Střely na bránu: 34 – 31 | Přesilová hra: 1/2 – 2/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Jacob Markström (CGY) – 28 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,3 %, odchytal 60:00
Connor Hellebuyck (WPG) – 28 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,8 %, odchytal 59:31

Martin Pospisil (CGY) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 14:33

Tři hvězdy utkání

1. Nazem Kadri (CGY) 2+1
  2. Andrew Mangiapane (CGY) 1+1
  3. Sean Monahan (WPG) 3+0

Calgary Flames předvedlo parádní obrat jak ve druhé, tak třetí třetině. Flames byli o krok dříve, byli produktivnější a hráli prostě klasický kanadský hokej, který je o bruslení. Přidali tomu šikovnost, Markström poté deptal hráče Jets. Zasloužené vítězství pro domácí. Smutný konec pro třígólového Monahana při návratu.

Konec zápasu.

59:30

Puk je za brankou Jets, kde také zůstane až do finální sirény.

59:05

Kvůli icingu se hra stěhuje ještě před branku Flames.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:40

Je jasné, kdo dnes vyhraje kanadské derby. Hráči Jets ještě šli do menší potyčky.

58:03

Calgary právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto. NAZEM KADRI dojíždí oblouček do středního pásma a jenom uklíží puk do branky. Asistence: Rasmus Andersson.

57:30

Vilardi byl zcela sám před Markström. Avšak byl ve velkém úhlu.

57:20

Domácí sbírají cenné vteřiny, ale Jets jdou do posledního tlaku. Odvolávají brankáře.

57:00

Kotouč je v pásmu Winnipegu.

56:00

Flames zkušeně kombinují pod holemi soupeřů. Jets to mají těžké.

55:00

Connor využil svou rychlost, ale Markström je opravdu jistý. Navíc zlikvidoval další dva dobré pokusy úplně s přehledem.

54:00

Flames v dalším přečíslení 2 na 1. Hellebuyck přesunem podržel šance na snížení či vyrovnání pro Jets. Hanifin to byl, kdo střílel.

53:18

Výborná práce Kadriho. Po ubráněném oslabení sebral puk v rohu a zavezl ho až do útočné třetiny. Překřížil se s ANDREWEM MANGIAPANEM. Ten si sjel trochu níž a dostal puk. Ihned jej poslal do branky, Hellebuyck to měl těžké. Asistence: Nazem Kadri.

53:10

Kadri důrazně vybojoval kotouč a míří kupředu.

53:02

Flames jsou v plném počtu.

52:30

Nápor Jets je opravdu velký. Flames brání aktivně.

51:45

Hosté trpělivě kombinovali, až to vykombinovali do prázdné branky na Vilardiho. Ten ale kotouč promáchl.

51:02

Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Christopher Tanev – 2 min., podrážení.

Tanev, si nechtěne, podrazil DeMela bruslí. Přímo ho podkopl. To už u sudího neprošlo.

51:00

Když už musí Markström čelit nějaké střele, tak má dobrý výhled.

50:30

Calgary nechce bránit. Kadriho trojka se teď prokombinovala do dobré střelecké pozice.

50:15

Hra je stále na polovině Jets. Teď se pískal ofsajd. Hostům ale utíká čas. Trenér Bowness se na hráče nedívá moc vlídně.

49:50

Winnipeg nemůže vyvézt puk od své klece.

48:50

Několik divných odrazů od bruslí. Kotouč nakonec skončil na holi Kadriho, který se vracel ke své brance. Naneštěstí pro hosty stál před Hellebuyckem. Jeho bekhend ale letěl mimo zařízení.

47:40

Hellebuyck se musel rychle přesunovat.

47:10

Schmidtovi přeskočil puk po buly, byla by z toho možná šance.

47:00

Dva parádní zákroky Markströma. Ehlers nejdříve střílel po sehrávce skrze pásmo. Na modrou pak dostal nabito jeden z beků. Markström je teď ale všude.

