Střely na bránu: 33 – 31 | Přesilová hra: 0/2 – 0/2 | Trestné minuty: 9 – 9

Kdo se postavil do brankoviště?
Andrej Vasilevskij (TBL) – 28 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,3 %, odchytal 64:32
Cayden Primeau (MTL) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 65:00

Česká a slovenská stopa
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, –2 účast, 2 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 20:54

Tři hvězdy utkání

1. Tyler Motte (TBL) 1+0
  2. Cole Caufield (MTL) 0+1
  3. Anthony Cirelli (TBL) 1+0

Zápas je u konce. Nájezdový rozstřel byl docela dlouhý, v šesté sérii ale rozhodl Victor Hedman, a zajistil tak Tampě po otočce bonusový bod. Montreal odjede pouze s jedním bodem.

Konec zápasu.

2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Tampa Bay Lightning.
Autorem vítězné branky je VICTOR HEDMAN.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení o vítězi tohoto utkání nerozhodlo, a tak musí přijít na řadu samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:43

Hedman přitvrdil muziku pořádnou peckou ze slotu, ta šla ale přímo do brankářových betonů.

64:17

Hagel zavezl puk do útočného pásma, ale byl dobře bráněn, a prostor na střelu nenašel.

63:30

Tampa vsadila celou přesilovku na první formaci. Většina hráčů byla na ledě přes dvě a půl minuty.

63:09

Hosté v plném počtu.

63:01

Montreal i nyní vyhodil a dokázal tak už téměř celé oslabení přežít bez úhony.

62:23

A následně Montreal Canadiens dokázal znovu kotouč vyhodit.

62:04

Primeau se nyní položil v brance, a další hráči na něj popadali, v cestě kotouče do branky ale zabránili.

61:22

Tampě se podařilo rychle o kotouč přijít, a když najela do pásma, soupeř vyhodil znovu.

61:09

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Cole Caufield – 2 min., hákování.

60:58

Tampa si zahraje přesilovou hru. Zatím tedy hraje v signalizované výhodě, a to už pěkně dlouho.

60:01

Úvodní buly v prodloužení vyhrál Montreal Canadiens, který ale o puk rychle zase přišel.

60:01

Začalo prodloužení.

Třetí třetina je u konce. Tampa nejdříve inkasovala, pak se ale parádním únikem ve vlastním oslabení prezentoval Tyler Morre, který tak poslal duel do prodloužení.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:35

Stále se hraje před svatyní Montrealu, ale v posledních asi třiceti sekundách Primeau nezasahoval.

59:16

Tampa pálila ještě dvakrát, ani jednou ale nedokázala najít soupeřovu branku.

58:18

Jeden z hostů se dostal chvíli před koncem do mezikruží, kde byl úplně sám a mohl rozhodnout. Místo toho kotouč napálil přímo do Vasilevského.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:29

Hagel skvěle obral soupeře o puk a najel do pásma. Byl tísněn obráncem, nakonec vypálil, ale ránu nedokázal usměrnit až do branky.

57:03

Vasilevskij si připsal na konto další zákrok. Pak přerušil hru, a bude se vhazovat po jeho levici.

56:31

Kučerov se snažil u pravé tyče kličkovat mezi hokejkami jednotlivých hráčů, do prostoru ke střele se ale nakonec nedostal.

55:40

Skrumáž v levém růžku v obranném pásmu Tampy byla vyřešena Chaffeem, který kotouč vydoloval a odvezl ho rychle z pásma.

55:12

Tampa se nyní hnala za kotoučem do útočného pásma, ale přitom se dopustila zakázaného uvolnění. Nahození šlo až z moc velké dálky.

54:29

Střela jednoho z obránců Tampy od modré čáry nepřinesla ovoce. Ba naopak, blokující hráč se vydal do rychlého brejku.

53:43

Další rychlý přechod Tampy nakonec řešil brankář Primeau, který nahození za brankou zkrotil a poslal na hokejky svých spoluhráčů.

53:17

Paul získal obloučkem vyhozený kotouč ve středním pásmu, ale nedokázal s ním dojet do toho útočného.

52:49

Suzuki si najel do mezikruží a rychle vypálil. Jeho rána nebyla vůbec špatná, zasáhla pravou tyč Vasilevského branky!

51:30

Domácí v plném počtu.

