1 : 2
(1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
HK Spišská Nová Ves
Naposledy zmenené pred mesiacom

Spišská Nová Ves napokon dokázala otočiť zápas proti Košiciam na ich domácom ľade, keď po ubránení dvojnásobnej presilovky v predĺžení dokázala uspieť v samostatných nájazdoch.
Spišská si vďaka zisku 2 bodov upevňuje tretiu priečku v tabuľke a na druhé Michalovce stráca len bod. Košice ostávajú štvrté.

Koniec zápasu.

2:3

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Spišská Nová Ves.

Samostatné nájazdy začínajú.

V predĺžení sme mohli sledovať najmä dlhotrvajúcu presilovku Košíc, ktoré boli viac než minútu aj vo výhode o dvoch hráčov. Napriek tomu ale gól nepadol a o osude zápasu tak rozhodnú nájazdy.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:23

Košičania si už nevypracovali ďalšiu veľkú šancu a Spišská sa tak dokázala dostať z najhoršieho von­ku.

63:43

Majdan je už späť na ľadovej ploche a pokračuje presilovka 4 proti 3.

63:35

Tvrdá strela jedného z Košičanov preletela len nad tyčkou.

63:12

Spišiakom sa konečne podarilo oslobodiť a do útočného pásma sa tak budú musieť dostať znova.

62:55

Koncovka Jaaskelainena končí len v náručí Melicherčíka.

62:23

Proti pravidlám sa previnil aj Ališauskas a Košice si tak zahrajú presilovku dokonca o dvoch hráčov.

62:20

Košičania sa držia v útočnom pásme a hľadajú si ideálnu pozíciu na strelu.

61:43

Majdan sa previnil proti pravidlám a Košice budú môcť rozhodnúť zápas v presilovke.

61:15

Burgess skvelo našiel voľného Kerbashiana, no tomu sa zakončenie po kľučke úplne nepodarilo. Puk skončil len na betóne Riečického.

60:01

Začalo sa predĺženie.

V tretej tretiny už Košice na čele s Riečickým nedokázali udržať tesný náskok a po góle Myklukhu v 54. minúte tak uvidíme predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:14

Na druhej strane sa do šance dostal Jaaskelainen, ale ten tiež v koncovke nepochodil.

58:45

Spišiaci sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, no Rapáč nakoniec v koncovke zlyhal a prestrelil bránu.

56:35

Slovák dostal dobrú prihrávku do voľného priestoru, ale obrana Spišskej sa dobre vrátila a nebezpečenstvo zneškodnila.

54:58

Po vyrovnávajúcom góle sa zatiaľ ani jeden z tímov do útoku príliš nehrnie a uvidíme, či tak dôjdeme až do predĺženia.

53:48

Spišská Nová Ves dala gól!
Bakoš vďaka dobrému napádaniu získal puk pred bránou a okamžite prihral na druhú stranu OLEKSIYMU MYKLUKHOVI, ktorý presnou strelou z prvej dokázal po prvýkrát v zápase prekonať Riečického.
Asistencie: M. Bakoš

51:48

Košičanom sa naďalej darí držať súpera ďaleko od svojej brány a čas sa Spišiakom pomaly začína krátiť.

49:15

Do veľkej šance sa dostal aj Ališauskas. Z bezprostrednej blízkosti však ani on Riečického neprekonal.

48:58

Bakošovu koncovku dokázal Riečický vyraziť mimo brány.

46:51

Lalonde a Vandas sa pustili do bitky a kvôli tomu si tak obaja posedia na trestnej lavici. Pokračovať sa bude v hre 5 na 5.

44:59

Nepresná rozohrávka hostí sa končí zakázaným uvoľnením.

43:15

Momentálne sa hrá dosť pri mantineloch, čo určite viac vyhovuje Košičanom.

