Střely na bránu: 33 – 29 | Přesilová hra: 1/3 – 1/2 | Trestné minuty: 6 – 8

Anton Forsberg (OTT) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7 %, odchytal 65:00
Logan Thompson (VGK) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 64:32

Dominik Kubalík (OTT) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 06:57

Tři hvězdy utkání

1. Jméno Příjmení (---) 0+0
  2. Jméno Příjmení (---) 0+0
  3. Jméno Příjmení (---) 0+0

V samostatných nájezdech uspěl pouze jeden hráč, a tím byl Tim Stützle, který si najel zprava, sjel si na levou stranu a následně kotouč poslal přímo pod víko. Ottawa tedy vyhrává 4:3 a bere bonusový bod.

Konec zápasu.

1:0

V samostatných nájezdech zvítězil tým Ottawa Senators.

64:43

Ještě jedna šance na konec prodloužení. Ottawa jela v akci dva na jednoho, Pinto ale nakonec zakončoval sám, a kotouč pouze napálil do brankáře.

64:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

63:54

Ottawa už se snad dvě minutky nedostala pořádně ke kotouči. Vegas je na něm naopak pořád, ale moc se nedostává do šancí, a když ano, tak je zahazuje.

63:13

Roy si najížděl před branku a čekal tam na kotouč, jenže ten nepřišel. Kdyby přišel, tak by bylo asi rozhodnuto, ale nedostal se k němu.

62:47

Nicolas Roy dostal naservírováno do úplně volného prostoru na levé straně. Měl spoustu času, ale střílel z první a přímo do brankáře.

61:35

Poprvé v prodloužení se připomněli i Golden Knights. Jejich střela z pravé strany z pozice nad kruhem ale byla sražena.

60:47

Shane Pinto protáhl kotouč z obranného pásma až do toho útočného, ale neměl komu přihrát, a o puk nakonec přišel.

60:17

Claude Giroux pálil z pravé strany, jeho ránu chtěl ještě tečovat spoluhráč přímo před gólmanem, ale netrefil se, a tak Thompson jen přerušil hru.

60:01

Úvodní buly v prodloužení vyhrála Ottawa Senators.

60:01

Začalo prodloužení.

Zápas po třech třetinách není stále u konce. Ottawa dokázala ve třetí třetině přejít do vedení a zápas otočit. Vegasu se nedařilo, nevypadalo to, že by se vůbec mohl usadit v pásmu. Nakonec mu to ale vyšlo, odvolal gólmana, a srovnal stav na 3:3.

60:00

Třetí třetina skončila.

58:45

Vegas právě vstřelilo branku! Hosté to zvládli! S odkrytou brankou se prosadili a poslali zápas do prodloužení. CHANDLER STEPHENSON to udělal náramně, po dobré přihrávce pálil do protipohybu přesunujícího se gólmana, k vzdálenější tyči. Asistence: William Karlsson.

58:31

Kouč Vegas Golden Knights si vzal oddechový čas.

58:31

Kapitán Ottawy nyní vyhodil kotouč přes všechny čáry a zahrál tak na zakázané uvolnění.

58:21

Vegas se konečně usadili v pásmu a už to zkoušejí s odkrytou brankou.

58:00

Probíhají poslední dvě mminuty třetí třetiny.

57:24

Zajímavý pokus z levého kruhu předvedl Nicolas Hague, který pálil na vzdálenější tyčku, ale kotouč se nakonec odrazil od některého z hráčů vysoko do vzduchu.

56:58

Vegas se snaží, ale nemůžou se ani usadit v pásmu, natož tak najít nějaké pozice ke střelám. Ottawa pečlivě brání.

55:33

Teď se po delší době připomněli i Golden knights, Alec Martinez se projel přes dva hráče soupeře a pálil ze slotu. Forsberg ho ale odmítl.

54:02

Po delší odmlce jsme viděli další roztržku, a to u střídačky hostujícího týmu. Rozhodčí se ale rychle sjeli k hráčům a potyčku během pár sekund rozdělili.

53:25

Ridly Greig se snažil trefit letící kotouč holí přímo před brankou, ale nepodařilo se mu to, a puk tak jen proletěl před brankou.

52:50

Ottawa je v posledních minutách jednoznačně aktivnějším týmem. Thompson má neustálou práci.

52:07

Thompson musel zasahovat proti střele Tarasenka z extrémní blízkosti. Brnkář Vegas pak přerušil hru a vhazovat se bude po jeho pravici.

48:04

Jacob Bernard-Docker pálil velice dobře zpoza modré čáry. Thompson nic neviděl, ale naštěstí pro něj se kotouč zastavil o jednoho z protivníků.

47:21

Tarasenko spálil další ohromnou šanci. Dostal kotouč k pravé tyči, ale pálil úplně mimo. A to přestože před ním čekal poměrně velký kus odkryté branky.

46:34

Anton Forsberg má na kontě další zákrok. Tentokrát to bylo proti lehkému doklepnutí z předbrankového prostoru.