50:18

Tampa právě vstřelila branku! Domácí skórují při vlastním oslabení! TYLER MOTTE ujel do samostatného úniku, kdy mu ještě dojížděl Glendening, ale Motte se rozhodl zakončit sám rychlou střelou mezi betony, a ta se vyplatila. Bez asistence.

49:30

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Mitchell Chaffee – 2 min., vražení na hrazení.

49:30

Savard byl Chaffeem za jeho brankou naražen na mantinel. Okamžitě se tam sjelo několik hokejistů z obou týmů a strhla se další mela.

49:05

Brayden Point to zkoušel z pravé strany z velkého úhlu, ale nedokázal přihrát si vybrat mezi střelou a přihrávku spoluhráči, který mu sjížděl z druhé strany. Vznikla z toho vlastně přihrávka „do nikam“.

48:15

Ze skrumáže za brankou Vasilevského nakonec kotouč vytěžila Tampa, která ale dlouho nemohla nalézt cestu, kterou by dokázala projít přes střední pásmo.

46:23

Montreal právě vstřelil branku! Ve vedení opět hosté! Ti po poměrně pasivní druhé třetině a i začátku té třetí opět skórují. A postarala se o to JOSH ANDERSON, který dokázal z pravé strany, z dálky, téměř od modré čáry, poslat kotouč milimetrově přesně k vzdálenější tyči. Asistence: Arber Xhekaj a David Savard.

45:30

Na druhé straně to zkoušel Nick Paul, který ale pálil pouze do brankáře. Tampa už ale je dokonce střelecky aktivnější, než Montreal.

45:02

Tampa nyní hodně zmatečně rozehrávala za vlastní brankou. Kotouč pak dokonce poslal soupeři, který rychle pálil, ale s tím si poradil Vasilevskij.

44:13

Hagel nyní v přečíslení na levé straně asi až moc dlouho váhal. Místo aby zkusil vystřelit, čekal na příjezd spoluhráčů, až ho dojíždějící soupeř obral.

43:34

Před brankou se snažil Stamkos ve skrumáži tečovat ránu od modré čáry, ale kotouč nakonec bez problémů sebral brankář Primeau.

42:46

Kučerov hrozně chyboval, ve středním pásmu ledabylou zadovkou přihrával spoluhráči, ale místo toho vyslal hráče soupeře samotného na branku. Tomu ale zakončení úplně nesedlo.

40:01

Úvodní buly tentokrát vyhrál Montreal Canadiens.

40:01

Začala třetí třetina.

Druhá třetina je u konce. Tampa se dokázala dotáhnout a konečně začala pořádně hrát. O první gól se postaral Point, o druhý Cirelli. Ale na druhou stranu se hra taky extrémně vyostřila, a oba týmy hrají nepřiměřenou silou a občas dost neférově, co se týče různých zákroků a podobně.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:18

Tampa vyjela do akce tři na jednoho, ale už první hráč tuto velice dobrou příležitost zahodil zkaženou přihrávkou.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:43

Erik Černák pálil zezadu z levé strany. Kotouč ale byl tečován a letěl mimo branku.

38:33

Tak nyní málem Joshovi Andersonovi praskly nervy a jel se agresivně pobít s Hedmanem. Sudím se ale hráče od sebe rychle podařilo oddělit.

38:17

Střela z pravé strany od mantinelu nebyla špatná, kotouč ale vyrazil betonem Cayden Primeayu.

35:49

Tampa právě vstřelila branku! ANTHONY CIRELLI srovnává! Dostal kotouč z levého kruhu přímo na ten pravý, kde nebyl nikým hlídán, a z první poslal kotouč za záda přesouvajícího se brankáře. Asistence: Brandon Hagel a Haydn Fleury.

34:56

Další zákrok na kontě má Primeau. A další bitky na kontě mají hráči obou týmů, tentokrát to byl z Tampy hlavně Hagel a Černák.

34:24

Primeau si vzal kotouč za brankou a rozehrál ho. Přitom se k němu blížili soupeřovi hokejisté.

33:55

33:21

A další vyhození. Tentokrát aspoň Vasilevskij zajel pro kotouč a přihrál ho alespoň na modrou čáru.

32:42

Montrealu se podařilo nyní dvakrát v rychlém sledu dvakrát vyhodit kotouč až za branku Vasilevského.

32:19

Velice nebezpečně z první pálil z levého kruhu klasicky Stamkos. Primeau se ale parádně přesunul a kotouč sevřel mezi betony.

