New Jersey Devils
Naposledy zmenené pred 4 mesiacmi

Z tohto stretnutia je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.

Slováci v zápase:

Erik Černák (TBL) – 0+0, 0 účasť, 1 zablokovaná strela, 1 bodyček, 7:58 čas na ľade (zranil sa, po prvej tretine nehral)

Šimon Nemec (NJD) – 0+0, –1 účasť, 2 trestné minúty, 1 strela na bránku, 1 strela mimo bránku, 16:24 čas na ľade (1:37 v presilovkách; 1:10 v oslabeniach)

1. hviezda zápasu – Darren Raddysh (TBL)
  2. hviezda zápasu – Luke Glendening (TBL)
  3. hviezda zápasu – Jesper Bratt (NJD)

Tampa porazila New Jersey 4:3 po predĺžení, v ňom rozhodol obranca Darren Raddysh.

61:52

Koniec zápasu.

61:52

Tampa dala gól! Manévre Nikitu Kučerova v útočnom pásme boli pre hráčov Devils už príliš, genialitu svojho spoluhráča využil pohotový obranca DARREN RADDYSH. Asistencia: Nikita Kučerov, Andrej Vasilevskij – 4:3.

61:28

Mercer posunul puk Haulovi, toho taktiež zneškodnil pozorný Vasilevskij.

60:44

Luke Hughes sa po prihrávke od Jespera Bratta dostal do zakončenia, uspel však Andrej Vasilevskij.

60:16

Stamkos šikovne posunul puk medzi kruhy, Hagel ho ale nestihol.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Nathan Bastian v tretej tretine vyrovnal skóre, konečný stav znel 3:3. V riadnej hracej dobe sa tak nerozhodlo, meno majiteľa extra bodu teda prinesie až predĺženie. To sa začne v najbližších desiatkach sekúnd.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:31

Rozhodcovia prerušili hru, súboj o puk pri mantineli za bránkou Devils trval príliš dlho.

58:26

Puk skončil na striedačke New Jersey, vhadzovanie sa presunulo do stredného pásma.

57:57

Z trestnej lavice vyšiel na protiútok Erik Haula, spoločne s Jesperom Brattom ale gól nedali.

57:31

Ďalšia chyba Devils dostala Tampu do šance, Vaněček ale neinkasoval.

57:16

Ďalšie úspešné odohranie puku zaznamenal kapitán hostí Nico Hischier.

57:00

McLeod vyhral defenzívne vhadzovanie, Smith odohral puk do neutrálnej zóny.

56:57

Jon Cooper si vzal oddychový čas.

56:57

Tampa pokračovala v tlaku, po ďalšom neúspechu Stamkosa nevyšla ani rana Hedmana od modrej čiary. Devils zachránil Vaněček.

56:34

Point obranný blok neprepálil, neuspel ani dorážajúci Stamkos z ľavej strany.

55:55

Nico Hischier vyhral vhadzovanie a ihneď odohral puk preč, pozbieral ho až Andrej Vasilevskij.

55:51

Erik Haula dostal puk bez teču až medzi divákov, rozhodcovia ho tak vylúčili na dve minúty.

55:29

Stamkos výborne prihral medzi kruhy, strelecký pokus Tampy bol však nepresný.

54:52

Perbix vystrelil spoza brániacich protihráčov, Vaněčka ale aj tak neprekvapil.

53:46

Zakázané uvoľnenie Devils prišlo po nedorozumení v rozohrávke.

53:07

Z pravej strany strieľal aj Bastian, aj jeho ale vychytal pozorný Vasilevskij.

52:44

McLeod vystrelil z pravého krídla od mantinelu, Vasilevskij si ale bližšiu žrď ubránil.

52:02

Vynikajúca kombinácia Devils neskončila gólom, Mercerov puk skončil len tesne vedľa.

51:25

Nemec najskôr neprepálil defenzívny blok súpera, následne šikovne ubránil protiútok.

51:07

Lazar to po príchode spoza bránky skúsil bekhendom, no neuspel.

50:45

Neuveriteľný zákrok domáceho brankára! Jesper Bratt sa ocitol v úniku, Vasilevskij ale v poslednej chvíli udržal puk von z bránky.

49:51

Domáci sa dvakrát za sebou predrali do ofenzívy, ani raz ale nevystrelili.

48:49

Nemec prisunul puk Smithovi, ten od modrej čiary vypálil nepresne.

48:00

Perbixov puk zasiahol bránkovú konštrukciu!

47:19

Boj o puk v útočnom rohu klziska zvládli lepšie domáci hokejisti, strela Victora Hedmana od modrej čiary ale v sieti neskončila.

46:40

Devils naďalej útočili, gól ale cez obranný múr Tampy a predbránkovú skrumáž nedali.

