(3:0, 1:0, 1:0)
Česko
Naposledy zmenené pred 26 dňami

Děkuji všem za sledování onlajnu. Dobrou noc.

Zápas je u konce. Kanada zvítězila jednoznačně 5:0 a odnáší si další 3 body do tabulky v základní skupině mistrovství světa. Češky tak po vítězství nad Fisnkem nedokázaly v zámořském dvojboji ani jednou skórovat a budou chtít určitě zmobilizovat své síly na Švýcarsko.

Do vedení dostala Kanadu ve třetí minutě Dannielle Serdachnyová, které nahrávala na gól Kristin O'Neillová, jež vstřelila zbylé dvě branky v první periodě. Ve druhé třetině zvýšila skóre Renata Fastová a ve třetí části potvrdila kanadskou dominanci krásnou individuální akcí Laura Staceyová. Češky první dvě třetiny jednoznačně strádaly. Důvodem mohla být jejich nedisciplinovanost, jelikož byly často vylučované. Lvice se ale v závěrečné periodě probraly a vypadalo to, že by přece jen mohly čestný gól vstřelit. To se nakonec nepovedlo, a tak prohrály s Javorovými listy 5:0.

Nejlepší hráčka kanadského týmu: Kristin O'Neillová.

Nejlepší hráčka českého týmu: Tereza Vanišová.

Konec zápasu.

59:35

Vypadá to, že ne. Kanaďanky drží kotouč ve vlastní útočné třetině a kontrolují další vítězství ve skupině.

59:00

Poslední minuta utkání! Dokáže se Česko prosadit?

58:00

Vanišová vyslala pěknou křížnou přihrávku, ale byla příliš dlouhá.

56:40

Češky by mohly konečně skórovat. Přichází přesilovka pro lvice.

56:40

Vyloučení v týmu Kanada:
Jocelyne Larocqueová – 2 min., nedovolené bránění.

56:25

Znovu se hraje divočejší hokej ze strany na stranu.

54:49

Hymlárová dostala dobrou průnikovou přihrávku. Bohužel pro ni ji soupeřka dojela a zablokovala její pokus.

51:51

Češky vytvořily tlak na Desbiensovou. Místo puku ale v brance skončila jen kanadská brankářka.

50:04

Další zákrok české brankářky, tentokrát proti Fillierové.

49:30

Turnbullová vystřelila po nahrávce zpoza brány, ale pro Peslarovu byl její pokus pouhou lahůdkou.

47:40

Goslingová vypálila zleva a Peslarové vypadl puk, ale Kanaďanky její zaváhání nepotrestaly.

45:44

Kanada právě vstřelila branku!
A odbila nám pátá! Kanaďanky zvyšují své vedení. LAURA STACEYOVÁ.se fantasticky protáhla z rohu až před bránu a nádhernou individuální akcí překonala bezmocnou Peslarovou. Asistence: Jocelyne Larocqueová.

44:29

Nyní se hraje více nahoru, dolů a duel se nám začíná lehce vyrovnávat.

43:30

Adéla Šapovalivová se dostala k zajímavému střeleckému pokusu, který ale Desbiensová zneškodnila.

43:05

Rychlou kombinaci z jedné strany na druhou zakončila Jocelyne Larocqueová, ale Peslarovou nepřekonala.

41:27

Andrea Trnková vyzkoušela pozornost Desbiensové nahozením od modré čáry. Kanadská brankářka chytla puk do lapačky.

41:01

Spoonerová objela branku a pokusila se nachytat Peslarovou, což se jí nepovedlo.

40:01

Začala třetí třetina.

Po 40 minutách se hra lehce vyrovnala, i přesto však Kanada byla jednoznačně lepší a potvrdila to Renata Fastová, která zvýšila už na 4:0. Češky si pár příležitostí také připravily. Například Tereza Vanišova ujela na Desbiensovou, kterou však nepřekonala. Kanada má ale jasně navrch a prokazuje to i statistika střel na bránu. Javorové listy vedou po dvou třetinách na střely 29:8. Skóre zní 4:0.

40:00

Druhá třetina skončila.