31:55

Brendan Gallagher – 2 min., krosček.

31:55

Po zákroku gólmana Primeauau se do sebe pustili Jake Evans a Nick Paul. Následně se do bitky zapojil také třeba Xhekaj.

31:42

Eyssimont se procpal přes dva hráče do útočné třetiny za kotoučem, který už ale nedostihl. Soupeř ho sebral dřív.

31:08

Tak tohle nevypadá pro Tampu vůbec dobře. Kučerov podklouzl v souboji za brankou a rozplácl se o mantinel. Hra se otočila na druhou stranu, ale Rus zůstal ležet. Nyní opustil hru a šel do útrob stadionu.

30:17

Vasilevskij si po delší době zahrál. Zajel si i přestože hráči soupeře byli blízko, pro puk za brankou, a úspěšně ho rozehrál.

27:44

Tampa právě vstřelila branku! A máme snížení! Kučerov objel branku a poslal kotouč na Stamkose. Ten to zkusil, poslat BRAYDENU POINTOVI, jenž sice pálil do brankáře, ale právě o něj se kotouč nakonec dostal do branky. Asistence: Steven Stamkos a Nikita Kučerov.

26:59

Tak Stamkos mohl Tampě hodně pomoci a snížit! Jeho tvrdá rána z mezikruží ale trefila jen brankáře Primeaua, od kterého se sice odrazila směrem na branku, ale až do ní kotouč nedoputoval.

26:01

Hra se znovu zastavila, tentokrát kvůli toho, že kotouč přeletěl až někde mezi diváky. Oba týmy prostřídaly a jde se zase na to.

25:43

Netypicky z pravé strany to tentokrát zkoušel Stamkos, který si sám najel na vrcholek pravého kruhu a pálil taženou ránou. Brankář přerušil hru.

25:19

Tampě se nyní vůbec nedaří přejít útočné pásmo. Ráda by už vystřídala, Hedman je na ledě minutu a půl, jenže se jí prostě nedaří se ke střídačce dostat.

24:25

Cirelli to myslel dobře, posílal kotouč přímo na Hagela do mezikruží. Ten ale jeho úmysly nepřečetl a obrovskou šanci zahodil.

24:12

Hráč Tampy si prodloužili pobyt na ledě, většina z nich je tam už přes minutu a pár sekund.

23:43

Skrumáž se nyní vytvořila u branky Blesků, a to za ní vpravo. Kotouč se tam zadržoval dlouho, dokonce skoro minutu.

22:33

Tyler Motte byl ve vlastní třetině nepříjmně sražen soupeřem. Následně mu to ale oplatil Lilleberg.

22:05

Domácí znovu najeli rychle do útočné třetiny. Lilleberg to už z velkého úhlu zkusil, ale Primeau kotouč zadržel u tyče.

21:23

Nebezpečně si najížděl nyní také jiný z hráčů Tampy, ale ani on nedokázal kotouč poslat na branku, a tak jsou domácí stále pouze se čtyřmi ranami za celý zápas.

20:47

Hagel se snažil vypálit z mezikruží, ale jeho střela byla přizvednuta a kotouč zamířil do ochranné sítě.

20:01

Úvodní buly druhé třetiny vyhrála Tampa Bay Lightning.

20:01

Začala druhá třetina.

První třetina je u konce. Tampa vůbec tuto část nezvládla. Vystřelila pouze pětkrát za dlouhých dvacet minut, a přitom nechala soupeře hrát tak, jak potřeboval, a sama dvakrát inkasovala. Vypadá to na další nepovedený zápas Lightning, kteří balancují na hraně postupu do play-off. Ještě nás ale čeká čtyřicet minut.

20:00

První třetina skončila.

19:40

Domácí hokejisté pouze obkroužili Primeauovu branku, ale vystřelit na ní nedokázali.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:37

Tampa vyvezla kotouč do útočného pásma, ale zmohla se jen na nahození za branku a následné rychlé střídání.

18:23

Montreal obléhal dlouho branku Tampy, ale nakonec pálil jen dvakrát mimo svatyni.

14:33

Montreal právě vstřelil branku! Montreal už vede o dvě branky! JAKE EVANS si sjížděl před brankoviště, v tu ránu dostal z rohu přihrávku a šikovnou tečí usměrnil kotouč do branky. Asistence: Brendan Gallagher.