46:15

Otočka bola na moment na svete! Šimon Nemec fantasticky udržal puk v útočnom pásme a dostal ho na modrú čiaru, po nahodení Brendana Smitha ho do siete dotlačil Michael McLeod. Dodatočná kontrola videozáznamu po trénerskej výzve Tampy však odhalila mimoriadne tesný ofsajd.

45:55

Tampa sa oslobodila iba icingom.

45:34

Haula nastrelil žŕďku!

45:13

Cez Eyssimonta vypálil Hughes, jeho pokus ale zablokoval Perbix.

43:53

New Jersey dalo gól! NATHAN BASTIAN vzal puk Nickovi Perbixovi, dostal do samostatného úniku a zoči voči domácemu brankárovi nezaváhal a úspešne zakončil. Je vyrovnané! Bez asistencie – 3:3.

43:38

New Jersey zahralo puk na zakázané uvoľnenie, buly sa presunulo pred Vaněčka.

43:02

Bratt sa predral s pukom až pred domácu bránku, gólovo ale nezakončil.

42:40

Až na druhý pokus dostal puk do bezpečia obranca Kevin Bahl.

41:43

Raddyshova rana z prvej donútila Vaněčka vykúzliť zákrok ramenom.

41:08

Devils sa ubránili a počas trestu Colina Millera za podrazenie neinkasovali.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne najskôr o 03:00.

Po druhej časti hry vedie domáca Tampa nad hosťujúcim New Jersey naďalej o jeden presný zásah. Na priebežných 3:1 síce zvýšil Brayden Point, o zníženie sa však postaral Jesper Bratt.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:57

Tampa útočila aj naďalej, Vaněčka ale napokon neprestrelila.

39:27

Fantastický zákrok Vaněčka betónom, šancu zahodil Kučerov!

39:08

Prvý trest duelu, ktorý neprišiel za hrubosť, prišiel za podrazenie. Posedí si Colin Miller.

38:54

Do úniku sa dostal aj Jesper Bratt, zoči voči domácemu brankárovi ale neuspel.

37:59

Vzájomné vylúčenie odštartovalo hru štyroch proti štyrom.

37:59

Brandon Hagel sa pustil do Šimona Nemca, bitka z toho ale napokon nebola. Obaja hráči si však posedia na trestnej lavici.

37:00

Späť na ľade pri druhom góle Devils už bol aj Erik Černák.

37:52

Obrovskú šancu v úniku zahodil Point!

36:54

New Jersey dalo gól! Nahodený puk od modrej čiary napokon skončil v sieti. JESPER BRATT ho pretlačil do bránky aj za pomoci Michaela McLeoda, Vasilevskij pritom najskôr dobre zakročil. Asistencia: John Marino, Tyler Toffoli – 3:2.

36:14

Hostia držia domácich v ich obrannom pásme, nedokážu si však vypracovať nebezpečnejšie zakončenie. Hráči Tampy aj napriek očividnej únave výborne bránia.

34:45

Hokejkou odohral puk do rohu klziska Vaněček, predchádzala tomu strela Cirelliho.

34:10

Ďalšia famózna kombinácia Devils, zakončenie McLeoda ale mimoriadne jednoducho zastavil Vasilevskij.

33:04

Od modrej vypálil Miller, zablokoval ho Point. Devils výraznejšie Tampu neohrozili už poriadne dlho.

32:17

Mercer dostal puk na pravé krídlo, dobrú strelu však tečoval vedľa Hischier.

30:34

Tampa dala gól! New Jersey malo opäť hrať v oslabení, domáci to ale skúsili aj počas avizovaného vylúčenia. S prázdnou bránkou a šiestimi korčuliarmi Devils poriadne zatlačili do defenzívy, napokon dokázali skórovať. Medzi kruhmi bol voľný BRAYDEN POINT, ktorý nezaváhal. Asistencia: Nikita Kučerov, Nick Perbix – 3:1.

29:19

Tvrdú ranu vymyslel Steven Stamkos, domáceho kapitána ale zlikvidoval Vaněček.

29:00

Cenné sekundy za domácou bránkou získal obetavý Chris Tierney.

28:16

Nick Paul to skúšal individuálne, po prekonaní obrany Devils ale nezakončil.

27:54

Kevin Bahl odrazil puk do stredného pásma len cez striedačku, vhadzovanie tak obranné pásmo Devils neopustilo.

27:35

New Jersey začalo oslabenie výborne, puk upratal ďaleko preč John Marino.

27:29

Aj tretí potrestaný hráč v stretnutí pôjde na trestnú lavicu za hrubosť, tentokrát si presilovku zahrá Tampa. Devils bude chýbať Brendan Smith.

26:45

Calvin De Haan je späť na striedačke Tampy.

26:19

Perbix výborne prihral puk pred bránku Devils, veľkú šancu zahodil voľný Goncalves.

