Písal sa dátum 14. november 2012. Štokholmská Friends Arena bola dejiskom prestížneho futbalového zápasu, v ktorom Švédi v príprave privítali Anglicko. Hoci bolo na ihrisku 22 hráčov, pamätný večer patril jedinému mužovi.

15.11.2017 18:55
Ibrahimovič Foto: ,
Zlatan Ibrahimovič oslavuje svoj legendárny gól proti Anglicku.

Zlatan Ibrahimovič bol už vtedy jedným z najlepších útočníkov na svete. V to leto podpísal lukratívny kontrakt s Parížom Saint-Germain, kde v nasledujúcich štyroch sezónach Ligue 1 nastrieľal 113 gólov v 122 zápasoch.

Hostia viedli v Štokholme po prvom polčase 2:1 a po prestávke si náskok v pohode udržiavali. V záverečnej štvrťhodine však Ibrahimovič naplno ukázal svoju ofenzívnu genialitu. K svojmu úvodnému gólu z 20. minúty pridal ďalšie tri a dokonale strápnil slávne Anglicko.

Do pamätí fanúšikov sa zapísali najmä jeho akrobatické nožničky z 25 metrov, ktoré viacerí analytici označili za gól storočia. Vychutnať si ich môžete aj s autentickým komentárom bývalého anglického reprezentanta Stana Collymora.

Viac na túto tému: #anglicko #gól #Švédsko #Zlatan Ibrahimovič