46:30

Teď ze špatné rozehrávky domácích plyne icing.

45:50

Coleman provětral lapačku Hellebuycka přes obránce.

45:00

Rozhodčí teď opět přehlédli podražení na hráče Jets. To je již potřetí.

44:45

Weegarovi nabil Andersson. Nebezpečná střela z nápřahu.

44:00

Tento způsob hry je výhodnější pro domácí. Hodně se bruslí, hraje se víceméně daleko od Markströma.

43:15

Šance pro Connora. Vilardi spěchal před branku, ale to byla jenom návnada pro beky Calgary. Ti si hlídali jenom jeho, ale Scheifele zavezl puk po mantinelu, Connor se zastavil mezi kruhy a měl spoustu času.

42:50

Rozhodčí teď neodpískal jasné podražení na Monahana.

42:00

Vypadá to, že tvořit budou i nadále domácí. Jets se k ničemu nemají.

41:40

Hra se ale rychle přesunula k Hellebuyckovi.

41:00

Connor teď střílel na teč pro Vilardiho, ten byl ale dobře blokován.

40:10

Calgary mělo okamžitě dvě šance. Kadri z průniku rychle střílel, ale Weegar jako podpora útoku dorážku netrefil.

40:01

Začala třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 23:55.

Flames otočili vývoj zápasu dvěma góly ve druhé části zápasu. Nejdříve využili přesillovku a poté zase chybu v obraně Jets. Teď byli rozhodně lepším týmem než Winnipeg. Třetí třetina bude klíčová.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:55

Hanifin měl poslední šanci třetiny. Ztráta puku na modré znamenala jeho rychlou střelu.

39:30

Winnipeg se těžko probíjí k domácím do pásma.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:40

Flames dlouho rotují v rohu, ale ke střele to nevede.

38:00

Calgary chce dohrát třetinu v pásmu Jets. To je zřejmé.

37:30

Činit se musel i Hellebuyck na druhé straně.

37:00

Namestnikov lehce pohrozil domácím. Puk neletěl daleko od tyče.

36:05

Lehce nenápadná akce. Šarangovič zavezl puk v situaci 3 na 2. Přihrával na střed Anderssonovi. Tuto přihrávku zachytil hostující Monahan, ale nakonec puk porpustil. Andersson ještě puk posunul na dojíždějícího JONATHANA HUBERDEAUA, který to už měl jednoduché. Asistence: Rasmus Andersson a Jegor Šarangovič.

35:15

Ofsajd Jets způsobil moc rychlý Lowry.

35:00

Sledujeme spíše nezáživnou pasáž zápasu. Hraje se hodně ve středním pásmu a kolem mantinelů v pásmu Jets. Flames ale nemají konzistentní tlak ani větší šanci.

34:00

Backlund číhal na modré čáře za obránci, ale přihrávku nezpracoval.

33:15

Plyne z toho icing hostů. Ti teď moc dobře nekombinují.

33:00

Nápor domácích se lehce rozbil. Ale jsou to stále oni, kdo diktuje tempo hry.

32:00

Jets čelí zámku domácích.

31:20

Mangiapane číhal na brankovišti Hellebuycka. Dorážel nahození Backlunda, ale hostující brankář si puk našel rychle.

30:40

Weegar měl více prostoru u modré, ale nemířil přesně.

29:50

Udělali ji ale domácí, kteří mohou být rádi. Perfetti vlétl do útočné třetiny a zmátl Markströma, když naznačil střelu. Ale místo toho si puk ještě popotáhl a pak vystřelil. Puk mířil do pravého rohu, ale domácí gólman stihl rameno vytlačit dostatečně vysoko.

29:30

Ze zápasu se stává taktická bitva. Nikdo nechce udělat chybu.

28:35

Nehraje se moc ve velkém tempu, ale obrany obou celků rychle odebírají kotouče. Takže puk putuje velmi rychle ze třetiny do třetiny.