45:48

Ottawa právě vstřelila branku! A je otočeno! Ottawa přidává třetí branku, kterou vstřelil JOSH NORRIS, který parádně usměrnil tečí střelu Chabota z dálky před brankou. Asistence: Thomas Chabot a Erik Brännström.

44:13

Tentokrát šanci před brankou prováhal jeden z hostů, který uklouzl a nedokázal tak vypálit.

43:34

Brayden McNabb pálil od modré čáry, ale trefil pouze jednoho z obránců před brankou.

43:17

Vladimir Tarasenko prováhal obrovskou šanci. Sjel si před branku, pak naznačil pohyb, ještě si o trochu popojel, ale kotouč poslal až do ochranné sítě.

42:48

Shea Theodore si sjížděl zezadu na dobrou ránu, jenže mu kotouč projel, a to až k brankáři Thompsonovi.

42:17

V dosavadním průběhu třetí třetině se hodně hraje nahoru-dolů, ale bez nějakých střel na branku.

40:01

Úvodní buly třetí třetiny vyhrála Ottawa.

40:01

Začala třetí třetina.

Druhá třetina je u konce. Vegas šlo do vedení 2:0 hned na začátku, kdy proměnilo přesilovku. Ottawa ale dokázala snížit, a následně dokonce vyrovnat. Všechno tedy nasvědčuje velkému dramatu v poslední třetině.

40:00

Druhá třetina skončila.

38:47

Ottawa právě vstřelila branku!
Autorem branky je DRAKE BATHERSON. Asistence: Brady Tkachuk.

38:01

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Paul Cotter – 2 min., hákování.

37:53

A je tady další vyhození Senators. Ti hrají nyní mnohem lepší oslabení, než byla některé z těch předchozích.

37:15

Michal Amadio se zjevil před brankou a zkusil rychlou dorážkou brankáře Ottawy překonat. Jenže ten sevřel betony a kotouč nepropustil.

36:51

Ottawě se povedlo vyhrát po chvíli buly a vyhodit kotouč až za soupeřovu branku.

36:38

Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
Brady Tkachuk – 2 min., nedovolené bránění.

35:40

Mathieu Joseph předal kotouč, který zavezl do pásma, na pravé křídlo. Jeho spoluhráč ale nedokázal vypálit. Kotouč měl navíc na bekhend.

34:28

Jakob Chychrun to zkoušel od modré čáry. Před brankou bylo ale tolik těl, že kotouč neměl rozhodně šanci projít.

34:05

Sheldon Rempal dostal kotouč do samostatného úniku. Nachystal si kotouč na forhend a vypálil. Kotouč ale jednoduše vyrazil brankář Forsberg.

33:50

Senators opět stahují kotouč do obrany a drží ho za brankou.

33:15

Další dlouhé vyhození Ottawy. Tentokrát si toho ale rozhodčí nevšiml, nebo tam byla nějaká zázračná malá teč.

32:31

Ottawa pod tlakem. Vegas se usadil v útočném pásmu. Ottawa dokázala přerušit hru pouze zakázaným uvolněním.

31:44

Chandler Stephenson dostal kotouč za branku a snažil se jí obkroužit. To se mu ale nepovedlo a soupeř přenesl hru na druhou stranu.

31:12

Ottawa zatáhla kotouč, prostřídala a založila akci z obrany. Aktuálně se usadila v útočném pásmu.

30:48

Anton Forsberg na druhé straně vyrazil betony rychlou dorážku.

30:11

Ridly Greig po dobré kombinaci spoluhráčů dostal míč na levý kruh a pálil. Thompson ale jednoduše pokryl a přerušil hru.

28:21

Ottawa právě vstřelila branku! Tak přece jen se domácí dočkali. THOMAS CHABOT dostal přihrávku od Josepha na pravé straně, pak si sjel na střed, dlouho se střelou váhal, ale pak kotouč poslal parádně k tyči.. Asistence: Mathieu Joseph a Claude Giroux.

28:09

Ottawa dobře vnikla do vápna a vytvořila skrumáž, ze které pak těžila při kombinaci. Akce ale skončila pukem v ochranné síti.

27:34

Nahození Bathersona nemířilo na branku, ale Forsberg si pro něj stejně dojel. Po chvíli hru přerušil.

26:41

Větší skrumáž se utvořila v pravém rohu kluziště v útočném pásmu Vegas. Nakonec ale z tlaku nic nevzešlo, Ottawa puk vyvezla.

26:21

Sheldon Rempal se snažil bojovat o kotouč za brankou, a sice ho vybojoval a přenesl před ní, ale vystřelit už nedokázal.

25:44

Ottawa nabrala na obrátkách, ale zatím trefuje pouze soupeřovy hráče.

25:08

Ottawa rozehrála rychlý útok, ale na modré čáře ztratila kotouč. Následně však najel do pásma Hamonic, a prověřil Thompsona znovu po delší době.

23:03

Vegas právě vstřelilo branku! Vegas ukazuje Ottawě, jak se mají hrát přesilovky. CHANDLER STEPHENSON dostal přihrávku na levý kruh, nachystal si střelu, a parádně ji usměrnil na zadní tyčku.. Asistence: Shea Theodore a Jonathan Marchessault.

