(2:0, 2:0, 1:2)
HC Oceláři Třinec
Naposledy zmenené pred 2 mesiacmi

Ode mě to bude již pro dnešek všechno a u dalšího onlajnu na viděnou.

Je dobojováno! Motor před 5883 diváky vítězí poměrem 5:2 nad třineckými Oceláři a svěřenci Ladislava Čiháka tak získávají důležité tři body.
Hráči utkání jsou na třinecké straně Petr Vrána a za domácí Jan Ordoš.

Konec zápasu.

59:41

Třinec se drží v útočném pásmu.

59:00

Běží poslední minuta zápasu.

58:18

Jan Ordoš byl blízko hattricku! Kotouč ale mířil těsně nad horní tyč.

57:15

Třinec právě vstřelil branku! Třinec využívá početní výhodu. Kotouč se po zákroku Strmeně odrazil přímo na hůl PETRA VRÁNY, který neměl problém posunout kotouč do okryté sítě. Asistence: Miloš Roman, Martin Marinčin.

56:18

Růžička ztrácí hůl a Motor se osvobozuje.

55:32

Vyloučení v týmu Banes Motor České Budějovice:
Ondřej Kachyňa – 2 min., sekání.

54:43

České Budějovice právě vstřelily branku! Pátá! Motor využívá přesilovou hru parádní kombinací, na jejímž konci stál JAN ORDOŠ, který se podruhé v utkání. Asistence: Lukáš Pech, Jan Štencel.

53:45

Třinec právě vstřelil branku! Hosté se prosazují v oslabení zásluhou MARKA DAŇA, který se prosadil po samostatné akci. Bez asistence.

53:45

Třinec skóruje! Rozhodčí si ale jdou prohlídnout záznam hry, zda bylo branky dosaženo regulérně.

53:25

Vladimír Dravecký dvakrát během několika vteřin vyváží kotouč z obranného pásma.

53:01

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Daniel Kurovský – 2 min., hrubost.

52:25

Pavel Pýcha uklidňuje hru a drží kotouč za domácí brankou.

51:24

Na druhé straně Strmeň kryje naopak Kundrátkův pokus.

50:58

Kacetl si připisuje další zákrok lapačkou po ráně od modré čáry.

50:06

Domácí kombinaci zastavuje Kurovský a Třinec otáčí hru.

48:33

Hosté v plném počtu.

48:24

Závar před hostující brankou končí vyhozeným kotoučem na třinecké střídačce.

47:29

Kombinace domácích v útočném pásmu zatím nevedla k žádnému zakončení.

46:33

Adam Polášek – 2 min., nedovolené bránění.

45:35

Hrehorčákův pokus sbírá Strmeň do své náruče.

45:05

Třinecké vyhození končí až na zakázaném uvolnění.

44:11

Domácí v plném počtu.

43:21

Sražená přihrávka vyhání Třinec do středního pásma.

42:44

Nestrašilův pokus z pravého kruhu chytá včas přesunutý Strmeň.

42:11

Michal Gulaši – 2 min., sekání.

41:20

Nahození od modré čáry v podání českobudějovického obránce sbírá Kacetl do své lapačky.

40:33

Marinčin i přes dotírajícího Beránka rozehrává další třineckou akci.

40:08

Třetí třetinu začíná Motor pobytem v útočném pásmu.

40:01

Začala třetí třetina.

Hráči se vracejí na finální třetinu.

Střely na branku po druhé třetině: 17:7.

Čtyřicet minut za námi, dvacet ještě zbývá. České Budějovice ve druhé třetině opět dvakrát skórovali a po brankách Jana Ordoše a Milana Gulaše vede Motor už 4:0. Třinec bude mít ve třetí třetině co dělat, pokud chce získat nějaký ten bod z Budvar arény.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:44

Motor drží útočné pásmo a snaží se o pátý gól.

39:00

Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:29

Útočná akce Lukáše Pecha končí ofsajdem.

37:11

České Budějovice právě vstřelily branku! Motor navyšuje vedení. Ihned po vhazování získal kotouč MILAN GULAŠ, který překvapil Kacetla skrytou střelou. Asistence: Jan Ordoš, Jáchym Kondelík.

37:05

Štenclův pokus se odrazil po zákroku Kacetla do předbrankového prostoru, kde hlídkoval další domácí hráč. Kacetl ale toto nebezpečí rychle zažehnal.

36:20

Špatnou hostující rozehrávku zachytává Jakub Valský.

35:00

Motor dokázal získat kotouč a Mikuláš Hovorka uklidňuje hru přidržením hracího předmětu.

33:03

Odražený kotouč skončil přímo před Kondelíkem, který ke smůle domácích fanoušků nemířil přesně.

32:14

Růžičkův pokus míří nad.

31:36

Nahození Kundrátka končí až ve výstroji brankáře Strmeně.

31:01

Třinec se málem probojoval do slibného zakončení. Poláškovi ale chyběla potřebná rychlost.

29:03

Tísněný Hudáček nezakončil dle svých představ a kotouč končí za brankou.

27:59

Hovorkovu přihrávku sbírá Marinčin a Třinec se tak drží v útočném pásmu.

27:25

26:59

Další šance ve vlastním oslabení! Přikryl vybídl ke skórování Martina Beránka, který těsně míjí.

26:14

České Budějovice právě vstřelily branku! Motor skóruje ve vlastním oslabení. Kacetl tak dlouho váhal s rozehrávkou, až se k němu přiřítil JAN ORDOŠ, který objel branku a zamířil do odkryté branky. Bez asistence.

25:47

Pavel Pýcha nejprve zastavuje Růžičkovu střelu a následně osvobozuje Jihočechy.

25:25

Michal Gulaši – 2 min., podrážení.