28:00

Kylington při střele zlomil hůl a do úniku vyjel Iafallo, ale trefil plexi, a to tak tři metry nad brankou.

27:10

Teď se hraje spíše na půlce Winnipegu.

26:40

Flames nahazají kotouč na Hellebuycka.

25:50

Niederreiter pohrozil Markströmovi. Velmi tvrdě vystřelil od levého mantinelu na vzdálenější tyč. Domácímu brankáři puk vypadl, ale Appleton se k puku nedostal, i když k dorážce neměl daleko.

24:58

Rychle sehraná přesilovka. Weegar střílí z osy a Kadri tečuje přesně pod horní tyč. NAZEM KADRI. Asistence: MacKenzie Weegar a Jonathan Huberdeau.

24:30

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
Sean Monahan – 2 min., sekání.

Monahan si obhodil Pachala, ten ho ale nepustil. A tak jej Monahan sekl.

24:15

Hellebuyck je téměř bez práce. Ve druhé třetině si zatím nesáhl na puk.

23:20

Markström zastavil dorážku Barrona z bezprostřední blízkosti.

23:05

Sledujeme pasáž, v níž se snaží Flames dostávat puk rychle ze své třetiny, ale nedaří se jim to.

22:15

Pěkná souhra Vilardiho a Conor přes celé útočné pásmo. Z jedničky Vilardi ještě hledal mezi kruhy Scheifeleho.

21:30

Delší zámek řeší Flames icingem. Niederreiter odvedl spoustu práce před brankou a zřejmě orazítkoval i tyč.

21:00

Jets přecházejí do ofenzivy.

20:30

Backlund dobře prověřil Hellebuycka.

20:05

Druhá třetina začala zakázaným uvolněním hostů.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 23:00.

Fanoušci si užívají gólové hody a návrat Seana Monahana do Calgary. Ten zatím zajistil vedení pro Jets 2:3 hattrickem. Calgary hrají o něco hůře, avšak dokázali z ničeho využít maximum. Uvidíme, co přijde dál.

20:00

První třetina skončila.

19:30

Mangiapane se zajímavě otočil a vystřelil na hranici brankoviště.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:30

Tempo lehce upadlo. O kotouč oba celky spíše bojují.

18:00

Vhazovat se bude v pásmu domácích. Ti se dopustili icingu.

17:30

Buly ve středním pásmu, protože Jets si přihráli rukou.

16:34

Winnipeg hraje v plném počtu.

16:30

Monahan teď měl na holi čtvrtou trefu v 1. třetině. Jel s Barronen 2 na 1 v oslabení. Markström vytáhl parádní zákrok lapačkou.

16:00

Domácím se zatím přesilovka nedaří. Hellebuyck neměl moc práce. Spíše žádnou.

15:20

Calgary se zatím neusadilo před Hellebuyckem.

14:34

Gabriel Vilardi – 2 min., hákování.

První přesilovka také pro Flames.

14:09

Zdržení rozehráky a je z toho kontaktní branka. Backlund vybojoval puk v rohu, předal ho na Mangiapaneho, který našel volnou hůl BLAKEA COLEMANA do prázdné klece. Asistence: Andrew Mangiapane a Mikael Backlund.

13:50

Winnipeg hraje velmi organizovaně, a proto Flames nemají vůbec puk na holích.

13:00

Šarangovič dobře vystřelil po průniku podél levého mantinelu.

12:20

Calgary sází na pohyb, ale hosté drží krok.

11:24

Winnipeg právě vstřelil branku!
Hattrick v první třetině. SEAN MONAHAN se zřejmě už v sestavě Winnipegu našel. Hrál mezi kruhy, kde ho hledá hlavně Vilardi. Tentokrát Connor střílel a opět se k Monahanovi odrazil puk a ten pohotově zakončil. Tomu se říká návrat zpět do klubu, kde strávil nejdéle ve své kariéře. Asistence: Gabriel Vilardi a Kyle Connor.

