Střely na bránu: 30 – 50 | Přesilová hra: 0/2 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?
Samuel Montembeault (MTL) – 47 zákroků, 3 OG, úspěšnost 94,0 %, odchytal 65:00
Jonathan Quick (NYR) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 65:00

Česká a slovenská stopa
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, –1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 19:25

Tři hvězdy utkání

1. Samuel Montembeault (MTL) – 47 zákroků
  2. Artěmij Panarin (NYR) – 1+1
  3. Cole Caufield (MTL) – 0+0

Je za námi utkání mezi Montrealem a Rangers. Sledovali jsme opravdu velmi kvalitní hokej, který nakonec došel až do nájezdů, které vyzněly lépe pro domácí. Jezdci ale s bodem musí být spokojení, neboť ještě na začátku druhé části prohrávali o tři branky. Dnes nakonec rozhodl Cole Caufield.

Konec zápasu.

1:0

V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.
Autorem vítězné branky je COLE CAUFIELD.

1:0

Alexis Lafrenière mezírku mezi betony nenašel. Je rozhodnuto!

1:0

Jesse Ylönen nevymíchal gólmana, takže Montreal zatím nerozhodl.

1:0

Mika Zibanejad se pokusil o kličku po vzoru Petera Forsberga. Už se zdálo, že je Samuel Montembeault překonán, ale on se ještě natáhl vyrážečkou a zakončení chytil.

1:0

Cole Caufield si najel z levé strany a poté přesnou střelou prostřelil Quicka.

0:0

Svou bekhendovou kličku Artěmij Panarin nedotáhl.

0:0

Nick Suzuki dlouhou forehandovou kličku nezvládl. Do vedení domácí nejdou.

0:0

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:48

Oddechový čas pro tým Montreal Canadiens.

64:48

Vyloučení v týmu New York Rangers:
K'Andre Miller – 2 min., držení.

64:34

Alexis Lafrenière se dvakrát po sobě dostával do velké šance, ale v obou případech byl lepší Samuel Montembeault.

64:02

Rozběhla se nám poslední minuta nastavené hrací doby. Útočnou akci podnikají domácí.

63:35

Vincent Trocheck pálil bekhendem po přihrávce Foxe. Útočník Rangers ale horní tyč o několik centimetrů přestřelil.

63:05

Jimmy Vesey počkal na vystřídání spoluhráčů. Dostáváme se do čtvrté minuty prodloužení.

62:39

Chris Kreider neměl na levém křídle tolik potřebnou rychlost, dojel jej obránce.

62:22

Michael Pezzetta se protáhl do útočného pásma, kde se teď snaží něco vymyslet.

61:49

Rána Joshe Andersona byla sražena do rohu kluziště. Pro kotouč si tedy dojeli hosté.

61:15

Ani Nick Suzuki nedal branku z velmi dobré pozice. I prodloužení je zatím hodně záživné.

60:49

Vincent Trocheck našel Panarina, který ale zamířil do připravené lapačky gólmana. Posléze se do brejku dostali domácí, také Quick ale zasáhl.

60:20

Cole Caufield pálil ve velké rychlosti, ale Quick si připsal další jistý zákrok.

60:01

Začalo prodloužení.

Ve třetí třetině skórovali pouze hosté, takže před námi je prodloužení. Které mužstvo dnes získá dva body?

60:00

Třetí třetina skončila.

59:58

V posledních dvou sekundách ještě na pravém kruhu zůstal úplně volný Sean Monahan! Quick už ležel, ale nakonec vystrčil lapačku a zasáhl. Málem domácí rozhodli před sirénou.

59:53

David Savard vystřelil sedm sekund před koncem od modré čáry. Jonathan Quick své mužstvo podržel.

59:33

V závěru je aktivnější Montreal, ale vypadá to, že tento duel nakonec dojde do prodloužení.