22:51

Parker Kelly – 2 min., držení.

20:01

Začala druhá třetina.

První třetina je u konce. Byl to poměrně neatraktivní hokej, Vegas byli ze začátku co se týče hry do ofenzívy nuloví, ale najednou z ničeho nic vstřelili úvodní branku. Pak jsme viděli několik přesilovek Ottawy, ze kterých ale vůbec nic nevzešlo.

20:00

První třetina skončila.

19:42

Domácí v plném počtu.

19:20

Další střela mířila na Thompsona, ale i s touto si nyní poradil. Horší ale bylo, že Alec Martinez odjel na střídačku s podporou spoluhráče, sám se na nohy nedokázal postavit.

19:00

18:32

Nyní se už Senators dostali k zakončení. Se střelou ze slotu si ale Thompson jednoduše poradil a přerušil hru.

17:59

Zlatí rytíři opět poměrně jednoduše vyhodili, a v přesilovce opět brání skvěle.

17:42

Zach Whitecloud – 2 min., krosček.

16:49

Tim Stützle se rozjel po levé straně a dojel do levého kruhu, ale střelu vyprodukovat nedokázal. Po chvílí pálil jiný hráč, ale přímo do betonu Thompsona.

15:50

Vegas se usadili v pásmu, které několikrát obkroužili, ale nedostali se do žádné pozice, ze které by mohli střílet.

14:50

Hosté v plném počtu.

14:47

Ottawa se snad poprvé usadila v útočném pásmu. Po chvíli se už ale navrátil vyloučený hráč Vegas.

14:10

A další vyhození Zlatých rytířů. Perfektní oslabení předvádějí nyní hostující hokejisté.

13:42

Vegas zatím brání velice dobře, a už po několikáté vyhazuje a střídá své síly na ledě.

13:02

Ottawa už je v pěti a jde do přesilovky. Ta bude trvat téměř dvě minuty.

12:50

Michael Amadio – 2 min., hákování.

12:38

Hra ve čtyřech žádné zásadní změny v tempu ani podobě zápasu nepřinesla.

11:58

Ottawa se snažila o rychlý útok, jenže jeden z hráčů vjel do pásma dřív, než kotouč, a tak jeho spoluhráč do pásma nemohl.

11:02

Mathieu Joseph – 2 min., hrubost.

Brendan Brisson – 2 min., podrážení.

11:02

Po hvizdu rozhodčího došlo u střídačky Ottawy k roztržce. Bylo tam několik individuálních bitek, sudí bude rozdávat trestné minuty.

10:28

Teprve třetí střela Vegas na branku. Forsberg ale neměl těžký zákrok. Následuje buly po jeho pravici.

10:01

Rychlý přesun na druhou stranu ale zastavil ofsajd. Vhazuje se před pásmem Ottawy.

09:47

Boj v pravém růžku nakonec vyhrálo Vegas, které rychle převezlo kotouč na druhou stranu kluziště.

08:44

Nyní menší skrumáž před brankou Golden Knights, ale puk se nakonec nedostal ani k Thompsonovi.

07:40

Pěkné nahození a následná žabička na hokejku Draka Bathersona, ale ten nakonec nedokázal vystřelit.

05:41

Vegas právě vstřelilo branku! Do teď dost pasivní Vegas se ujímají vedení! JONATHAN MARCHESSAULT získal kotouč v útočném pásmu po chybě soupeře, a krásným bekhendem kotouč poslal do branky. Asistence: William Karlsson.

03:56

A Ottawa stále v útoku dominuje. Golden Knights nezvládají přechod přes střední pásmo, a spíš jen vyhazují.

03:24

Las Vegas stále hraje v obranném pásmu, do útoku se skoro ještě nedostalo.

02:22

Domácí zakotvili v útočném pásmu. Tam pak vybojovali buly, ale po chvíli se Vegasu povedlo vyhodit kotouč až na druhou stranu.

01:06

Jakob Chychrun nahodil kotouč na branku, ale Thompson kotouč znovu vyrazil, tentokrát betonem.

00:30

Domácí mají na kontě už i první střelu, kterou ale jednoduše odvrátil brankář Thompson.

00:01

Úvodní buly dnešního zápasu vyhrála Ottawa Senators.

00:01

Utkání právě začalo.

Ottawa nezažívá dobrou sezónu. Aktuálně je až na předposlední pozici východní konference. V 54 zápasech získala pouze 51 bodů. V posledních pěti zápasech vyhrála jen dvakrát, a to proti Tampě a Dallasu. Bod získala taky po prohře po prodloužení na ledě Floridy. Senators ale nemají žádnou marodku, na rozdíl od Vegas, což by mohlo hrát v její prospěch.

Las Vegas je na tom o dost lépe. V západní konferenci je na páté pozici a play-off pozici si se 70 body z 57 zápasů docela hlídá. V posledních pěti utkáních se ale Rytířům nedaří, prohráli hned čtyřikrát z posledních pěti utkání a porazili pouze San Jose. Bude jim chybět hned šestice hokejistů, a to Carrier, Dorofejev, Eichel, Howden, Lehner a Stone. Všcihni kvůli zranění.