38:18

Spoonerová ujela sama na Peslarovou a snažila se ji vymíchat, ale puk nezvedla a trefila pouze levý beton české gólmanky.

37:19

Češky zatlačily v útoku a před brankou se snažily puk dostrkat za Desbiensovou, ale jejich snaha přišla vniveč.

35:14

Další šanci si připravily Kanaďanky, když se zjevila před bránou Sheltonová, ale Peslarová se včas přesunula a skvěle zakročila.

32:33

Tereza Vanišová nyní zrychlila a dostala se za kanadskou obranu. Dokonce se řítila sama na Desbiensovou, ale překonat ji nedokázala.

31:45

Češky hrají v plném počtu.

31:25

Mlýnková se hrnula do útoku i v oslabení a pošetřila cenné seknudy.

30:45

Kanaďanky celou přesilovku zatím kombinují v útočné třetině.

29:45

Vyloučení v týmu Česko:
Andrea Trnková – 2 min., podrážení.

28:03

Blayre Turnbullová se vysmýkla české obraně a zakončila zprava svou akci, Peslarová si však poradila.

24:32

A už je to o 4 góly! RENATA FASTOVÁ vypálila od modré čáry a její střela prošla skrz zahuštěný prostor před brankou až do sítě. Asistence: Jamie Lee Rattrayová a Sarah Nurseová.

23:43

Kanaďanky znovu kombinují v českém obranném pásmu.

22:18

Střela Fastové od modré čáry neprošla přes smršť těl až k Peslarové.

21:10

Česko přesilovku nevyužilo a znovu se musí bránit.

20:20

Češky se zatím stále nedokázaly usídlit v útoku a v přesilovce zatím nezahrozily.

20:01

Začala druhá třetina.

Úvodní dvacetiminutovka je za námi a rozdíl mezi oběma týmy byl výrazný. Češky se dostaly pouze k jedné střele na branku. Naopak samy byly několikrát vyloučeny a Kanaďankám umožnily vyvinout větší tlak na svou obranu. Javorové listy se prosadily už ve třetí minutě, kdy se trefila Dannielle Serdachnyová, na ni v průběhu utkání navázala dvakrát Kristin O'Neillová, která se podílela zatím na všech kanadských gólech. Doufejme, že druhá třetina bude vyrovnanější. Kanada vede 3:0.

20:00

První třetina skončila.

19:34

Češkám se bohužel nedaří dostat se do útočného pásma.

18:57

Kanaďanky velmi rychle vyhazují.

18:52

Vylučuje se i na druhé straně, a Česko má tak šanci se konečně více usídlit v útočném pásmu a třeba i skórovat.

18:52

Natalie Spoonerová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy).

17:58

Češky zaznamenaly zatím stále jen jednu střelu na bránu.

17:30

Rozhodčí ještě prozkoumaly gólovou situaci, ale svůj verdikt nezměnily a branka tedy platí.

17:30

A další šťastný kanadský gól! Javorové listy navyšují svůj náskok. KRISTIN O'NEILLOVÁ nadvakrát překonala českou brankářku, kterou puk přeskočil po záhadném odrazu a favoritky vedou 3:0.

16:57

Po další chybě Pejšové se jednoduše dostala ke střele Jamie Lee Rattrayová, ale Peslarová její pokus vyrazila nad.

16:17

Ella Sheltonová nebezpečně vypálila z mezikruží a Peslarové vypadl puk, ale naštěstí pro české lvice jen do volného prostoru.

15:50

Pejšová měla problémy s rozehrávkou, nakonec jí vypomohly v obranném pásmu spoluhráčky.

15:01

Kanadské přečíslení 3 na 1 skončilo ztrátou Fastové.

14:27

Javorové listy nyní kombinují v útočném pásmu.

13:02

Tereza Pištěková a její jmenovkyně Plosová se prodraly do útočného pásma, ale kotouč nakonec ztratily.

11:49

Kanaďanky tentokrát přesilovku nevyužily.

11:17

Česko se na chvíli osvobozuje.