59:13

Juraj Slafkovský si najížděl před brankoviště na přihrávku spoluhráče, ke kotouči se ale neprotlačil.

58:39

Nyní jsme viděli nepřesnosti ve středním pásmu na obou stranách. Stále ale platí, že sledujeme velice záživný hokej.

58:08

Sean Monahan se dokázal vrátit na svou polovinu a přihrávku zpoza brány zneškodnil.

57:36

Vypadalo to na ofsajd, ale útočná akce domácích pokračuje. Evans míří kupředu.

57:14

Artěmij Panarin dostal na levý kruh na čepel přihrávku. Jeho následná rána byla přizvednuta nad horní tyč.

56:29

Kaiden Guhle vypálil od modré čáry. Jeho projektil zaplaval nad branku Rangers.

55:55

Michael Matheson trefil po přihrávce Suzukiho tyč! Velká šance domácích brankou nekončí.

55:46

Hosté tedy přesilovku nevyužili a fanoušci v Montrealu rázem ožili. Dočkáme se rozhodnutí ještě v řádné hrací době?

55:25

Domácí v plném počtu.

54:59

Alexis Lafrenière se snažil trefit šibenici, ale z pravého kruhu nakonec branku Montrealu minul.

54:41

Vincent Trocheck si šikovně vyměnil puk s Panarinem, ale ke střele se nedostal.

54:02

Canadiens už posílají touš přes celé kluziště, takže z nejhoršího jsou na začátku oslabení venku.

53:54

Samuel Montembeault zachránil svůj tým! Po tvrdé střele z kruhu operovali před brankou Chris Kreider i Vincent Trocheck, ale gólman Habs odolal.

53:25

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Kaiden Guhle – 2 min., hákování.

52:52

Jezdci ale znovu zaváhali v rozehrávce! Kotouč dostal na levý kruh rychle pálící Jake Evans, který ale nechal vyniknout Jonathana Quicka.

52:32

Jonathan Quick rychle vytřepal kotouč ze své lapačky a rozehrál na spoluhráče.

52:06

Blake Wheeler se dopředu neprobil po pravém křídle, domácí defenzíva si poradila.

51:42

Rangers lépe bruslí a rozhodně mají blíže k tomu, aby utkání rozhodli ještě v řádné hrací době.

51:07

Už to vypadalo, že hosté půjdou do přečíslení. Erik Gustafsson vybízel u brankoviště Zibanejada, ke kterému se ale hrací předmět nedostal.

50:29

Vincent Trocheck bekhendem posouval kotouč na Alexise Lafrenièrea, který ale nevystřelil.

49:30

Rangers právě vstřelili branku!
Hosté smazali tříbrankovou ztrátu a deset minut před koncem třetí části začínáme od nuly! Jimmy Vesey nabil kotouč na modrou čáru, ze které pálil ADAM FOX. Rána elitního beka možná byla tečována, ale gól je zatím připsán jemu. 3:3. Asistence: Jimmy Vesey a Will Cuylle.

48:55

Po mizerné přihrávce hostů se do obrovské šance dostal Cole Caufield! Klec Jezdců ale těsně přestřelil, takže Montreal do vedení o dvě branky nešel.

48:20

Samuel Montembeault přikryl kotouč pod lapačkou. Na řadu přichází komerční pauza.

48:00

Jake Evans po pravém křídle nedokázal přebruslit Erika Gustafssona, jenž se tedy velice rychle vrátil.

47:30

Michael Pezzetta se tlačil do útočného pásma, ale ukázkově jej o kotouč obral Adam Fox.

46:59

Velká škoda pro hosty, kteří teď dlouho tlačili, ale Alexis Lafrenière nestačil zpracovat přihrávku Vincenta Trochecka.

46:21

Dlouho se hraje bez přerušení, nyní jsou aktivnější hostující hokejisté.

45:49

Na druhou stranu se dopředu dostával Juraj Slafkovský. Jednička draftu 2022 nedotáhla svůj blafák.