42:10

V úvode tretej tretiny sa Košičanom darí držať puk na svojich hokejkách a hostí zatiaľ k ničomu nepúšťajú.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhom dejstve bola aktívnejším tímom Spišská Nová Ves, no zatiaľ sa jej najmä kvôli skvelému výkonu Dominika Riečického nedarí presadiť. Jediným strelcom tak stále ostáva Lalonde a do tretej tretiny budú vstupovať v lepšej pozícii Košičania.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

38:15

Od modrej čiary pálil Lalonde, no Melicherčík napokon nemusel zasahovať.

36:55

Myklukhovi sa podarilo prihrať voľnému Vandasovi, ktorý už ale strelu nedostal cez dvojicu brániacich Košičanov.

36:22

Valachovi sa podarilo dostať cez svojho strážcu a napokon aj z malej vzdialenosti vypálil. Dominik Riečický však predviedol ďalší dobrý zákrok a zneškodniť sa mu podarilo aj dorážku Nellisa.

35:02

Kerbashian poslal dobrú prihrávku na Drábeka, ktorému sa ale nepodarilo prestreliť hráča pred ním.

33:04

Jokeľovu prihrávku si pred bránou nedokázal prebrať nikto z hráčov Košíc.

32:25

Košičania už chvíľu krúžia s pukom v útočnom pásme, ale k strele sa zatiaľ nedostali.

30:50

Tvrdá strela Romaňáka spôsobila Riečickému problémy, keďže puk mu z lapačky vypadol. Hostia ale túto situáciu využiť nedokázali a košický brankár si tak naďalej drží čisté konto.

30:02

Bakoš nedočiahol na dlhú prihrávku jedného z svojich spoluhráčov a píska sa tak zakázané uvoľnenie proti Spišskej.

28:35

Po Merezhkovej strele sa ďalší Spišiaci pokúšali doraziť puk do brány, ale Riečický aj teraz odolal.

27:42

Archembault sa chcel prekľučkovať cez viacerých Košičanov v defenzíve. Nakoniec sa mu ku strele dostať nepodarilo.

26:35

Domáci v plnom počte.

26:02

Ani táto rýchla kombinácia hostí nepriniesla úspech a domáci znova vyhodili puk z obranného pásma.

25:20

Spišská sa zatiaľ takmer k ničomu nedostala a Košičania vyhodili puk cez všetky čiary.

24:35

Šedivý si v súboji pomohol nedovoleným zákrokom a Spišská tak dostane výhodu v podobe presilovky.

24:10

Kerbashianov teč skončil tesne vedľa brány.

22:46

Hostia v plnom počte.

22:20

Spišiaci sa dokázali oslobodiť a jeden z ich hráčov sa dokonca dostal do samostatného úniku. Proti Riečickému ale nepochodil.

21:50

Lalondeova delovka od modrej čiary bola zblokovaná.

21:30

Košičania dobre tlačia na svojho súpera, ale zatiaľ sa im nedarí dostať do koncovky.

20:46

Kerbashian teraz nepríjemne zostrelil Chovana a Košice si tak zahrajú presilovku.

20:01

Začala sa druhá tretina.

V prvom dejstve sme mohli vidieť viacero šancí na oboch stranách, no využiť sa podarilo len jednu na strane Košíc v presilovej hre. Úspešným strelcom bol Shawn Lalonde.
Pred ďalším priebehom zápasu je ale ešte všetko otvorené a uvidíme, akým smerom sa stretnutie vyvinie v druhej tretine.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:58

V samom závere tretiny Archembault našiel krížnou prihrávkou voľného Burgessa, no Riečický sa stihol presunúť a zabránil gólu.

18:24

Džugan dostal priestor na prienik do útočného pásma a nakoniec sa dostal až ku strele. Riečický však predviedol dobrý zákrok betónom.

17:11

16:49

Po prechode do útočného pásma pálil Archembault, no Riečický ho dokázal vychytať.

16:01

Domácim sa podarilo puk vyhodiť aspoň do stredného pásma. Riečický ale zatiaľ nemusel riešiť žiadnu nebezpečnú situáciu.