09:49

Češky po dalším nedovoleném zákroku hrají v oslabení. Potřebují úvodní tlak přežít a přestat zbytečně faulovat.

09:49

Tereza Radová – 2 min., krosček.

09:00

A je to 2:0! KRISTIN O'NEILLOVÁ vypálila po křížné přihrávce z voleje a její rána propadla až za brankovou čáru. Asistence: Sarah Nurseová.

08:49

Kanaďanky mají další výhodu.

08:14

Julia Goslingová se snažila protáhnout skrz obranu soupeře, ale nakonec přišla o puk i o hokejku.

07:35

Jennerová vypálila na konci přesilovky, ale Peslarová byla připravena.

05:38

Tereza Vanišová – 2 min., faul loktem.

05:00

Kanadská přesilovka končí. Soupeřky Češek uzamkly útočné pásmo, ale nebyly shcopné se prosadit.

03:40

Kanaďanky dostaly puk do brány, ale Peslarová byla v brankovišti podražena, a gól tak není uznán.

03:00

Klára Hymlárová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy).

02:06

Favoritky se ujímají vedení! DANNIELLE SERDACHNYOVÁ se zorientovala v předbrankovém prostoru a prostřelila Kláru Peslarovou. Asistence: Kristin O'Neillová.

01:21

Rána Laury Staceyové z mezikruží skončila na tyči, Peslarová měla štěstí.

00:01

Buly vyhrály Kanaďanky.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Kanada: Desbiensová (Campbellová) – Larocqueová, Fastová, Sheltonová, Ambroseová, Bellová, N. Goslingová, Bourbonnaisová – Fillierová, Jennerová (A), Poulinová © – Nurseová, Spoonerová, Maltaisová – Staceyová, Clarková, Turnbullová (A) – O'Neillová, J. Goslingová, Serdachnyová – Rattrayová.
Trenér: Troy Ryan

Česko: Peslarová (Škodová) – Tejralová ©, Pejšová, Čajanová, Radová, Trnková, Kosinová, Jandušíková – Křízová (A), Hymlárová, Vanišová – Šapovalivová, Pejzlová (A), Mlýnková – Kalová, Přibylová, Neubauerová – Čabelová, Pištěková, Plosová.
Trenér: Carla Macleodová

Rozhodčí: Doyleová, Hillerová (obě USA) – Bucknerová (USA), Cheyrouxová (FRA).

Češky znovu obhajují na letošním mistrovství světa bronzové medaile. Na turnaji odehrály dvě odlišná utkání. Nejprve bez inkasované branky porazily Finsko 4:0, poté nestačily na silný výběr USA a prohrály 0:6. Proti druhému zámořskému týmu se určitě vyplatí nasazení Adély Šapovalivové, která už má s kanadským hokejem zkušenosti, protože na mistrovství světa hráček do 18 let, kde Česko slavilo stříbro, pomohla právě kolébku hokeje vyřadit.

Odehrané duely na MS 2024:

Česko 0:6 USA
Finsko 0:4 Česko

Na letošním světovém šampionátu Kanaďanky obhajují stříbro, jelikož vloni podlehly ve finále věčným rivalkám z USA 3:6. Hokejistky ze země javorového listu drží šest zápasů neporazitelnost. Na letošním MS zatím odehrály dvě utkání a dostaly pouze jediný gól. Nejproduktivnější Kanaďankou je na tomto turnaji zatím tříbodová Ella Sheltonová (1+2).

Švýcarsko 0:3 Kanada
Kanada 4:1 Finsko

Zdravím všechny fanoušky ženského hokeje! Teprve podruhé v historii se utkají výběry Kanady a Česka. Na loňském světovém šampionátu měl tento duel premiéru. Tehdy se radovala Kanada, která zvítězila 5:1. Jedinou českou střelkyní a historicky první seniorskou hokejistkou, která vstítila gól Kanadě, byla Natálie Mlýnková. Uvidíme, jestli se na letošním mistrovství světa nedočkáme překvapení. Přece jen trenérka českého národního týmu Carla MacLeodová pochází z Kanady, tím pádem může využít své znalosti ve prospěch lvic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.