45:31

Erik Gustafsson se dostal ke střele od modré čáry. Zadák Rangers trefil připraveného gólmana.

44:54

Po zpracování puku okamžitě střílel Will Cuylle, který trefil před sebou stojícího beka.

44:18

Po rychlé přihrávce střílel Josh Anderson těsně nad horní tyč hostující svatyně.

43:57

Jayden Struble se proháčkoval do útočného pásma, kde si však na něj počkal Trouba hitem.

43:19

Jacob Trouba zkoušel překvapit Samuela Montembeaulta ranou k bližší tyči, domácí brankář byl úspěšný.

42:56

Justin Barron nechtěl udělat chybu, tak ze středního pásma jen nahodil na zadní mantinel.

42:12

Cole Caufield vystřelil z pravé strany útočného pásma do připravené vyrážečky Jonathana Quicka.

41:39

Jezdci si v útočném pásmu nepředali kotouč dobře, snadná práce pro kanadský tým.

41:03

Hosté teď rozehrávají z vlastního pásma. V úvodní minutě třetí části byli opatrní.

40:43

Brendan Gallagher mířil dopředu, ale ve chvíli, kdy chtěl střílet, promáchl.

40:01

Začala třetí třetina.

Zkraje druhé třetiny se domácí dostali do vedení 3:0 a hosté vypadali na ručník, jenže poté se zvedli a nakonec ještě v prostřední periodě sahali po vyrovnání. Oslabení ale Montreal na konci druhé třetiny přečkal, nicméně ve třetím dějství bude mít těžkou práci.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:50

Deset vteřin před koncem druhé periody je pískán icing Rangers. Bude se vhazovat před Quickem.

39:19

Jonny Brodzinski pořádně zahrozil, jenže branku domácích neobkroužil úplně dokonale.

39:02

38:36

Artěmij Panarin přihrál Miku Zibanejadovi, jehož dělovka se otřela o tyč. Velká šance celku z New Yorku na srovnání.

38:14

Hokejisté v červených dresech posílají kotouč přes celé kluziště.

37:44

Samuel Montembeault teď přikryl puk ve své výstroji. Po krátkém přerušení se bude pokračovat.

37:29

Mika Zibanejad našel před brankovištěm Trochecka, který těsně minul. Montreal měl velké štěstí.

37:02

Nick Suzuki – 2 min., vysoká hůl.

36:42

Sean Monahan táhl domácí přečíslení tři na dva. Nakonec i sám vystřelil, ale jeho ránu zablokoval obránce.

36:08

Obrana Montrealu si vůbec nepohlídala Alexise Lafrenièrea, který našel na pravém kruhu Panarina. Proti jeho zakončení se Samuel Montembeault vytáhl.

35:26

Alexis Lafrenière se ve velké rychlosti dostával dopředu, kanadský mladík ale nepřihrál přesně.

35:04

Juraj Slafkovský neudržel kotouč v útočném pásmu, navíc zlomil hokejku.

34:29

Parádní sehrání hned po buly! Vincent Trocheck vyhrál vhazování směrem dopředu, čímž překvapil domácí. Poté vybídl ARTĚMIJE PANARINA, který prudkou ranou snížil na rozdíl jedné branky. 3:2. Asistence: Vincent Trocheck.

34:27

Montreal podruhé za sebou posílá kotouč na zakázané uvolnění.

34:04

Joel Armia nedopřál Ryanu Lindgrenovi mnoho prostoru s rozehrávkou.

33:34

Dlouho se hraje bez přerušení a hra se zároveň přelévá ze strany na stranu. Tento hokej rozhodně musí bavit!

33:04

Evans zamířil do otevřenější obrany hostů, ale jeho spoluhráči si pak nepředali černou gumu úplně nejlépe.

32:33

Montreal se ale ze snížení oklepal a nyní velice zajímavě kombinuje v útočné zóně.

