Střely na bránu: 23 – 31 | Přesilová hra: 1/2 – 2/2 | Trestné minuty: 4 – 4

Igor Šesťorkin (NYR) – 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,5 %, odchytal 60:00
Chris Driedger (SEA) – 18 zákroků, 4 OG, úspěšnost 81,8 %, odchytal 59:35

Tomáš Tatar (SEA) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:14

Tři hvězdy utkání

1. Kaapo Kakko (NYR) 1+0
  2. Igor Šesťorkin (NYR) 29 zákroků
  3. Mika Zibanejad (NYR) 0+2

New York Rangers vítězí podruhé v řadě, tentokrát poráží Seattle 5:2. Vítězství je to velmi cenné, jelikož Seattle byl na přelomu roku nezastavitelný a vyhrál devětkrát v řadě. Na ledě Rangers však Kraken schytal druhou porážku v řadě. O výhře Jezdců rozhodla druhá třetina, ve které měl Seattle výraznou střeleckou převahu, ale nedokázal dát gól. Naopak Rangers se prosadili dvakrát, dostali se do tříbrankového vedení a s tím už hosté nic udělat nedokázali.

Konec zápasu.

59:11

Zakázané uvolnění domácích.

59:01

Začala poslední minuta utkání. Seattle se ještě tlačí do útoku a Gourde se dostával do další šance, tentokrát ale klec Rangers minul.

58:27

Šesťorkin svým betonem vyráží tvrdou střelu Gourda zpoza kruhů.

57:21

Rangers právě vstřelili branku!
Rangers ubránili krátký útok soupeře a vyrazili do protiútoku, z něhož se nakonec do prázdné brány Seattlu trefuje BLAKE WHEELER! Je rozhodnuto. Asistence: Mika Zibanejad, Adam Fox.

57:05

Těsně míjí vyhození Rangers z jejich pásma prázdnou bránu!

56:57

Kotouč vyletěl na střídačku domácích po jejich vyhození z pásma. Seattle odvolává brankáře!

56:25

Šesťorkin na poslední chvíli dokázal natáhnout svou lapačku k pravé tyči a zastavil puk, který po střele Oleksiaka mířil do brány. Hodně důležitý zásah domácícho brankáře.

56:10

Seattle je usazen v útočném pásmu a zkouší vymyslet akci, která povede ke kontaktnímu gólu.

54:50

Komerční pauza.

54:24

Seattle právě vstřelil branku!
Hosté ještě dramatizují závěr střetnutí, když využívají přesilovku! JARED MCCANN se prokličkoval od modré čáry až do levého kruhu, kde se stočil na střed a bekhendem pod horní tyč snižuje na 2:4. Asistence: Jordan Eberle, Justin Schultz.

53:54

Rangers vyhodili puk až do pásma soupeře a formují znovu obranu.

53:36

Vyloučení v týmu New York Rangers:
K'Andre Miller – 2 min., podrážení.

53:13

Hra se přesunula do pásma Rangers, Larssonova rána z nápřahu se odráží od Šesťorkina zpět do hřiště.

52:34

Domácí se snažili kombinovat v útočném pásmu a vykombinovali dvě střelecké pozice. Oba pokusy však zblokovala obrana hostů.

51:44

Hra je přerušena ve středním pásmu, kde byl puk zahrán vysokou holí.

51:26

Zibanejad vyrazil do brejku za obranu Seattlu, v souboji s Driedgerem se mu ovšem nepovedlo zakončit akci až do gólového konce! Driedger výborně kopíroval pohyb soupeře a srazil puk za branku.

50:02

A nakonec Šesťorkin zasahuje lapačkou proti střele z levého kruhu od Evanse. Po přerušení hry dochází ke strkanici u branky Rangers. Komerční pauza.

49:48

Také Adam Larsson vypálil pouze do zadního mantinelu. Seattle se nicméně natlačil do útočného pásma.

49:23

Postavení mimo hru domácího týmu.

49:05

Kraken má ve třetí třetině zatím jen jednu střelu na branku. Nic na tom nezměnila ani jedovka Gourdeho od modré čáry, puk totiž práskl jen o mantinel za brankou.