24:26

Pechovu střílenou přihrávku zastavuje Viliam Čacho.

22:58

22:50

Beránek svojí rybičkou vyhání Třinec z pásma.

22:22

Oceláři teď sehráli parádní kombinaci na jejímž konci stál Libor Hudáček. Jan Strmeň ale vytasil svůj semafor a nebezpečnou třineckou šanci zlikvidoval.

21:25

Třinec se pokouší o rozpohybování obranné čtveřice, zatím bez úspěchu.

20:58

Ondřej Kachyňa – 2 min., krosček.

20:09

Úvodní vhazování získávají domácí a Hovorka nahazuje kotouč do útočného pásma.

20:01

Začala druhá třetina.

Hráči se vracejí na ledovou plochu na druhou třetinu.

Další třetina začne přibližně v 18:21.

Střely na branku: 9:3.

V Budvar aréně máme za sebou první třetinu, ve které jsme viděli dvě branky. Nejprve se po parádní sólové akci prosadil Filip Přikryl a následně využil početní výhod ranou od modré čáry Pavel Pýcha. Motor tak po dvaceti minutách vede 2:0.

20:00

První třetina skončila.

19:30

Vyhození Motoru končí na zakázaném uvolnění.

19:00

Běží poslední minuta první třetiny.

18:12

České Budějovice právě vstřelily branku! Motor navyšuje vedení. PAVEL PÝCHA se prosazuje dělovkou od modré čáry, na kterou neměl Kacetl nárok. Asistence: Brant Harris, Adam Kubík.

17:32

Gulašova bomba končí až v hledišti v popcornu jednoho z diváků.

16:43

Harris se pokusil o překvapivou přihrávku na osamoceného Valského do předbrankového prostoru. Letící kotouč však v poslední chvíli vychýlila Poláškova hokejka.

16:22

Kubíkův pokus končí těsně nad horní tyčkou.

15:31

Patrik Hrehorčák – 2+2, vysoká hůl.

14:25

Gulašova rána vypadla Kacetlovi z výstroje. Naštěstí pro hosty ale nikdo z hráčů Motoru nebyl blízko volného kotouče.

13:05

Růžičkova přihrávka málem skončila na hokejkách domácích hráčů. Hrací předmět nakonec skončil u Nedomlela, s jehož pokusem si Strmeň bez problémů poradil.

12:14

Kachyňa opouští trestnou lavici.

12:07

Třinci se početní výhoda nedaří a Motor se poněkolikáté osvobozuje.

10:32

Motor se na úvod oslabení osvobozuje.

10:14

Ondřej Kachyňa – 2 min., napadení.

09:32

České Budějovice právě vstřelily branku! Nedáš, dostaneš! Motor se ujímá vedení zásluhou FILIPA PŘIKRYLA, který po krásné individuální akci překonává svým bekhendem i Kacetla. Asistence: Jan Štencel.

09:19

Z čista jasna se před Strmeněm zjevil osamocený Daňo, českobudějovický brankář ale včasným přesunem zamezil gólu.

08:42

Souboj o kotouč u mantinelu zvládá nejlépe domácí Matěj Toman.

06:51

Další domácí akci započne od své branky Milan Doudera, který posílá kotouč na svého spoluhráče.

06:14

Ordošovi se zapletl kotouč pod bruslemi a rozhodčí odpískává ofsajd, po kterém následuje první komerční přestávka.

05:14

04:53

Adam Kubík se rozhodl pro nečekanou střelu, kterou Kacetl kryje svojí lapačkou.

03:39

Pechovu přihrávku sbírají hosté a Třinec se osvobozuje.

03:14

Radim Mrtka – 2 min., sekání.

02:56

Nahození Kundrátka končí zakázaným uvolněním.

01:44

Také Kacetl si připisuje první zákrok po Kubíkově ráně.

01:27

Ihned po vhazování se pokusil o zakončení Libor Hudáček. Zablokovanou střelu ale získávají domácí.

01:05

Kachyňův průnik končí neúspěchem a kotouč získává Třinec.

00:06

Úvodní vhazování vyhrává pro Třinec Andrej Nestrašil.

00:01

Utkání právě začalo.

Hráči už přichází na ledovou plochu! Domácí Motor nastupuje v modrém, hosté z Třince dorazili pod Černou věž v bílém.

Úvodní sestavy:

Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Hrachovina) – Hovorka, Gulaši, Kachyňa, Doudera (A), Pýcha, Štencel, Štich – Gulaš ©, Kondelík, Ordoš – F. Přikryl, Harris, M. Beránek – Valský, Pech (A), Kubík – Vopelka, Koláček, Toman.
Trenér: Ladislav Čihák

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Marinčin, Polášek, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, J. Jeřábek, Mrtka – M. Růžička (A), Nestrašil, Daňo – Hrehorčák, Vrána ©, M. Roman – Kurovský, Čacho, L. Hudáček – Spěváček, Dravecký (A).
Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Hynek, Špůr.

Vzájemné zápasy z letošní sezony:

11. kolo – České Budějovice vs Třinec 1:2sn
24. kolo – Třinec vs České Budějovice 3:2
37. kolo – Třinec vs České Budějovice 4:3p

Ocelářům patří s devětašedesáti body třetí pozice a zdá se, že tato pozice bude Třinci patřit i po konci základní části. Tři kola před koncem totiž svěřenci Zdeňka Motáka ztrácí na druhou Spartu devět bodů a na čtvrté Brno drží patnáctibodový náskok. I tento fakt jisté pozice mohl hrát možnou roli v utkání proti Kladnu, kde Oceláři okusili po sedmi vítězstvích hořkost porážky. Kladno v první třetině získalo čtyřbrankový náskok, který červenobílí už nedotáhli.