5 : 3
(3:0, 0:0, 2:3)
HK Nitra
Naposledy zmenené pred mesiacom

Banská Bystrica vyhráva dnešný zápas 5:3 a podľa tabuľky troch tímov, ktoré majú 76 bodov sú na tom najlepšie. To znamená, že postupujú priamo do Play off zo šiesteho miesta. Nitra si zahrá predkolo Play off.

59:21

Nitra dala gól! Hosťom sa ešte podarilo streliť tretí gól v zápase. ALEX COTTON dostal parádnu prihrávku od Tomáša Hrnku a presnou strelou prekonáva domáceho brankára. Asistencie T. Hrnka, R. Jackson.

58:02

Začali posledné dve minúty tretej tretiny a aj celého zápasu.

57:49

Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
Gasper Krošelj – DKZ + 2 min., napadnutie.

Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Matej Bača – 5 min., hrubosť.

57:33

Bača poalal puk cez všetky čiary. Icing sa však nepíska.

56:37

Mezei vysunul pasom Bučeka, ktorý pálil z ľavého krídla, ale netrafil bránu.

55:23

Píska sa icing domáceho mužstva.

53:47

Nitra dala gól! Hostia využívajú presilovú hru a strieľajú svoj druhý gól v zápase. Pred domácou bránou nastal zmätok. Najlepšie sa pred Krošeljom zorientoval TOMÁŠ HRNKA a presnou strelou prekonáva domáceho brankára. Asistencie: S. Gill, R. Jackson.

52:56

Ivan Ďatelinka – 2 min., krosček.

52:06

Banská Bystrica dala gól! Domáci pridávajú piaty gól v zápase a pravdepodobne ho rozhodujú. ALEX VÝHONSKÝ sa dostal samostatného úniku a s prehľafom prekonal Aittokallia v bráne hostí. Asistencie: T. Matoušek, A. Bíreš.

51:15

Mezei nahadzoval puk na bránu, ale Výhonský jeho pokus zablokoval.

50:05

Máme pred sebou posledných 10 minút riadne hracej doby.

48:54

Hostia v plnom počte.

47:21

Banská Bystrica dala gól! Domáci využívajú presilovú hru a pridávajú tak štvrtý gól v zápase. Pekná kombinácia domáceho tímu na ktorej konci bol MARCUS VELA. Prudkou strelou nedal šancu brankárovi hostí. Asistencie: Ch. Langkow, C. Turnbull.

46:54

Branislav Mezei – 2 min., nedovolené bránenie.

46:11

Matej Bača – 2 min., držanie.

45:00

Nitra dala gól! Hostia znižujú stav záúasu! Nitrania zatlačili svojho súpera v pásme. ALEX COTTON výborne tečoval strelu od modrej čiary a prekonáva prvý krát v zápase Krošelja v domácej bráne. Hostia týmto pádom aj využili presilovú hru. Asistencie: R. Jackson.

44:41

Marcus Vela – 2 min., hrubosť.

44:17

Domáci si výborne bránia modrú čiaru. Do útoku sa už príliš nehrnú.

43:04

Jackson zakončoval spoza protihráča. Krošelj jeho pokus chytil lapačkou a prerušil hru.

42:11

Buček bol v dobrej streleckej pozícii, ale netrafil bránu.

41:12

Čederle zakončoval z pravého krídla. Krošelj vyrazil. Následne pálil Buček, ale ani on nedokázal prepáliť domáceho brankára.

40:23

Patrik Bačík – 2 min., podrazenie.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine sme gól nevideli. Banská Bystrica teda vedie aj po druhej tretine 3:0.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:27

Carter Turnbull – 2 min., nedovolené bránenie.

39:03

Začala posledná minúta druhej tretiny.

38:53

Róbert Bačo – 2 min., držanie.

38:18

Buček chcel pasom vysunúť Gilla. Prihrávka však nebola presná.

37:33

Kousa nahadzoval puk na domácu bránu, ale jeho pokus zablokoval Hora.

36:26

Jackson vypálil spoza protihráča. Jeho zakončenie Krošelj vyrazil vyrážačkou.

35:28

Buček nahadzoval z rohu puk na Krošelja. Domáci brankár si postrážil bližšiu tyč a puk chytil.

34:53

V posledných minútach sledujeme viacero nepresností v rozohrávke na oboch stranách.

33:12

Luža hľadal prihrávkou pred bránou Turnbulla, ale ten nedokázal puk skrotiť.

32:00

Domáci dosiaholi gól. Alex Výhonský síce prekonal Aittokallia, ale puk poslal do brány korčuľou. Hlavný rozhodcovia ho neuznávajú.

31:11

Domáci sa bránia výborne. Vyhadzujú puk cez všetky čiary.

30:08

Jakub Lacka – 2 min., hrubosť.

28:41

Výborna strela Výhonského. Aittokallio mal čo robiť, aby ho chytil.

27:22

Následuje reklamná prestávka.