47:45

Zatímco první dvě třetiny nabízely atraktivní a útočný hokej, třetí třetina je zatím spíš ospalejší. Rangers se nikam netlačí a hájí komfortní vedení, zatímco Seattle se dostal takříkajíc do křeče a nedaří se mu nic pořádného vymyslet.

47:12

Ofsajd hostů přerušuje dění na hřišti. Komerční pauza.

46:04

Yamamoto zkoušel štěstí z levého kruhu, Šesťorkinovu klec přestřelil. Seattlu se nedaří navázat na výkon ze druhé třetiny, ve které měl výraznou střeleckou převahu. Přesně to přitom potřebuje, a k tomu štěstí v koncovce.

45:26

První přerušení hry. Postaral se o něj Driedger, který zastavuje střelu Millera z levého kruhu.

45:00

Eberle se uvolnil ke střele v pásmu Rangers, Šesťorkin ale neměl s pukem žádné obtíže.

44:30

Trocheck nabral rychlost ve středním pásmu, objel bránu soupeře a po vyjetí do prostoru vypálil na Driedgera, který skočil po střele a rybičkou puk vyráží.

43:58

Málem přišla z dílny Seattlu! Kreider využil forčekingu a dostal se do bekhendové střely z prostoru před brankovištěm. Driedger puk vyráží.

43:35

Tempo hry ve třetí třetině zatím není vůbec strhující, spíš se jedná o vyčkávání na nějakou chybu. Jakoukoliv chybu.

42:25

Na začátku třetí třetiny se hraje hodně dlouhý úsek bez přerušení. V útočném pásmu jsou hosté, kteří se ale nedostávají do střelecké pozice. Jejich pohybu něco trochu schází.

41:14

Lafreniere se snažil protečovat prudkou přihrávku k brankovišti směrem na branku Seattlu, avšak netrefil prostor u pravé tyče.

40:01

Začala třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 02:54.

Seattle byl dlouho ve druhé třetině lepším týmem a měl výraznou střeleckou převahu. Jenže pak ve 33. a 38. minutě udeřili Rangers, kteří odskočili do tříbrankového vedení.

40:00

Druhá třetina skončila.

38:54

Schultz nahodil od pravého mantinelu puk na Šesťorkina, odraz ale nepřišel. Komerční pauza.

38:38

Tatar zkusil překvapit Šesťorkina z pravé strany brankoviště, přes sevřeně betony brankáře se neprosadil.

37:34

Domácí se nasáčkovali znovu do útočného pásma. Brodzinski střílel z dálky z nápřahu, Driedger kotouč vyráží.

37:01

Seattle byl v útoku a znovu se snažil převzít iniciativu. Hosté pak ale zapomněli na zadní vrátka, přišel protiútok domácích a přesná střela KAAPA KAKKA z mezikruží, kde ho dobrou nahrávkou uvolnil Zibanejad. Rangers vedou 4:1! Asistence: Mika Zibanejad, Chris Kreider.

35:30

Vše ale zase mohlo být úplně jinak, jenže přečíslení tří proti dvěma Seattlu hrubě nevyšlo. Nedošlo ani ke střele na branku.

34:55

Najednou je kluziště plné Jezdců, kteří hodně znepříjemňují utkání pro hostující tým.

34:35

Icing Seattlu, vhazovat se bude před Driedgerem.

33:48

Prudká střela z levého kruhu, odkud pálil Evans, končí jen na zadním mantinelu za brankou Rangers.

32:32

Ačkoliv ve druhé třetině je jasně lepším týmem Seattle, gól střílí Rangers! Driedger toho moc neviděl, protože před brankovištěm byli dva hráči Rangers a dva hráči bránících Krakenů. Střela Jonnyho Brodzinskiho zpoza levého kruhu navíc byla tečována před brankovištěm operujícím BLAKEM WHEELEREM. Asistence: Jonny Brodzinski, Braden Schneider.

32:08

Útočná akce hostů pokračovala. Schultz dvakrát vystřelil, přičemž poprvé byl zblokovaný a podruhé jej vychytal brankář domácích.

31:59

Seattle vyrazil do protiútoku, Eberle sice mířil nepřesně, ale McCann se zmocnil puku po odrazu od zadního hrazení a pořádně protáhl Šesťorkina.