11:00

Jets mají půlku přesilovky pryč, ale zatím nevystřelili.

09:50

Oliver Kylington – 2 min., podrážení.

Během předchozí pokusu si všimli rozhodčí podražení právě na Perfettiho.

09:50

Chyba Markströma. Ten špatně rozehrál a v rohu už napadal Monahan a Perfetti už chtěl zasouvat kotouč zpoza branky.

09:20

Niederreiter nepříjemně tečoval střelu od hostujícího beka. Markström měl štěstí, že šel puk mimo klec.

09:00

Flames těžce přecházejí do útoku. Obrana Jets je opravdu propracovaná.

08:00

Mangiapane vlétl do útočné třetiny, ale opět nemířil přesně.

07:10

Winnipeg nepřestává být aktivní. Calgary nemůže přijít na odpověď.

06:49

Druhá branka v jedné minutě pro SEANA MONAHANA. Ten stál ve správné chvíli na správném místě a byl velmi pohotový. Markström vyrazil pokus DeMela, ale už nestačil na rychlou dorážku z bekhendu. Asistence: Dylan DeMelo a Josh Morrissey.

06:30

Hosté nepřestávají brusli a zkouší procházet do zajímavých situací.

06:07

A je vyrovnáno. Vilardi bekhendem nabil Connorovi. Na brankovišti dobře pracoval SEAN MONAHAN, který zastavenou střelu dorazil. Asistence: Kyle Connor a Gabriel Vilardi.

05:45

Winnipeg se rychle usadil v pásmu a kombinuje.

05:26

Rasmus Andersson – 2 min., hákování.

Z toho plyne rychlý průnik Ehlerse a Andersson musel faulovat.

05:00

Stíhačky zvýšily tempo a více napadají.

04:19

OLIVER KYLINGTON využil toho většího prostoru ve středním pásmu. Projel až k Hellebuyckovi a parádně zavěsil bekhendem. Bez asistence.

04:00

Hra se lehce zpomalila ve středním pásmu.

03:20

DeMelo zvládl situaci ve středním pásmu. Byl poslední bek a měl na zádech dva soupeře. Odstavil si je a ještě parádně rozehrál na druhý mantinel.

02:40

Hokejisté obou celků velmi dobře bruslí. Sledujeme rychlý hokej, puk létá z jedné strany hřiště na druhou.

02:00

Monahan vyhrál buly v obranném pásmu a Jets jdou opět do útoku.

01:10

Mangiapane najednou využil situace a byl v přečíslení 2 na 1. Zvolil střelu, ale ta šla hodně nad.

00:30

Winnipeg vstoupil do zápasu lépe. Po menším zámku přišla zajímavá střela Schmidta z vrcholu modré.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Weegar, R. Andersson (A), Hanifin, C. Tanev (A), Kylington, Pachal – Huberdeau (A), Šarangovič, Zary – Kuzmenko, Kadri, Pospíšil – Mangiapane, Backlund ©, Coleman – Dr. Hunt, Rooney, Duehr.
Trenér: Ryan Huska

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Connor, Scheifele (A), Vilardi – Perfetti, Monahan, Ehlers – Niederreiter, Lowry ©, Appleton – M. Barron, Naměstnikov, Iafallo.
Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: Skilliter, Furlatt – Galloway, Pancich.

Zápas začne ve 22:07.

Calgary Flames odehrálo 55 zápasů a získalo 55 bodů. V tabulce Západní konference je klub na dvanácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva, nyní však drží sérii tří proher v řadě. Naposledy nestačil na Flames a to 0:5.

Winnipeg Jets je v tabulce Západní konference na třetí pozici, z 52 zápasů má 71 bodů. Z posledních pěti zápasů poslední tři vyhrál. Poradil si s Penguins, Sharks i Canucks.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Winnipeg Jets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.