32:08

Jesse Ylönen vyslal z vrcholu pravého kruhu přízemní ránu, kterou si Quick pokryl.

31:35

Juraj Slafkovský si udělal prostor okolo Millera, až ke střele se ale slovenský útočník nedostal.

31:08

Hosté jsou při chuti a znovu hrozí v útočném pásmu. Tento zápas rozhodně není hotový.

30:28

Jezdci jsou zpátky ve hře! Nahození Erika Gustafssona od modré čáry sklepl do branky brilantní tečí VINCENT TROCHECK. Samuel Montembeault neměl šanci reagovat. Trocheck tečoval touš těsně pod hranicí břevna. 3:1. Asistence: Erik Gustafsson a Artěmij Panarin.

30:06

Vincent Trocheck zkusil štěstí nahozením od modré čáry, domácí brankář zasáhl.

29:38

Hosté v plném počtu.

29:31

Barclay Goodrow mohl skórovat v oslabení! Útočník Rangers pálil z velkého úhlu, ale Samuel Montembeault už ležel. Nakonec prvně jmenovaný branku netrefil.

29:00

Jonathan Quick teď předvedl vynikající zákrok! Michael Matheson posunul puk na Juraje Slafkovského, jehož pohotovou ránu zastavil Quick lapačkou.

28:26

Začátek první přesilovky hrají domácí velmi dobře. Hosty k puku vůbec nepouští.

28:04

Michael Matheson dostal nabito na levý kruh. Jonathan Quick si proti němu povyjel a zakročil.

27:38

Chris Kreider – 2 min., hákování.

27:18

Zdálo se, že Ryan Lindgren byl faulován, ale pokračuje se ve hře. Podruhé v utkání se zatím vylučovat nebude.

26:43

Aktivita hostů stále pokračuje, ale kanadské mužstvo odolává.

26:08

Druhá lajna Rangers motá soupeře v útočném pásmu. Artěmij Panarin přenechal kotouč Schneiderovi, jenž střílel z levého kruhu. Samuel Montembeault předvedl jistý zákrok.

25:29

Alexis Lafrenière vypálil z levého kruhu hodně prudce. Branku Montrealu ale minul.

25:04

První lajna Montrealu pokračovala v aktivním střídání, ale teď už míří na střídačku.

24:32

Nick Suzuki přihrávkou do tandemu našel Colea Caufielda, který netrefil bránu.

24:03

Samuel Montembeault zastavil kotouč za svou klecí. Rangers musí rychle najít protihru, vstup do druhého dějství se jim vůbec nepovedl.

23:36

Mika Zibanejad našlápl a před brankou hledal Kreidera, který protečoval touš mimo tři tyče.

23:18

Emil Heineman se dostával k další ráně z mezikruží. Jeho pokus až k bráně neprošel, ale Jonathan Quick poté stejně musel zasahovat.

22:39

Montreal právě vstřelil branku!
Už je to 3:0! Mitchell Stephens si všiml mezi kruhy zcela volného spoluhráče, kterým byl JOEL ARMIA. Finský útočník našel mezírku mezi betony brankáře a následně se mohl radovat. 3:0. Asistence: Mitchell Stephens a Michael Pezzetta.

22:16

Braden Schneider vybízel kolegu na levém kruhu, ten se ale k zakončení nedostal.

21:09

Na začátku druhé třetiny domácí zvyšují své vedení! SEAN MONAHAN vybojoval puk a posunul jej na Jesseho Ylönena, který spoluhráči touš vrátil. Monahan i se štěstím dostal kotouč do sítě, Quick předvedl velmi netypický zákrok. 2:0. Asistence: Jesse Ylönen.

20:48

Jake Evans ve vlastní třetině ztratil kotouč, ale nakonec si pro něj přece jen dojel.

20:01

Začala druhá třetina.

