2 : 0
(0:0, 1:0, 1:0)
Slovensko
Naposledy zmenené pred 4 mesiacmi

Je tu konec utkání, po kterém hraje v aréně finská hymna. Seveřanky porazily Slovenky 2:0 po brankách Kuusistové a Ekoluomaové a zaslouženě tak postupují do semifinále, ve které doplňují zatím jediné postupující Češky.

Nejlepší hráčky zápasu:

Finsko – TUULI TALLINENOVÁ
Slovensko – ALEXANDRA MATEICKOVÁ

Konec zápasu.

59:58

Už je jasné, že to Finky zvládnou, nicméně je potřeba vhodit poslední buly po zakázaném uvolnění.

59:30

Do prázdné branky mohla střílet Lačná, puk se ji ale na hokejce svezl a letěl mimo.

59:10

Střela Mateickové od modré byla zablokována, Finky následně vyhazují na icing.

58:10

Není na co čekat, Slovenky to zkouší v šesti!

58:10

Oddechový čas pro tým Slovensko.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty a my sleduje zajímavé zakončení Tóthové. Kuja-Halkolaová předvádí další důležitý zákrok.

56:17

Paulínyová udělala soupeřce rychlou kličku a z osy hřiště vypálila. Bohužel svůj pokus namířila jen do břicha brankářky.

55:20

Střelu Blichové od modré čáry likviduje jistým zákrokem brankářka Finska, vhazovat se bude po její levici.

54:45

Slovenky vybojovaly vhazování v útočném pásmu.

52:45

Lopušanová byla opět proti přesile, tentokrát ji byl puk odebrán dříve, než se vůbec stačila v útočném pásmu rozhlédnout.

51:29

Finsko právě vstřelilo branku!
EMMA EKOLUOMAOVÁ to vzala na sebe, od mantinelu se dostala až do dobré střelecké pozice, odkud se střelou mezi nohy nemýlila.

50:30

Lopušanová vyrazila na steč proti dvěma soupeřkám. Po své kličce se dostal až za branku, odkud chtěl šikovně zakončovat. Puk ji ale o kousek utekl.

48:55

Další dobrý zákrok Debnárové, střelu z levé strany vytěsnila ramenem.

48:13

Tapaniová se prodrala mezi dvě obránkyně Slovenska a vypálila. Debnárová musela vytasit důležitý zákrok.

47:00

Severský tým je opět velmi aktivní v útočném pásmu, Slovenkám nezbývá nic jiného, než vyhodit na icing.

45:15

Juríková se dostala k dorážce bekhendem, finská brankářka se štěstím vyráží.

43:47

Vyloučení v týmu Finsko:
Kuusistová – 2 min., nedovolené bránění.

43:34

Je tu zakázané uvolnění slovenského výběru, vypadá to, že se po dvou minutách klidu opět Slovenky zapotí.

43:15

Finky v plném počtu.

42:45

Finky se osvobozují vyhozením až za branku Debnárové.

41:45

Lopušanová dostala nabito na modrou čáru, její pokus vyráží brankářka betonem.

41:15

Loponenová – 2 min., hákování.

41:00

Třetí třetina začala finskou aktivitou, seveřanky zatím nepůjčily Slovenkám puk.

40:01

Začala třetí třetina.

Střely po 2. třetině:

Finsko 16
Slovensko 14

Tempo hry se ve druhém dějství mnohem více vyrovnalo, co už ale vyrovnané není je stav utkání. Finky totiž zásluhou Julie Kuusistové vedou 1:0. Slovenský výběr má tak co dělat, aby skore ve třetí třetině vyrovnal.

Další třetina začne přibližně v 15:10.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:49

Z levé strany to ještě zkouší Lopušanová, její pokus letí nad tři tyče.

39:05

Finky jsou v plném počtu, Slovenky až na dobrou střelu z úvodu přesilovky nic moc nepředvedly.

38:42

Po dobrém začátku přesilovky už to není ono. Po další nepřesné rozehrávce Slovenek přichází icing.

38:09

Bohužel nepřesná přihrávka vyhání Slovenky z útočného pásma.

