Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

Střely na bránu: 24 – 26 | Přesilová hra: 1/2 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 4

Nico Daws (NJD) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5 %, odchytal 60:00
Jake Allen (MTL) – 20 zákroků, 4 OG, úspěšnost 83,3 %, odchytal 57:48

Česká a slovenská stopa
Šimon Nemec (NJD) – 0+1, +3 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:37
Ondřej Palát (NJD) – 1+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:14
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 21:42

Tři hvězdy utkání

1. Timo Meier (NJD) – 1+1
  2. Nico Hischier (NJD) – 1+0
  3. Tyler Toffoli (NJD) – 0+2

Je za námi utkání mezi New Jersey a Montrealem. První třetina nenabídla skoro žádné šance, ale poté se tempo zvyšovalo. Ve druhé části jsme viděli po dvou brankách na obou stranách, a tak rozhodovala třetí dvacetiminutovka. V ní se nejprve prosadil Nico Hischier, na kterého pak navázal Jesper Bratt. V úplném závěru sice snížil dnes dvougólový Nick Suzuki, Montrealu to ale na body nakonec nestačilo.

Konec zápasu.

59:38

Juraj Slafkovský operuje u mantinelu, ale mnoho času už Montreal nemá.

59:18

Michael Matheson předvedl další příkladné vypíchnutí kotouče, tentokrát se ale hosté ke střele nedostali.

58:50

Montreal stále hraje bez brankáře, ale teď se nemůže usadit v útočném pásmu.

58:09

Montreal právě vstřelil branku!
Ještě to bude drama! NICK SUZUKI sice pár vteřin před brankou netrefil prázdnou klec, následně už ale skóroval. Velkou zásluhu na jeho trefě měl Michael Matheson, jenž domácím vypíchl kotouč, když už to vypadalo, že půjdou na opuštěnou bránu. 4:3. Asistence: Joel Armia a Michael Matheson.

57:40

Nick Suzuki vybídl Arbera Xhekaje, jehož střelu zastavil pozorný Nico Daws. Hra je přerušena a Canadiens už hrají v šesti.

56:33

New Jersey právě vstřelilo branku!
Vypadá to, že domácí si závěr pohlídají! Timo Meier zablokoval ránu z kruhu a od něj se kotouč odrazil výhodně pro JESPERA BRATTA. Švédský útočník našlápl, přebruslil Michaela Mathesona a dlouhou kličkou překonal brankáře. 4:2. Asistence: Timo Meier.

56:03

Po komerční pauze pokračujeme ve hře a hosté mají k dispozici na vyrovnání už jen necelé čtyři minuty.

55:39

Domácí chybovali v defenzívě a nechali ujet Joshe Andersona, který ale trefil tyč. New Jersey mělo štěstí.

55:03

Joshua Roy teď zahrál zbytečné zakázané uvolnění, takže těžiště hry se opět stěhuje před bránu Canadiens.

54:35

Uvidíme, jak zareaguje hostující celek, který mnoho času nemá.

53:33

Devils poprvé v tomto klání vedou! Tyler Toffoli vybídl rozjetého NICA HISCHIERA, který byl rázem sám před gólmanem. Touš nakonec za záda Jakea Allena opravdu propasíroval. 3:2. Asistence: Tyler Toffoli a Luke Hughes.

52:25

New Jersey mělo opravdu velký tlak! Mezi kruhy si najel Luke Hughes, proti kterému ale výtečně zakročil Jake Allen.

52:09

Jesper Bratt velmi nebezpečně posílal kotouč před bránu, kde si ale poradil brankář Jake Allen.

52:01

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Nick Suzuki – 2 min., hákování.

51:29

Kevin Bahl u mantinelu nedal soupeři mnoho prostoru.

50:56

Cole Caufield byl kvůli postavení mimo hru zastaven. Následuje krátké přerušení.

50:19

Dostali jsme se do druhé poloviny třetí periody. Montreal si přihrává ve středním pásmu.

49:48

Velmi pěknou střelu vyslal z pravého kruhu Jack Hughes, ale Jake Allen předvedl skvělý zákrok vyrážečkou.

49:18

Juraj Slafkovský se co nejlépe snažil přihrát zpoza brány, rychle ale ke slovenskému útočníkovi přistoupil Jonas Siegenthaler.

