016 23:28
Juraj Minčík Foto: ,
Juraj Minčík.
debata

Na OH 2000 v austrálskom Sydney si vychutnával krásne pocity po zisku bronzu v C1 ešte ako pretekár, o šestnásť rokov neskôr v brazílskom Riu de Janeiro sa mu do očí tisli slzy šťastia už ako trénerovi Mateja Beňuša.

"Sú to úžasné pocity. Každé preteky sú ťažké, najmä teraz, keď finále sa začína od nuly. Semifinále bolo extrémne vyrovnané. Vo finále Maťo štartoval vo výbornej pozícii a predviedol geniálnu jazdu. Som veľmi šťastný,“ povedal Minčík, 39-ročný rodák zo Spišskej Starej Vsi, a pokračoval: "Maťo dosiahol dobrý čas a vedel som, že bude jeden z tých lepších. Najdôležitejší súperi však ešte len boli na štarte. Ťažko sa odhadovalo, či to bude stačiť na medailu.“

Keď vo finále prišiel Beňuš do cieľa, Minčík bol nervózny. "Veril som však Maťovi, pretože zajazdil dobrý čas. Keď už mal istotu medaily, tak prišla obrovská úľava a šťastie. Aj niekoľko desiatok minút po medaile je veľmi skoro hovoriť o pocitoch. Je to niečo výnimočné,“ pokračoval.

V roku 2000 po zisku bronzu v Sydney skočil do vody so strieborným Michalom Martikánom, teraz sa radoval iba na brehu. "Vtedy to bola radosť z mojej práce, teraz som sa tešil z Maťa. Je tam síce aj kus mojej driny, ale celé je to o Maťovi. Som veľmi šťastný, že sa mu plnia sny,“ dodal Minčík.

debata chyba
Viac na túto tému: #Rio 2016 #Juraj Minčík