37:10

Ihned po vhazování se do dobré pozice dostala Lopušanová. Její přízemní rána jen o kousek minula levou tyč.

37:05

Tapaniová – 2 min., podrážení.

36:20

Finky dobře napadaly rozehrávku soupeřek a získaly kotouč na své hole. Následně pálila Anderssonová, její pokus zablokovala obrana.

34:21

Paulinyové chyběly centimetry, aby jela sama na branku. Obránkyně Finska ji totiž na poslední chvíli odpálila přihrávku, kterou měla přijmout.

33:46

Po inkasované brance si Debnárová zvyšuje sebevědomí dobrým zákrokem lapačkou. Vhazovat se bude po její pravici.

31:29

Tohle je rána pro Slovenky, ty totiž inkasují po své velmi dobré pasáži. Za Finky se po šikovném bekhendu prosazuje JULIA KUUSISTOVÁ. Asistence: Ekoluomaová a Byskataová.

30:28

Paulinyová pálila z velké blízkosti z voleje. Finská brankářka je však zatím neomylná.

29:16

Střela Lopušanové z velkého úhlu jen prolétla brankoviště, o pár vteřin později Finky vyhazují.

28:46

Holmergová – 2 min., nedovolené bránění.

27:07

A je tu další nepřesnost Finek, tentokrát se jedná o zakázané uvolnění. Slovenky se tak zadarmo dostaly do pásma soupeřek.

26:56

Slovenky z dalšího tlaku zachraňuje offside soupeřek.

25:26

Po rychlé kombinaci mohla do polo odkryté branky střílet volná Nurmistoová, bohužel pro ní si ale puk špatně zpracovala a vystřelit nedokázala.

24:49

Slovenky celkem v pohodě přežily první vyloučení a jsou v plném počtu.

23:50

Ve vlastním oslabení se do dobré šance dostala Tóthová, její střelu se štěstím vyrazila finská brankářka.

23:13

Finkám se zatím v přesilovce nedaří a přicházejí o pásmo.

22:49

Vyloučení v týmu Slovensko:
Kostková – 2 min., podrážení.

21:46

Nepřesnou rozehrávku Finek zachytila Tischlerová, Slovenky opět získávají kotouč.

21:00

První minutu druhé třetiny je to zatím nahoru-dolu, ani jeden tým se zatím nepotkal s pukem na delší čas.

20:01

Začala druhá třetina.

Střely na branku po 1. třetině:

Finsko 10
Slovensko 7

Finky jsou zatím jednoznačně lepším týmem, svou velkou herní převahu zatím ale nevyužily. Na stavu 0:0 má největší podíl skvěle chytající brankářka Debnárova, ta je zatím noční můrou finských útočnic.

Další třetina začne přibližně v 14:25.

20:00

První třetina skončila.

19:50

Finky sice drží puk na svých hokejkách v poslední minutě, střelu už ale asi nestihnou.

18:37

Po ztrátě Lopušanové jely Finky do protiútoku. Při něm ale přišla nepřesná nahrávka a nakonec z toho je zakázané uvolnění.

18:16

Halušková vystřelila ze střední vzdálenosti, jistým zákrokem lapačkou její pokus zlikvidovala brankářka Kuja-Halkolaová.

17:05

Slovenky teď měly velké štěstí, po střele jedné z Finek se za Debnárovou rozechvěla horní tyč.

15:30

Po delší době se ke střele dostaly i Slovenky, konkrétně to byla Nela Lopušanová. Ta se snažila překvapit brankářku střelou z otočky, Kuja-Halkolaová však byla pozorná.

14:39

Další nebezpečnou ránu od modré blokuje slovenská obrana.

14:01

Slovenky jsou teď pod velkým tlakem a nezbývá jim nic jiného, než vyhodit kotouč na icing.

13:16

Pohjanaová střílela od modré na teč, puk se štěstím minul slovenskou branku.

12:19

Přihrávka na Benakovou byla nepřesná, Slovenkám se tak píská další icing.