48:53

Joel Armia se jako tank natlačil před bránu a na zem povalil i brankáře domácích. Do brankoviště byl ale natlačen zadákem.

48:19

Johnny Kovacevic špatně rozehrál, a proto je pískán icing hostujícího celku. Bude se vhazovat před Allenem.

47:52

Teď naopak zahrozilo New Jersey, které bylo kousek od velké šance.

47:29

Tanner Pearson přidržel kotouč za svou bránou a čeká na dostřídání kolegů.

46:29

Nick Suzuki se na druhé straně dostal do samostatného úniku, ale kotouč mu v rozhodující chvíli utekl. Velká škoda pro hosty.

46:01

Dvě velké šance na obou stranách! Montreal to nádherně vykombinoval, byl v přečíslení, jenže nezakončil. Poté se do úniku dostal Dawson Mercer, který bekhendovou kličkou Allena nepřekonal.

45:29

Alex Newhook se hodně krkolomně dostával do útočné zóny, útočník s číslem 15 na zádech byl zastaven kvůli ofsajdu.

45:06

Johnny Kovacevic vystřelil od modré čáry zápěstím těsně nad branku domácího mužstva.

44:29

Timo Meier se jednoruč dostával před bránu, ale v útočném snažení mu zamezil obránce. Začátek třetí periody je celkem opatrný.

43:42

Nico Daws posunul kotouč po mantinelu, následně už hráli jeho spoluhráči.

43:18

Michael Matheson máchal s hokejkou před brankovištěm a nakonec domácím v ráně zamezil.

42:11

Jordan Harris dostal přihrávku do tandemu a následně zápěstím rychle střílel. Trefil ale hruď brankáře Nica Dawse.

40:57

Dawson Mercer se snažil ze středního pásma posunout kotouč dopředu, což se mu ale nepovedlo.

40:01

Začala třetí třetina.

Druhá třetina nabídla podstatně záživnější hokej než ta první. Montreal v utkání dvakrát vedl, ale New Jersey pokaždé dokázalo odpovědět a po čtyřiceti minutách tedy platí nerozhodný stav 2:2.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:27

Nico Hischier se vrátil na svou polovinu a zamezil přihrávce zpoza brány.

38:40

Domácí se snažili ještě něco vymyslet v útočné třetině, ale museli si pomoct jen nahozením.

37:50

Devils dávají důležitou branku! ONDŘEJ PALÁT se dopředu protáhl po levé straně a následně vybídl Šimona Nemce. Slovenský zadák vystřelil do betonu brankáře a dorážející Palát byl úspěšný. 2:2. Asistence: Šimon Nemec.

37:22

Tyler Toffoli se zleva tlačil dopředu, ale útočník Tanner Pearson si s ním poradil.

36:27

Jesper Bratt nyní měl velmi dobré střídání, dvakrát za sebou se dostal do zakončení, ale v obou případech byl lepší Allen.

36:04

New Jersey dnes zatím nehraje dobré utkání. Do šancí se dostává velmi obtížně a aktivitou zrovna nesrší.

35:18

Střela domácích zapadla několik centimetrů nad břevno. Jake Allen tedy do zákroku nemusel.

34:50

Alexander Holtz se snažil proháčkovat ke střele z mezikruží, ale touš mu utekl.

33:44

Z následného rychlého kontru trefil Montreal tyč. Nechybělo moc a kanadský tým by vedl o dva góly.

33:07

Kapitán NICK SUZUKI se prosazuje! Cole Caufield vybídl Suzukiho na pravém kruhu a nejproduktivnější hráč hostů našel místo u přední tyče. Trochu tak nachytal brankáře New Jersey. 1:2. Asistence: Cole Caufield a Johnny Kovacevic.

32:08

White se dostal do útočné třetiny, bekhendová rána hostujícího útočníka přesná nebyla.

31:30

Erik Haula se štěstím udržel útočnou třetinu, ale pomohl si jen nahozením na zadní mantinel.

30:32

Úplně volný se na levém kruhu objevil Ondřej Palát. Český útočník ale nepropálil několik těl před brankářem Allenem.

30:06

Cole Caufield se snažil proháčkovat dopředu po levém křídle, obránce Devils si ale jeho počínání pohlídal.

29:24

Timo Meier se snažil prodrat mezi dvěma obránci a pak ochotně spadl na led. O faul se ale nejednalo.

29:05

Hosté v plném počtu.