30:13

Domácí vytvořili menší tlak na obranu Seattlu, první ve druhé třetině. Trouba i Vesey však ztroskotali na Driedgerovi, načež puk skončil v hledišti. Reklamní přestávka.

29:40

McCann nabral rychlost ve středním pásmu a dostal se před pravý kruh, odkud trefuje pouze připravenou lapačku brankáře Rangers.

29:21

Brodzinski si najel do pravého kruhu, odkud svou střelou nutí Driedgera k přerušení hry.

28:07

Seattle je vykázán z útočného pásma, hosté zahráli puk vysokou holí.

27:27

Bleskový kontr Seattlu a zásah Šesťorkina proti Gourdemu. Komerční pauza.

27:20

Na druhé straně kluziště dopadl stejně Vesey při střele na pravé straně brankoviště. Rameno Driedgera bylo v permanenci.

26:45

John Hayden zkoušel štěstí od levého mantinelu, Šesťorkin vyráží.

26:08

Vše mohla změnit jedna akce Rangers. Trocheck úspěšně dojel vyhození svého týmu a rozehrál rychlou kombinaci, na jejíž konci však přišla zblokovaná střela z pravého kruhu.

25:05

Obrana Rangers nyní zapracovala na jedničku. Zblokovala dvě střely Seattlu. Celkově ale má Seattle zatím hodně silnou druhou třetinu, domácí se dostávají až příliš často pod tlak.

23:37

Yamamoto si sjel s pukem do pravého kruhu a mířil na vzdálenější tyč. Rangers zachránila vyrážečka Šesťorkina. Krátce na to vyhazují domácí na icing.

23:01

Hodně silnou pasáž Seattlu ukončila dělovka Dumoulina od modré, kterou drží Šesťorkin pod kontrolou.

21:45

Další šance Seattlu. Oleksiakovu ránu z nápřahu se jal dorážet Eberle, Šesťorkin však dalšími dvěma zásahy podržel svůj tým.

21:15

Seattle vytvořil tlak v pásmu soupeře. Dvě střely hostů šly vedle, pak ale Borgen vypálil od modré čáry a za dorážkou se tlačil Schwartz. Šesťorkin oba pokusy vyráží.

20:11

Rychlý útok Rangers. Zatímco Kreidera musel Driedger vychytat, následně Zibanejad minul levou tyč.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 02:03.

První třetina zápasu mezi NY Rangers a Seattlem skončila 2:1 ve prospěch domácího týmu. Do vedení je poslal ve 12. minutě obránce Erik Gustaffson.

20:00

První třetina skončila.

19:50

Třetina se dohrává v tlačenici u pravého mantinelu v pásmu Rangers.

19:10

Dumoulin zkoušel střelu od modré čáry, Šesťorkin si připisuje šestý zákrok.

19:01

Začala poslední minuta první třetiny.

18:09

Eberle byl zpoza kruhů zblokovaný Zibanejadem, jenž pro změnu zakládá protiútok domácích.

17:38

Fox vypálil od modré čáry, po Driedgerově zásahu hosté vyváží puk mimo svou třetinu.

17:22

Komerční pauza po Driedgerově zásahu proti střele Cuylleho z levého kruhu.

16:14

Goodrow se dostal do dvou šancí. První bekhendovou střelu mu Driedger vyrazil, načež se Goodrow nacpal k brankovišti, kde si našel puk ve skrumáži a minul pravou tyč.

15:38

Icing domácího týmu, vhazovat se bude před Šesťorkinem.

15:22

Tolvanen nezamířil svou střelu z okraje pravého kruhu přesně a netrefil prostor u pravé tyče domácí klece.

14:10

Kakko měl výbornou střeleckou pozici v pravém kruhu, problémem bylo, že se mu do cesty postavil Larsson. Tomu se daří střelu zblokovat.

13:31

Hra musí být přerušena, branka za zády Šesťorkina vyletěla ze svého postavení. Komerční pauza.

11:55

Evans vystřelil na branku Rangers od modré čáry, kam se puk vrátil zpoza branky domácích. Šesťorkin střelu vyráží mimo brankoviště.

