Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Točila sa mu hlava, chcel vracať. Blázon odbehol 42 km na malom balkóne

Vynaliezavosti v športe sa medze nekladú ani v ťažkých časoch spôsobených pandémiou koronavírusu. Francúzsky rekreačný bežec Elisha Nochomovitz sa rozhodol v domácej karanténe zabehnúť maratón.

22.03.2020 21:02
debata
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

FINISHER MARATHON DE MON BALCON . ️Je viens courir pendant près de 7heures sur mon balcon de 7 mètres de long et 1metre de large. (Vous avez été nombreux à calculer,à peu près 6000 A/R) J'avais la possibilité de sortir pour courir autour de la maison,mais si tout le monde pense pareil on aurait été nombreux dehors... Mon travail a été reconnu d'inutilité public,donc le meilleur moyen de ne pas se laisser abattre c'est de faire du sport. ️La consigne était de rester à la maison,c'est ce que j'ai fait. Juste pour vous montrer qu'on a pas d'excuses,et s'il vous plaît penser à toutes ces aides soignants qui sont en première ligne face à ce virus ❤ J'écris à chaud après avoir tourner pendant 7h sur mon balcon...tout se mélange dans ma tête et j'ai envie de vomir hahaha... Mais merci à tous et toutes pour vos messages/soutien tout le long de la journée. Vous m'avez bien aider à tenir. J'ai bossé mon mental aujourdhui. Je ne me pensais plus capable de courir 42bornes mais #marathonman est toujours présent ⚡ LA BISE #marathonman #runhappy #runhappyteam #runtoexplore #runtoinspire #runstoppable #motivationoftheday #nopainnogain #runningmotivation #runnerlife #igrunners #runnersofinstagram #picoftheday #marathonfinisher #fuckcovid19 #npng #trainhard #workhard #athlete #motivation #brooksrunhappyteam

Príspevok, ktorý zdieľa Marathon-Man RunHappyTeam (@elisha_nochomovitz),

Využil na to sedem metrov dlhý a meter široký balkón a po jeho obvode prebehol približne 6000-krát, až kým mu aplikácia neukázala dosiahnutú dĺžku 42 195 m. Potreboval na to 6 hodín a 48 minút.

„Zabehol som maratón na balkóne. Všetko sa okolo mňa točí a chce sa mi vracať. Ďakujem všetkým za podporu,“ napísal 32-ročný Francúz na instagrame.

„Keď som dostal príkaz zostať doma, povedal som si, že najlepšou možnosťou, ako sa nepoddať rutine, je šport a beh. Mal som aj možnosť behať okolo domu, ale ak by sa takto rozhodli aj susedia, bolo by nás priveľa,“ vysvetlil Nochomovitz.

Šíriaci sa koronavírus si vyžiadal aj vo Francúzsku tvrdé obmedzenia života ľudí. Rovnako ako Rakúšania, aj Francúzi majú už od pondelka od vlády nariadené zostať doma s výnimkou nákupov, návštevy lekára alebo chodenia do práce.

debata chyba
Viac na túto tému: #maratón #balkón #koronavírus #Elisha Nochomovitz