11:43

Ekoluomaová vybojovala puk v rohu, obkroužila pásmo a z levé strany vypálila. Debnárová vyráží do rohu.

10:40

Halušková ztratila kotouč v útočném pásmu, takže vznikl rychlý protiútok Finek. Hostující obránkyně však situaci zvládly a nebezpečí zažehnaly.

09:27

Střelu Tallinenové od modré čáry zastavuje obětavým zákrokem jedna ze Slovenek.

08:24

Po zbrklé rozehrávce Tischlerové se píská zakázané uvolnění.

06:50

Další skvělý zákrok Debnárové, do rohu vyrazila skrytou střelu finské protihráčky.

06:00

Slovenky jsou opět pod tlakem, po prohraném souboji v rohu pásma přišla nahrávka na volnou Anderssonovou, která pálila z vrcholku kruhů. Dobrým zákrokem se musela prezentovat Debnárová.

04:03

Čtvrtý útok finského výběru na dobrou minutu zavřel v útočném pásmu unavené Slovenky. Ty ale velký tlak přežily, vyhodily a nakonec i vystřídaly.

02:30

Blíchová se dostala z levé strany k zajímavé střele, kterou mířila na bližší tyč. Finská brankářka se přimáčkla k tyči a puk vyrazila.

01:50

Po špatné rozehrávce slovenské třetí formace se puku opět ujímají domácí hráčky.

00:55

Seveřánkám se nepodařilo vjet do pásma dle pravidel, tudíž je pískán offside.

00:15

První střelu Finek vyráží Debnárová do rohu.

00:01

Utkání právě začalo.

Během pár okamžiků vše začne. Slovenky budou hrát v bílých dresech, domácí Finky nastupuji v modré variantě.

Úvodní sestavy:

Finsko: Huovinenová (Kuja-Halkolaová) – Tallinenová ©, Ojalaová, Palinová, Pohjanahová, Anderssonová, Holmergová, Timoenová – Byskataová (A), Kuusistová, Ekoluomaová (A) – Loponenová, Tapaniová, Lehikoinenová – Julkunenová, Kankkunenová, Slivonenová – Nurmistová, Siekkinenová, Stenová
Trenér: Mira Kuismová

Slovensko: Debnárová (Sumegová) – Masláková, Mateicková (A), Tomastiková, Halušková, Kostková, Tischlerová – Blichová ©, Benaková, Paulinyová (A) – Juříková, Tóthová, Lopušanová – Lacková, Komlosová, Lačná
Trenér: Gabriela Sobolová

Rozhodčí: Haacková (GER), Willinerová (SUI) – Gottlibetová (HUN), Moleková (SVK).

Rozhodčí: Haacková, Willinerová – Gottlibetová, Moleková.

Finsko: Huovinenová (Kuja-Halkolaová) – Tallinenová, Ojalaová, Palinová, Pohjanahová, Anderssonová, Holmergová, Timoenová – Byskataová, Kuusistová, Ekoluomaová, Loponenová, Tapaniová, Lehikoinenová, Julkunenová, Kankkunenová, Slivonenová, Nurmistová, Siekkinenová, Stenová

Slovensko: Debnárová (Sumegová) – Masláková, Mateicková, Tomastiková, Halušková, Kostková, Tischlerová – Blichová, Benaková, Paulinyová, Juříková, Tóthová, Lopušanová, Lacková, Komlosová, Lačná

Finské hokejistky budou do tohoto utkání vstupovat v roli favorita. Ve své skupině skončily druhé, 3 body za suverénní Kanadou. Právě Kanada dokázala Finky porazit v posledním utkání skupiny vysoko 10:0. S finským výběrem hokejistek hrál ve skupině i ten náš, velice vyrovnaný zápas nakonec vyhrály Finky 3:2.

To Slovenky jdou do čtvrtfinále ze třetího místa. Ve své skupině nejprve prohrály s výběrem USA 7:1, potom prohrály i se Švédkami 6:3. V posledním utkáním nakonec porazily Švýcarky 2:1 v prodloužení a na čtvrtfinále se tedy naladily vítězně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.