Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Brutálna premena! Bývalá špičková tenistka schudla 20 kilogramov. A je to vidieť

Bývalá tenistka, dnes moderátorka a analytička Jelena Dokićová je často na očiach verejnosti, sčasti pre ťažký životný príbeh, ktorý prežila so svojím otcom, sčasti pre zlomyseľné komentáre o jej váhe.

10.06.2024 18:10
Jelena Dokičová Foto:
Premena Jeleny Dokičovej v posledných šiestich mesiacoch.
debata

Bývalá špičková austrálska tenistka bojovala s depresiami, mala zdravotné problémy a v dôsledku toho pribrala.

Musela tiež čeliť nechutným komentárom o jej vzhľade. Dokičová verejne a opakovane upozorňovala na to, že nikto by nemal byť terčom násilia a dostávalo sa jej podpory zo všetkých strán.

Alexander Zverev Čítajte viac Neveril vlastným očiam! Finálovú drámu na Roland Garros výrazne ovplyvnil kontroverzný moment

Teraz sa jej však podarilo za necelého pol roka schudnúť 20 kilogramov a ako sama hovorí, ešte len začala. "Budem sa venovať nedávnemu chudnutiu, keďže o ňom ľudia na internete diskutjú. Mala som nejaké zdravotné problémy – začala Dokičová svoju spoveď na sociálnej sieti, v ktorej prezradila, ako zmenila svoje návyky.

„Keď som minulý rok dovŕšila 40 rokov, začala som premýšľať o svojej rodinnej anamnéze s cukrovkou, vysokým krvným tlakom a srdcovými problémami. Taktiež som začala viac pracovať, a preto som potrebovala viac energie, fyzickej a psychickej pripravenosti.“

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa JELENA DOKIC (@dokic_jelena)

Dokičová si uvedomila, že základom je zdravšia strava. „Nesústredila som sa až tak na váhu, ale začala som pracovať na zdravšom stravovaní, vďaka čomu som sa cítila lepšie. A začali padať kilogramy,“ prezradila.

Vyjadrila sa aj k znevažujúcim komentárom, v ktorých ju ľudia odsudzovali za kilá navyše. „Nemali by sme súdiť a týrať ľudí bez ohľadu na ich váhu a veľkosť, ale zdôrazňovať to, čo je dôležité, a to je láskavosť. Schudla som 20 kíl, ale nič sa tým nemení.“

Chce, aby ju, a všetkých ostatných ľudí posudzovali podľa ich povahových vlastností. „Vždy budem na seba hrdá a nebudem sa skrývať ani hanbiť, bez ohľadu na konfekčnú veľkosť. Vždy budem proti body shamingu (ponižovanie na základe výzoru),“ dodala bývalá tenisová hviezda.

Ako sa zmenili špičkové tenistky po desaťročiach Fotogaléria - 31 fotiek Všetky fotky
xxx
debata chyba
Viac na túto tému: #Jelena Dokičová