28:32

Colin Miller velmi tvrdě vystřelil od modré čáry. Zadák Devils ale klec Montrealu netrefil.

28:02

Nick Suzuki nedostal kotouč alespoň do střední třetiny, kombinuje tak celek v červených dresech.

27:22

Jack Hughes se pokusil o křížnou přihrávku, touš byl ale přizvednut do ochranné sítě.

27:05

Michael Matheson – 2 min., nedovolené bránění.

26:18

Hosté se dostali do přečíslení tři na jednoho! U zadní tyče se jen o kousek k zakončení nedostal Brendan Gallagher.

25:23

Brzy je srovnáno! Tyler Toffoli posunul kotouč na modrou čáru k Bahlovi, který perfektní přihrávkou vybídl u zadní tyče TIMA MEIERA. Švýcarskému útočníkovi stačilo nechat hokejku na ledě a posunout puk do prázdné klece. 1:1. Asistence: Kevin Bahl a Tyler Toffoli.

24:54

Timo Meier pohotově pálil z kruhu z docela velkého úhlu, ale hostující brankář zasáhl vyrážečkou.

24:15

Nahození domácích od modré čáry nebylo zrovna přesné, Jake Allen touš kontroloval.

23:45

Johnny Kovacevic vyslal od modré čáry nahození, to zapadlo mimo tři tyče.

23:06

Habs zůstali v útočném pásmu, kombinovali a nakonec se radují! BRENDAN GALLAGHER dostal nabito mezi kruhy a vymetl šibenici u zadní tyče. 0:1. Asistence: Jake Evans a Josh Anderson.

22:52

Jordan Harris zkusil štěstí od modré čáry, avšak domácí brankář do zákroku nemusel.

21:40

Také vstup do druhé části je pro oba celky opatrný. Devils nahazují do útočného pásma.

20:01

Začala druhá třetina.

Skončila první třetina, která nenabídla žádný gól a ani žádnou přesilovou hru. Jednu šanci měli pouze hosté, ale jinak moc záživný hokej nesledujeme. Změní se to ve druhé periodě?

20:00

První třetina skončila.

19:29

Michael Matheson se protáhl dopředu, aby za modrou čárou mohl vypálit. Snadný zákrok pro Nica Dawse.

18:49

Brendan Gallagher se srdnatě tlačil do útočné zóny, jenže zkušeného útočníka si domácí nakonec pohlídali.

18:06

První lajna hostů byla aktivní v útočné třetině, ale kotouč už vyváží Timo Meier.

17:30

Marino si šikovně vyměnil kotouč s kolegou a poté hledal dalšího spoluhráče mezi kruhy. Výborný obranný zákrok si připsal Michael Matheson.

17:03

Slovenský bek Šimon Nemec poslal nahození od modré čáry přímo do lapačky připraveného Jakea Allena.

16:25

Kevin Bahl dobře zapracoval a o chvíli později střílel z dálky Nemec. Allen se přesunoval, ale nakonec zasahovat nemusel.

15:13

Josh Anderson dával přihrávku za sebe, ale nevšiml si, že je v ofsajdu. Máme tady komerční pauzu.

14:36

Cole Caufield se dopředu tlačil po levém křídle, do cesty se mu ovšem postavil jeden z beků New Jersey.

14:04

John Marino si přebral kotouč na středovém kruhu, následně si pomohl přihrávkou na obránce.

13:24

Timo Meier z otočky posouval kotouč před bránu, kde byl ale připravený hostující zadák.

12:49

Za sebou máme téměř třináct minut a mnoho šancí jsme zatím neviděli. Je to hodně opatrné utkání.

11:34

Štěstí středem kluziště zkusil Dawson Mercer, ale až do šance se neprobil.

11:06

Jonas Siegenthaler vypálil z první, avšak hrací předmět zapadl mimo brankový prostor.

10:34

Luke Hughes se šikovně protáhl až před bránu, kde ještě vybízel spoluhráče. Celou akci ale domácí nedotáhli.

09:56

Nepřesná rozehrávka kanadského celku doputovala na zakázané uvolnění.

09:02

Z ničeho nic se Montreal dostal do přečíslení dva na jednoho. Přihrávku dostal Josh Anderson, jehož pokus ale zapadl mimo tři tyče.

08:16

Michael Matheson se celkem snadno dostal do útočného pásma, ale následně kotouč nepředal do strany dobře.

