Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Zneužíval jeho dcéry. Otec obetí napadol Nassara priamo na súde

Na súde v okrese Eaton v meste Charlotte v americkom Michigane došlo k napadnutiu obžalovaného jedným zo svedkov. Nebol ním nik iný ako neslávne známy niekdajší športový lekár Larry Nassar, ktorý sa už priznal k sexuálnemu zneužívaniu mladistvých športovkýň, poväčšine gymnastiek.

02.02.2018 18:11
Nassar Foto: ,
Randall Margraves (vľavo) sa snaží napadnúť odsúdeného bývalého lekára americkej gymnastickej reprezentácie Larryho Nassara (v oranžovom).
debata (3)

Nassara napadol otec troch jeho obetí Randall Margraves. Incident sa odohral počas tretieho vypočúvania vo veci sexuálneho obťažovania v tomto obvode. Margravesa po napadnutí Nassara okamžite spacifikovali strážcovia poriadku.

Margraves označil sám seba pred sudcom za človeka v koncoch. Asistentka generálneho prokurátora Angela Povilaitisová na adresu nešťastného otca poznamenala:

„Nemôžeme akceptovať takéto správanie. Rozumiem, že táto situácia je výnimočná, ale nemôžete sa takto správať. Týmto svojím deťom nepomôžete, ani sebe, ani nikomu.“

Vypočúvanie po incidente za približne 25 minútach opäť obnovili. Svoje vyhlásenie poskytlo 30 obetí. Podobný výsluch prebehol pred týždňom na súde v okrese Ingham za účastí 150 poškodených dievčat, ktoré poskytli svoje vyhlásenia. Nassar ich všetky mal zneužívať pod rúškom „špeciálnej“ lekárskej starostlivosti.

Nassar v tejto jurisdikcii dostal 175-ročný trest bez možnosti podmienečného prepustenia skôr ako za 40 rokov, na federálnej úrovni si už odpykáva 60 rokov odňatia slobody za držbu detskej pornografie.

K zneužívaniu Nassarom sa verejne priznala aj Simone Bilesová. Zlaté dievča americkej športovej gymnastiky vybojovalo na OH 2016 v Riu de Janeiro štyri zlaté medaily a v súčte vystúpení na majstrovstvách sveta ju zlatom dekorovali až desaťkrát. Bilesová vlastní aj 11 titulov majsterky USA.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #súdny proces #sexuálne obťažovanie #Larry Nassar