15:45

Spišiaci kombinujú v útočnom pásme, ale zatiaľ na ideálnu streleckú príležitosť čakajú.

15:11

Po Ferencovom nedovolenom zákroku si Spišská zahrá svoju prvú presilovku.

14:30

Košičania sa dopustili zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa bude pred Riečickým.

12:45

Merezhkova strela švihom skončila len v Riečického lapačke.

11:23

Košice dali gól!
Kombinácia domáceho tímu sa skončila tvrdou strelou od modrej čiary SHAWNA LALONDEA, ktorý prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a poslal Košice do vedenia.
Asistencie: B. Pollock, M. Chovan

10:48

Medzi Rapáčom a Havrilo sa strhla roztržka, ktorú inicioval hráč Spišskej a ten tak dostáva vyšší trest. Košice si zahrajú prvú presilovku.

10:12

Valach hľadal pred bránou osamoteného Bortňáka, no tomu sa nepodarilo ideálne vystreliť a Riečický tak nemusel zasahovať

09:10

Lamper ostal po súboji ležať na ľadovej ploche a za pomoci spoluhráčov odkorčuľoval na striedačku. Zatiaľ nie je úplne jasné, či košický útočník bude môcť v zápase pokračovať, keďže okamžite odišiel do kabíny.

09:00

Lamper z veľkého uhla nahral Jaaskelainenovi, ktorý už ale osamotený pred bránou nedokázal presne zakončiť a trafil len Melicherčíka.

08:25

Z ľavej strany pálil aj Tomáš Mikúš. Melicherčík však puk dobrým zákrokom pokryl.

08:15

Bretonove nastrelenie presvišťalo tesne vedľa brány.

06:25

Hosťom sa podarilo oslobodiť bez zakázaného uvoľnenia a pokračuje sa tak už v strednom pásme.

06:01

Po Bretonovej koncovke už košickí hráči dvíhali ruky nad hlavu, no nakoniec sa ukázalo, že puk za bránkovú čiaru neprešiel.

05:40

Košice dobre pritlačili na svojho súpera a hľadajú si ďalšiu príležitosť.

05:16

Patrik Lamper vypálil z medzikružia na bránu, ale Melicherčíka sa mu prekonať nepodarilo.

04:51

Hra je momentálne dosť rozkúskovaná a veľa sa prerušuje. Spišiaci sa teraz nevyhli ofsajdu.

03:20

Košičania sa po prvýkrát dlhšie usadili v útočnom pásme. Ku strele sa im ale dostať nepodarilo.

01:51

Hneď po vhadzovaní pálil od modrej čiary Valach. Ani jeho koncovka ale nebola presná a Riečický tak nemusel zasahovať.

01:07

Burgess sa ako prvý pokúsil strelecky presadiť, no jeho strela končí len vedľa brány.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Košice: Riečický (Janus) – Olsson, Breton, Lamper, Pollock, Jaaskelainen – Šedivý, Ferenc, Mikúš, Chovan, Lunter – Deyl, Lalonde, Rogoň, Slovák, Šimun – Dravecký, Jokeľ, Havrila, Bartoš
Tréner: D. Ceman

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Romaňák, Merezhko, Archambault, Nellis, Burgess – Ališauskas, Žiak, Drábek, Kerbashian, Bakoš – Groch, Valach, Majdan, Bortňák, Rapáč – Zold, Vandas, Myklukha, Džugan
Tréner: V. Wojnar.

Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z Tipos Extraligy. V 48. kole na seba narazia HC Košice a HK Spišská Nová Ves.

Košičania si z posledných 5 zápasov pripísali 3 výhry, no naposledy podľahli Zvolenu 4:5. V tabuľke im patrí 4. miesto.
Spišská je len o jednu priečku pred Košicami a naposledy podľahla Trenčínu. Predtým sa však zvíťazili trikrát po sebe, pričom porazili aj Zvolen či Nitru.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.