07:37

Jack Hughes se snažil najít před brankovištěm Jespera Bratta, kterého ale kotouč zasáhl někam do pasu. Zakončit tedy druhý jmenovaný nemohl.

07:00

David Savard bojoval o kotouč v rohu kluziště, mnoho prostoru od domácích beků nedostal.

06:08

Z pravého kruhu už mohl střílet Chris Tierney, ale pak možná už zbytečně vracel kotouč bekhendem na brankoviště. Canadiens se stačili ubránit, ale zatím aktivnější jsou domácí.

05:48

Timo Meier vybízel spoluhráče mezi kruhy, ale hosté se včas stačili vrátit na svou polovinu.

04:56

Jack Hughes si přihrávku zpracovat nedokázal. Následně byl pískán ofsajd Montrealu.

04:06

Jonas Siegenthaler dostal na kruh pěknou křížnou přihrávku Paláta, jenže brankáře Allena prostřelit nedokázal.

03:37

John Marino dostával přihrávku na pravý kruh, jenže kotouč si nezpracoval. Ďáblové se ale drží na puku i nadále.

03:04

Nepřesná rozehrávka New Jersey, takže na začátku 4. minuty je pískáno zakázané uvolnění.

02:40

Jordan Harris přidržel kotouč za svou klecí a následně se bude snažit co nejlépe rozehrát.

02:12

Devils se teď drželi v útočné třetině, ale byly z toho pouze dvě nepřesné rány.

01:41

Montreal se usadil v útočném pásmu, ale domácí brankář proti střele Andersona zasahovat nemusel.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

New Jersey Devils: Daws (Poulter) – Marino, Siegenthaler, Nemec, Bahl, C. Miller, L. Hughes, B. Smith – Mercer, Hischier, Palát – Bratt, J. Hughes, Haula – Toffoli, Tierney, Meier – Holtz, Lazar.
Trenér: Lindy Ruff

Montreal Canadiens: Primeau (Allen) – Matheson, Guhle, Kovacevic, Harris, Savard, Xhekaj – Slafkovský, Suzuki, Caufield – Armia, Newhook, J. Roy – Jos. Anderson, J. Evans, Gallagher – Ylönen, Pearson.
Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Luxmore, MacPhee – Tobias, Brisebois.

New Jersey Devils: Daws (Poulter) – Marino, Siegenthaler, Nemec, Bahl, C. Miller, L. Hughes, B. Smith – Mercer, Hischier ©, Palát (A) – Bratt, J. Hughes (A), Haula – Toffoli, Tierney, Meier – Holtz, Lazar.

Montreal Canadiens: Allen (Primeau) – Matheson (A), Guhle, Kovacevic, Harris, Savard, Xhekaj – Slafkovský, Suzuki ©, Caufield – Armia, Newhook, J. Roy – Jos. Anderson, J. Evans, Gallagher (A) – Ylönen, White, Pearson.

MONTREAL CANADIENS

Montreal s největší pravděpodobností v tomto ročníku play-off hrát nebude. Hokejisté Canadiens jsou momentálně v konferenci třetí nejhorší, když v 57 zápasech získali 52 bodů. Do utkání s New Jersey jdou při sérii čtyř porážek za sebou, naposledy nestačili poměrem 1:4 na Pittsburgh. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Nick Suzuki s 53 kanadský­mi body.

NEW JERSEY DEVILS

New Jersey se v minulé sezoně dostalo mezi osm nejlepších týmů a podobné ambice má také letos, ale vypadá to na boj o play-off do posledních zápasů. Devils jsou na desáté příčce ve své konferenci, když v 56 zápasech nasbírali 60 bodů. Na Tampu, která drží poslední postupové místo, ztrácí pět bodů. New Jersey nemá moc dobrou formu, z uplynulých pěti utkání hned třikrát prohrálo. Před necelým týdnem doma porazilo Philadelphii, jenže poté nestačilo jasně 2:6 na Washington a 1:5 na Rangers. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Jesper Bratt s 58 kanadský­mi body.

Vítek Vaněček (New Jersey)
Šimon Nemec (New Jersey)
Ondřej Palát (New Jersey)
Tomáš Nosek (New Jersey)
Juraj Slafkovský (Montreal)

Hezký sobotní večer při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi New Jersey a Montrealem. Úvodní buly padne krátce po 20:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.