13:50

Eyssimontovi ujel kotouč trochu víc, než by si představoval. Kvůli tomu nemohl pokračovat v útoku, ale kotouč odevzdal soupeřově obraně.

13:18

Tampa zvyšuje obrátky a už se i dotahuje v počtu střel. Přesto ale čtyři střely za třináct odehraných minut asi není úplně to, co by si trenér Jon Cooper představoval.

12:25

Brandon Hagel dostal kotouč po buly pod kruh a okamžitě se snažil pálit, což mu sice vyšlo, ale jeho pokus šel hodně mimo branku.

11:32

Teprve třetí zákrok má na kontě brankář Montrealu. Po jeho přerušení hry se ale před ním rozpoutala roztržka několika hráčů.

10:41

Kučerov nyní musel hasit situaci v obraně. To se mu ale povedlo, hra se přerušila a ruský hokejista mohl vystřídat.

10:25

Jeden z hostů se pokusil nečekaně vypálit od modré čáry z pravé strany. Jeho střela ale byla tečována a až k brance neprošla.

09:14

Z blízkosti brankáře Primeaua se pokoušel pálit Kučerov, ale gólman jeho úmysly vyčetl a kotouč přikryl lapačkou, čímž tedy přerušil hru.

08:57

Tvrdé boje v pravém rohu kluziště v útočném pásmu domácích se odehrávají nějak často. Tampa ale nikdy nedokáže po zisku kotouče vytvořit šanci na střelu.

08:10

Tampa ubránila následnou akci soupeře. Pak kotouč stáhla za svou brankou a prostřídala lajny.

07:44

Chaffee bojoval o kotouč za brankou soupeře. Ten sice vybojoval, ale dostal ho jen do další skrumáže v rohu kluziště.

07:24

Tampa se nyní snažila o nějaký tlak před brankou soupeře, ale nedostala se ani ke střele.

06:57

Závar před Vasilevským nakonec nevyprodukoval žádnou ránu. Tampa jednoduše otočila hru.

05:25

03:25

Erik Černák – 2 min., hrubost + 5 min., bitka.

Arber Xhekaj – 5 min., bitka.

01:27

Montreal právě vstřelil branku! Hosté se ujímají vedení! JOEL ARMIA se spoluhráčem ujeli do úniku, právě k Armiovi se pak kotouč dostal, a ten už si jednoduchou ránou poradil s Vasilevským. Asistence: Kaiden Guhle a Alex Newhook.

00:48

Tampa jen nahodila za branku Montrealu. Ten tam kotouč pozdržel, prostřídal lajny, a znovu vyjel útočit.

00:01

Úvodní buly první třetiny vyhráli domácí hokejisté.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (J. Johansson) – D. Raddysh, Hedman (A), Černák, H. Fleury, Perbix, de Haan – Kučerov (A), Point, Hagel – Sheary, Paul, Stamkos © – Chaffee, Cirelli, Eyssimont – Watson, Glendening, Motte.
Trenér: Jon Cooper

Montreal Canadiens: Primeau (Allen) – Guhle, Matheson (A), Savard, Xhekaj, Kovacevic, Harris – Slafkovský, Suzuki ©, Caufield – Armia, Newhook, J. Roy – Jos. Anderson, J. Evans, Gallagher (A) – Ylönen, White, Pearson.

Tampa – Montreal 4:1 (29.12.2022)

Montreal patří letos k jedněm z nejhorších týmů. Po 60 utkáních má na kontě 55 bodů a ve východní konferenci je až na čtrnácté pozici. Z posledních pěti utkání dokázal vytěžit jen 3 body, předminule porazil Arizonu a minule prohrál po nájezdech s Floridou. Canadiens taky navíc postrádají dost hráčů. Kvůli různým zraněním chybí Dach, Harvey-Pinard, Price, Wideman a kvůli operaci Dvorak. Otazník visí nad startem Strublea.

Tampa letos předvádí značné výkyvy ve svých výkonech, a balancuje na hraně postupu do play-off. V konferenci je aktuálně sedmá se 70 body z 62 utkání. V posledních pěti zápasech ale třikrát prohrála. Zvítězit dokázala jen nad Devils a Islanders. Lightning ale stále laborují se zraněním Sergačjova, který musel být nedávno operován, a chybí také Brown a Jeannot.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.