25:56

Devils sa oslobodili icingom.

25:43

Kučerov vykúzlil ďalšiu prudkú strelu od modrej čiary, Vaněček opäť úspešne zakročil.

25:12

Vaněček zlikvidoval aj pokus Pointa.

24:48

Vaněček musel zakročiť proti rane Hedmana, z predchádzajúcej šance Tampa nevystrelila.

24:31

Toffoli prenechal puk Brattovi, ten bol v poslednej možnej chvíli zablokovaný.

23:42

Hischier obišiel domácu bránku, adresáta svojej prihrávky ale nenašiel.

23:05

Vasilevskij predviedol ďalší dôležitý zákrok, situácii predchádzal puk z hokejky Willmana.

22:33

Bahl manévroval s pukom na hokejke za vlastnou bránkou, napádanie Glendeninga ho donútilo s tečom odohrať puk na striedačku „bleskov".

21:31

Do dobrej pozície sa dostal McLeod, svoju šikovnosť však predviedol Vasilevskij.

21:06

Miller to skúsil od modrej čiary, jeho pokus bol tečovaný do rohu klziska.

20:01

Tampe na začiatku druhej tretiny chýbajú Calvin De Haan a Erik Černák.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne najskôr o 02:05.

Po prvej časti hry vedie Tampa nad New Jersey 2:1, „blesky" otočili skóre. Devils poslal do vedenia dôrazný Dawson Mercer, v drese domácich sa dvakrát presadil Luke Glendening. Svoj druhý gól dal v oslabení.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:51

Holtzova rana gólom neskončila, na druhej strane hostí opäť zachránil Vaněček.

19:30

Calvin De Haan rozčúlený odišiel do kabíny, puk ho zasiahol do tváre. Na rozhodcov sa hneval, pretože neprerušili hru skôr. Aj napriek krvavej rane na jeho ústach.

19:15

Umná kombinácia Devils s pukom v útočnom pásme nebezpečným zakončením neskončila.

18:22

Tampa dala gól! Lukovi Hughesovi zišiel puk z hokejky medzi kruhmi pred vlastnou bránkou, LUKE GLENDENING to využil a ihneď pohotovo prestrelil Vaněčka. Domáci sa v oslabení ujali vedenia. Bez asistencie – 2:1.

17:59

New Jersey získalo presilovú hru, dôvodom bola Goncalvesova pomsta za hit na Černáka. Domáci útočník vyfasoval 2+2 minúty, hosťujúci Nathan Bastian len nižší trest, teda dve minúty.

17:59

Nathan Bastian tvrdým hitom zložil na zem Erika Černáka, toho hneď bránil Gage Goncalves.

17:45

Do dobrej pozície sa predral Tyler Motte, jeho strele ale chýbala presnosť.

17:03

Hagel sa po otočke pokúsil o zakončenie spomedzi kruhov, dobre ho však zablokoval brániaci Bastian.

16:12

Tampa sa po zisku puku v strednom pásme dostala do dobrého útoku, Kučerov ale v poslednej chvíli neprihral presne na hokejku Stamkosa.

15:55

Devils vyhrali súboj o puk v rohu klziska vo vlastnom obrannom pásme.

15:39

Útok Devils zastavil ofsajd.

14:53

Puk manévruje zo strany na stranu, ani jedno z mužstiev sa už niekoľko desiatok sekúnd nebolo schopné usadiť v útočnom pásme.

13:47

Nepresným streleckým pokusom sa prezentoval Tyler Toffoli.

13:00

Millerova strela neskončila v sieti len tesne, puk presvišťal centimetre vedľa domácej bránky.

12:50

Devils okamžite po buly zaútočili, pre Tampu bol dôležitý dobrý blok Černáka.

12:35

Tampa dala gól! LUKE GLENDENING najskôr úspešne zvládol vhadzovanie v útočnom pásme, následne šikovne tečoval strelu Nicka Perbixa od modrej čiary za Vaněčkov chrbát. Asistencia: Nick Perbix, Austin Watson – 1:1.

12:26

Bezproblémový zákrok Vaněčka prišiel po pomyselnej propagačnej strele Raddysha.

11:56

Toffoliho strelu sa snažil doraziť do bránky McLeod, zlyhal len naozaj tesne.

11:35

Domáci sa dostali s pukom do ofenzívy, za Vaněčkovou bránkou oň ale prišli.

10:46

Prudkú ranu Šimona Nemca zneškodnil pozorný Andrej Vasilevskij.

10:15

Kučerov zlyhal zoči voči Vaněčkovi, v samostatnom nájazde netrafil bránku!

10:07

Hráčom Tampy sa po inkasovanom góle nedarí usadiť sa v útočnom pásme, naposledy ich zastavil icing.

