Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Zmätky v Riu: Najprv zberači netušili, čo majú robiť, potom sa vyparili

Česká tenistka Barbora Strýcová zvíťazila v sobotu v 1. kole dvojhry na OH v Riu de Janeiro nad Belgičankou Yaninou Wickmayerovou 7:6 (6), 6:1, takže mala dôvod na spokojnosť, ale neodpustila si kritickú poznámku na margo zázemia.

06.08.2016 21:46
tenis, Rio 2016 Foto:
Diváci v Riu môžu sledovať viac tenisových zápasov zároveň.
debata

„Bolo to zvláštne, pretože zberači loptičiek a všetko naokolo nebolo na 100 % pripravené. Je to škoda, lebo olympijské hry sú raz za štyri roky a malo by to byť tip top. Zberači, chúďatá, niekedy nevedeli, čo sa tam vlastne deje, a to je pre nás, ktoré sme zvyknuté z turnajov, že to klape, nepríjemné,“ citoval Strýcovú web iDnes.cz.

„Bola som trochu v šoku. Predsa len: malo to byť pripravené. Zberači nevedeli, kedy, čo a ako posielať, takže im to hlavný rozhodca musel vysvetliť. Potom už sa to naučili. Aj s Yaninou sme boli ‚paf‘. Čo sa deje? Kde sú? Išli na desiatu? Tri minúty sme čakali, kým dostaneme loptičky. To sa mi ešte nikdy nestalo,“ uviedla 30-ročná 21. hráčka singlového renkingu WTA Strýcová, ktorá v 2. kole bude čeliť Talianke Sare Erraniovej.

„Uznávam, že v konečnom dôsledku mi to skôr pomohlo. Ona je strojová hráčka. Keď má rytmus, dosť do toho páli a je ťažké hrať proti nej,“ uznala Strýcová.

Dvojhra žien – 1. kolo:
Barbora Strýcová (ČR-16) – Yanina Wickmayerová (Belg.) 7:6 (6), 6:1

debata chyba
Viac na túto tému: #Rio 2016