První třetina je za námi. Montreal po dvaceti minutách nad Rangers vede poměrem 1:0. Zatím jediným střelcem duelu je Brendan Gallagher, jenž opravdu výstavně vymetl šibenici.

20:00

První třetina skončila.

19:23

Poslední minuta první třetiny je v plném proudu. Jayden Struble s rozehrávkou rozhodně nespěchá.

18:49

Domácí teď zastavilo postavení mimo hru. Do konce první části zbývá sedmdesát vteřin.

18:36

První formace Montrealu aktivně bojovala o kotouč. Od Slafkovského se černá guma dostala ke Caufieldovi, který bekhendem pálil do připraveného Jonathana Quicka.

18:15

Michael Matheson nyní už ale má prostor, jeho spoluhráči mohou vystřídat.

17:44

V závěru třetiny jsou hosté jasně lepší. Dalo by se napsat, že vyrovnání je velmi blízko.

17:09

Barclay Goodrow velice šikovně protlačil kotouč na brankoviště, kde bylo rušno. Samuel Montembeault si ale skvěle poradil.

16:39

Sean Monahan si pomohl nahozením kotouče do útočného pásma, tentokrát Quick z brány nejel.

16:04

Druhá lajna Rangers se opět snaží něco vymyslet v útočném pásmu. Panarin poslal puk po mantinelu.

15:46

Jonathan Quick svému celku pomohl s rozehrávkou za bránou.

14:45

David Savard tvrdě pálil hned po buly, ale svým projektilem od modré čáry zlomil hokejku.

14:27

Michael Matheson ale uklidnil hru a za chvíli zahájí útočnou akci kanadského celku.

14:05

Nyní mají více ze hry Newyorčané, kteří už téměř minutu pobývají v útočné třetině.

13:29

Ryan Lindgren se objevil mezi kruhy. Prudká rána obránce Rangers nezapadla do branky.

13:12

Emil Heineman si prudkou přihrávku svého spoluhráče nezpracoval, dopředu už tedy mohou hosté.

12:31

Will Cuylle se snažil překvapit domácího brankáře, ten ale dával pozor.

11:37

Po velmi záživné pasáži jdou domácí do vedení! Jake Evans u modré čáry přenechal kotouč BRENDANU GALLAGHEROVI, který měl před sebou volný prostor. Útočník Montrealu precizně vymetl šibenici hostující branky. 1:0. Asistence: Jake Evans a David Savard.

11:06

Vincent Trocheck pohotově střílel po pobídce Adama Foxe zpoza brány. Montreal ale situaci zvládl.

10:35

Hosté už měli za sebou dlouhé střídání, a proto jen nahodili do útočného pásma. Dlouhou přihrávku následně zvolil Kaiden Guhle.

10:03

Barclay Goodrow obkroužil domácí svatyni, ale Samuel Montembeault se rychle stačil přesunout.

09:23

09:11

Blake Wheeler se ocitl úplně volný na pravém kruhu. Kotouč tlačil k zadní tyči, jenže domácí brankář skvěle zakročil vyrážečkou.

08:36

Samuel Montembeault měl znovu potíže, neboť nahození Foxe od modré čáry bylo tečováno. Gólman Habs ale zareagoval.

08:14

Fox nabil do strany Zibanejadovi, jehož dělovku zastavil pozorný Montembeault.

07:59

Domácí už ale poslali kotouč přes všechny čáry. Následně zastavil hosty ofsajd.

07:41

Chris Kreider zůstal volný u tyče, jeho rychlé zakončení zapadlo těsně vedle branky.

07:23

Kaiden Guhle – 2 min., podrážení.

06:59

O kotouč si před brankou klepl Josh Anderson, kterému k zakončení scházelo pár centimetrů.

06:23

Jordan Harris velice nebezpečně nahazoval puk na bránu. Jonathan Quick kotouč betonem vyrazil, ale zároveň měl velké štěstí, že nepřišla dorážka.