26:51

Kousa dobre pálil od modrej čiary. Krošelj výborne zasiahol betónom.

25:27

Mezei napriahol od modrej čiary, ale netrafil bránu.

24:06

Buček zakončoval z osi ihriska. Jeho pokus výborne chytil lapačkou Krošelj.

22:53

Icing domáceho mužstva.

22:18

Stránsky nahadzoval puk na bránu. Jeho pokus zablokoval nohami Mezei.

21:14

Domáci začali v druhej tretine veľmi aktívne. Hostia sa bránia.

20:21

Hostia chybovali v rozohrávke a Turnbull sa ocitol sám pred Aittokalliom. Jeho pokus končí na tyči brány hostí.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine vedú domáci hokejisti jednoznačne 3:0. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:03

Začala posledná minúta prvej tretiny.

18:09

Bíreš pálil z pravej strany. Aittokallio schoval puk v lapačke a prerušil hru.

17:03

Domáci v plnom počte.

16:52

Buček pálil od modrej čiary. Jeho pokus Krošelj vyrazil betónom.

16:10

Domáci sa zatiaľ výborne bránia a posielalú puk von z tretiny.

15:03

Carter Turnbull – 2 min., podrazenie.

14:26

Buček hľadal pred bránou Gilla, ale ten si puk nedokázal spracovať.

13:47

Hostia sa musia rýchlo zobudiť ak chcú dnes bodovať.

12:35

Banská Bystrica dala gól! Tretí gól domáceho tímu je na svete! Hostia boli v defenzíve dezorientovaní. Faith to spravil parádne. Puk zaviezol za bránu a zadovkou našiel pred bránou CHRISA LANGKOWA, ktorý puk poslal do opustenej brány. Asistencie: R. Faith, R. Gašpar.

11:57

Banská Bystrica dala gól! Domáci pridávajú druhý gól v zápase! Domáci obranca FRANK HORA sa výborne dostal pred Bajteka aj Lacku a puk doslova pretlačil cez Aittokallia do siete.

11:37

Hostia zavreli domácich v pásme. Buček zakončoval a následne aj Gill, ale obidva pokusy Krošelj vyrazil.

10:21

Hostia si nerozumeli v rozohrávke. Píska sa icing.

09:36

Bubela napriahol z pravého kruhu, ale netrafil bránu. Hostia zostávajú v útočnom pásme.

08:38

Gajdoš stratil puk. Ten získal Langkow, ktorý okamžite hľadal pred bránou Gašpara, ale ten si puk nedokázal spracovať.

07:06

06:27

Bubela sa dobre natlačil pred Krošelja a zakončil. Domáci brankár puk so šťastím vyrazil.

05:25

Hora sa predral až pred bránu Nitry. Napokon zakončoval Macek, ale netrafil bránu.

04:19

Banská Bystrica dala gól! Domáci využívajú presilovú hru a idú do vedenia! Barani zavreli súpera v pásme. Strelu od modrej čiary Aittokallio vyrazil a puk do brány doklepol CARTER TURNBULL. Asistencie: R. Faith, M. Wilkins

04:11

Domáci sú usadení v útočnom pásme a tlačia súpera.

03:38

Matej Bača – 2 min., podrazenie.

02:34

Úvod zápasu je veľmi opatrný z oboch strán.

01:41

Lacka vypálil z ľavej strany. Krošelj puk chytil a prerušil hru.

01:12

Newell dostal prihrávku na ľavé krídlo a chcel zakončiť, ale Hora mu puk vypichol.

00:01

Úvodné buly získali hostia z Nitry.

00:01

Úvodné zostavy:

HC´ 05 Banská Bystrica: Krošelj (Rabčan) – Bačík, Luža, Hora, Nielsen, Ďatelinka, D. Stránsky, Plančár, Žabka – Wilkins, Vela, Turnbull – Matoušek, Bíreš, Výhonský – Faith, Langkow, Gašpar – Štrauch, Petriska, Macek
Tréner: Raimo Helminen

HK Nitra: Aittokallio (Beržinec) – Mezei, Cotton, Gajdoš, Kousa, Stacha, Bača, Fatul, Valent – Buček, Gill, Bubela – Jackson, Gates, Newell – Bajtek, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka, Bačo
Tréner: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Baluška, Stano – Kacej, Durmis.

HC 05 Banská Bystrica

Domáci hráči musia ešte tuho bojovať o svoj priamy postup do Play off. Momentálne sa nachádzajú na 8. pozícii so ziskom 73 bodov. Na šiestu postupovú priečku strácajú domáci len jediný bod. Nemajú to však vo svojch rukách. Budú muieť čakať aj na výsledky iných tímov.

HK Nitra

Hostia z Nitry sú na tom lepšie ako ich dnešný súper. Nitrania majú na svojom konte 76 bodov a aktuálne im patrí piata pozícia. Dnes sa očakáva veľmi tesný a bojovný zápas. Uvidíme kto sa dnes bude tešiť z víťazstva.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.