11:09

ERIK GUSTAFSSON využil zpoza kruhů okamžiku, kdy Driedgerovi projela kolem brankoviště clona, a vystřelil do levého horního růžku, kam brankář Seattlu nestihl dostat své rameno. Bez asistence.

10:41

Domácí znovu vyváželi puk pryč ze svého pásma, tentokrát ale ve středním pásmu hosté zabojovali a okamžitě vyrazili do protiútoku. Bleskovou akci zakončil z mezikruží JORDAN EBERLE, jenž vyrovnává na 1:1. Asistence: Jared McCann, Oliver Bjorkstrand.

10:15

Další vyhození Rangers. Nepouští soupeře zatím k ničemu.

09:42

Domácí vyhazují dvakrát za sebou puk mimo své pásmo.

09:14

Goodrow po přerušení hry před brankou Rangers trefil Tatara do obličeje během strkanice a jde si posedět za hrubost.

08:22

Přesilová hra se dlouho nevyvíjela dobře, Seattle neustále vyhazoval puk a nepouštěl New York vůbec ke střelbě. Pak ale Panarin po průjezdu podél mantinelu našel křižným pasem na pravé straně brankoviště VINCENTA TROCHECKA, jenž protečoval puk do branky hostů. Asistence: Artěmij Panarin, Adam Fox.

07:01

Schultz vyhodil v pásmu Seattlu puk přes plexisklo a hosté půjdou znovu do čtyř. Komerční pauza.

06:34

Hostující Oleksiak se napřáhl k ráne zpoza levého kruhu, Šesťorkin si s pukem poradil a vyráží jej.

06:18

Hosté v plném počtu.

05:57

Zblokovaná jedovka Foxe vyletěla do ochranné sítě.

05:35

Zibanejad udělal v levém kruhu s pukem několik kroků směrem k bráně Seattlu, kterou následně minul.

05:02

Další pokus hostů o vyhození už byl úspěšný.

04:38

Panarin z pravého kruhu minul branku Seattlu, u modré čáry následně Fox zachytil vyhození soupeře.

04:18

Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Jaden Schwartz – 2 min., hákování.

03:07

Oleksiak z levého kruhu přinutil Šesťorkina k prvnímu ostrému zákroku v utkání. Brankář Rangers v pohodě vyrazil letící puk.

02:30

Zaútočili si rovněž hráči Seattlu a Tomáš Tatar trefil z okraje pravého kruhu pravou tyč, respektive její vnější část.

01:29

Další střela Panarina z obdobné pozice už nutí Driedgera k zásahu. První zákrok brankáře hostů.

01:07

Panarin nepřesně zacílil svou střelu zpoza pravého kruhu a orazítkoval hrazení za brankou.

00:43

Utkání otevřel icing Seattlu, vhazovat se bude před Driedgerem.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Trouba, E. Gustafsson, Schneider – Kreider, Zibanejad, Kakko – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Brodzinski, Wheeler – Goodrow, Bonino, Vesey.
Trenér: Peter Laviolette

Seattle Kraken: Driedger (Daccord) – R. Evans, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, Schultz – Tatar, McCann, Eberle – Schwartz, Wennberg, B. Tanev – Tolvanen, Gourde, Bjorkstrand – Kartye, Yamamoto, Hayden.
Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Schlenker, McCauley – Flemington, Marquis.

Seattlu se nepovedlo dotáhnout svou vítěznou sérii až na deset zápasů. V pondělí totiž prohrál na ledě Pittsburghu 0:3. Přesto může být Kraken s vývojem posledních týdnů nadmíru spokojený. Díky devítizápasové vítězné sérii se posunul tabulkou Západní konference na deváté místo a atakuje příčky, které budou za tři měsíce znamenat postup do bojů o Stanley Cup. A o to jde především.

Forma New Yorku Rangers není v poslední době vůbec dobrá. Jezdci sice porazili v posledním utkání Washington 2:1, ale předtím prohráli čtyřikrát v řadě a od začátku roku 2024 padli v pěti ze sedmi odehraných zápasů. Výrazně si tím zhoršili svou bilanci a z čela Východní konference se propadli na aktuální třetí pozici.

V prvním vzájemném utkání sezony, které se hrálo v říjnu, vyhráli Rangers na ledě Seattlu 4:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.