05:46

David Savard drží kotouč ve svém pásmu. Ani Montreal teď s rozehrávkou nikam nespěchá.

05:18

První dnešní střelecký pokus vyslal Panarin, který ale branku domácích netrefil.

04:46

Juraj Slafkovský předvedl výtečné zrychlení a najednou se objevil v přečíslení dvou na jednoho. Slovák ještě hledal u zadní tyče Caufielda, nicméně jeden z obránců zakročil.

04:22

Puk do útočné třetiny posunul Cole Caufield, teď už ale hraje hostující kapitán Trouba.

03:52

Fox přihrál na hokejku Bradena Schneidera, který s potížemi dostal puk jen do středního pásma. Celek v červených dresech rychle přistupuje na kotouč.

03:16

V úvodu utkání je zatím aktivnější Montreal. Hokejisté Rangers jsou spíše opatrní.

02:48

Kanadský tým pokračoval v aktivitě v útočném pásmu. Puk byl nakonec sražen do ochranné sítě.

02:26

Michael Matheson vypálil zápěstím od modré čáry. Rána domácího obránce propadla mimo brankový prostor.

01:56

Braden Schneider zastavil kotouč u modré čáry, ale ke střele se neodhodlal. Puk poslal po mantinelu.

01:33

Will Cuylle si nahodil puk do útočného pásma, kde okamžitě bojoval. Obránci Montrealu si ale poradili.

00:53

Kaiden Guhle uklidnil hru ve vlastním pásmu a za okamžik se pokusí co nejlépe rozehrát.

00:20

Josh Anderson se hned po pár vteřinách dostal k rychlé akci z pravé strany. Quick poprvé zasahoval.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Savard, Matheson (A), J. Barron, Guhle, Harris, Struble – Slafkovský, Suzuki ©, Caufield – Ylönen, Monahan, Armia – Gallagher (A), J. Evans, Jos. Anderson – Pezzetta, Stephens, Heineman.
Trenér: Martin St. Louis

New York Rangers: Quick (Šesťorkin) – Fox, R. Lindgren, Trouba ©, K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Wheeler, Zibanejad, Kreider (A) – Lafrenière, Trocheck, Panarin (A) – Brodzinski, Bonino, Othmann – Vesey, Goodrow, Cuylle.
Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Skilliter, Lambert – Pancich, Brisebois.

NEW YORK RANGERS

Rangers se naopak řadí mezi nejlepší týmy celé soutěže. Ve Východní konferenci jsou dokonce první, na nejlepší tým NHL z Winnipegu ztrácí pouze jeden bod. Jezdci mají za sebou 37 utkání, ve kterých nastřádali 53 bodů. V posledních dnech ale nemají ideální formu, v pěti zápasech totiž střídali výhry a porážky. Předminule Newyorčané schytali doma debakl 1:6 od Caroliny, naposledy ale uspěli celkem jasně 4:1 nad Chicagem. Produktivitu týmu táhne dle očekávání Artěmij Panarin, jenž je nyní na 53 kanadských bodech.

MONTREAL CANADIENS

Hokejisté Montrealu pobývají na třinácté pozici Východní konference. Kanadský tým posbíral ve 38 odehraných zápasech 37 bodů a jeho ztráta na postup do play-off činí 7 bodů. Montreal dnes favoritem rozhodně nebude. Napovídá tomu i bilance z posledních utkání, neboť Canadiens vyhráli jen jednou z předešlých pěti utkání. Předminule sice překvapivě zvítězili 4:3 na ledě Dallasu, avšak v noci na pátek si připsali vysokou domácí porážku 1:6 s Buffalem. Nejproduktivnějším hráčem Habs je Nick Suzuki se 34 kanadskými body.

Juraj Slafkovský (Montreal)

Hezkou hokejovou noc při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Montrealem a Rangers. Začínáme krátce po 1:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.