09:06

Eyssimont a Tierney sa do seba pustili pred striedačkou Devils, výraznejší „súboj" z toho ale napokon nebol.

07:42

New Jersey dalo gól! DAWSON MERCER prevzal puk po prenechaní od Erika Haulu a nakorčuľoval až pred domácu bránku. Jeho zakončenie Vasilevskij zneškodnil, hosťujúci krídelník ale umne odrazil hrací nástroj do siete z dorážky. Asistencia: Erik Haula, Colin Miller – 0:1.

06:47

Prvé strely na bránku zaznamenali hostia až po siedmich minútach hry, Vasilevskij ale ihneď musel zasahovať. A zvládol to.

06:28

„Blesky" zahrali puk na zakázané uvoľnenie a presunuli vhadzovanie pred svoju bránku.

05:56

Ďalší dobrý zákrok Vaněčka, od modrej čiary ho ohrozil obranca Raddysh.

05:21

Strelu Erika Černáka od modrej čiary zablokoval brániaci kapitán hostí Nico Hischier.

04:56

Tampa naďalej tlačí Devils v ich obrannom pásme a kombinuje s pukom.

03:57

Nikita Kučerov vletel do útočného pásma a zakončil, bránku Devils ale netrafil.

03:38

Úspešný zákrok zapísal Vaněček.

03:23

Austin Watson tvrdým hitom dohral Brendana Smitha na zadnom mantineli.

02:30

Obrana New Jersey pôsobí v úvodných minútach stretnutia až príliš jednoducho prekonateľne.

02:19

Dlhá prihrávka smerujúca na Cirelliho bola pridlhá, rozhodcovia odpískali zakázané uvoľnenie domácich.

01:49

Chybu Devils v obrane mohol potrestať Kučerov, puk ešte posunul Pointovi. Toho fantasticky zneškodnil pripravený Vaněček. Brayden Point ešte dorazil puk do siete, rozhodcovia ho ale ihneď zastavili pre nedovolené bránenie v hre brankárovi.

00:56

Šimon Nemec vystrelil od modrej čiary, jeho pokus bol ale nepresný.

00:53

Po práci Toffoliho s pukom sa do zakončenia dostal Bratt, dobrý zákrok predviedol Vasilevskij.

00:17

O prvú strelu duelu sa postaral Luke Hughes, bránku domácich ale výraznejšie neohrozil.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Zápas sa začne v najbližších desiatkach sekúnd.

Pre slovenského diváka je duel zaujímavý hlavne pre súboj dvojice defenzívnych zadákov. Kým na strane „bleskov" nastúpi v druhom obrannom páre Erik Černák, v drese Devils sa v prvej obrannej dvojici predstaví už spomínaný Šimon Nemec.

Početné absencie z dôvodu zranení donútili Devils nasadiť do zápasu pomerne netradičné mená. Zahrá si napríklad Max Willman, debut v drese New Jersey zažije center štvrtého útoku Shane Bowers. So Šimonom Nemcom sa v prvom obrannom páre predstaví Brendan Smith. V porovnaní s New Jersey má Tampa prakticky plnú zostavu. Samozrejme, nie doslova. Chýbať budú najmä Michail Sergačov a Tanner Jeannot.

Čiaroví rozhodcovia: Derek Nansen, Ryan Galloway

New Jersey sa, aspoň to tak vyzeralo, dostalo do formy. Päť víťazstiev z posledných siedmich duelov pôsobilo naozaj dobre. Bohužiaľ pre Devils, kopia sa im starosti. Konkrétne ide o zranenia. K už absentujúcemu menoslovu Dougie Hamilton, Timo Meier, Tomáš Nosek a Ondřej Palát sa nedávno na neurčitý čas pridal aj hviezdny Jack Hughes. Po minulom stretnutí s Vancouverom ho nasledoval aj obranca Jonas Siegenthaler, teda kolega Šimona Nemca z prvého obranného páru. Pri prehre 4:6 si zlomil nohu. Za Devils v danom zápase dvakrát skóroval Colin Miller, presadili sa aj Erik Haula a Nico Hischier.

Tampa nezažíva zrovna sezónu snov, v tabuľke sa pohybuje na hranici priečok zaručujúcich play-off. Zverenci trénera Jona Coopera sa neprezentujú výrazne stabilnými výsledkami, aj to je dôvodom ich pozície. Naposledy sa však nálada v mužstve musela poriadne zlepšiť, „blesky” totiž predviedli ukážkový domáci obrat. S Los Angeles prehrávali 0:2, Kings napokon porazili 3:2 po predĺžení. Skórovali Tyler Motte, Brandon Hagel a obranca Nick Perbix.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu základnej časti kanadsko-americkej NHL medzi tímami Tampa Bay Lightning a New Jersey Devils.

Stretnutie sa začne o 01:00.