Lukáš Lacko Slovensko
2 : 0
6:3 , 6:4
Marco Cecchinato Taliansko

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prajem pekný zvyšok dnešného večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.

Lukáš Lacko po výhre 2:0 na sety nad talianskym tenistom Marcom Cecchinatom postupuje do finále ATP Eastbourne! Už teraz zaznamenal slovenský tenista vynikajúci výsledok, ktorý môže ešte navýšiť vo finálovom zápase. Tam bude jeho súperom jeden z dvojice Zverev – Kukuškin.

Koniec zápasu

6:4

GEM, SET, ZÁPAS Lukáš Lacko! Slovenský tenista ukončil tento zápas presným úderom z forhendu a tak vyhráva druhý set 6:4! Druhé dejstvo bolo oveľa vyrovnanejšie, ale v rozhodujúcej chvíli stratil Marco Cecchinato svoje podanie a Lukášovi sa následne podarilo potvrdiť brejk a získať tak aj druhý set. Skvelá forma nášho tenistu pokračuje ďalej, verme že zvládne aj posledný zápas na tomto turnaji.

40-0

Lukáš Lacko získava tri mečbaly!

30-0

Po chybe súpera vyhráva o dva fiftíny.

15-0

Úvod podania mu vychádza a tak získava fiftín.

5:4

Koniec prestávky, podávať bude Lukáš Lacko.

5:4

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:4

Cecchinatov forhend putoval do siete a tak Lukáš získava prvé podanie súpera v druhom sete! Dostáva sa do vedenia 5:4 a pôjde podávať na víťazstvo v tomto semifinálovom zápase!

40-30

Po chybe súpera získava Lukáš brejkbal!

30-30

Škoda tohto nevydareného úderu od nášho tenistu, ktorý tak pokazil ľahkú loptičku a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Loptu získava Cecchinato.

30-0

Lukáš získava druhý fiftín pri podaní súpera.

15-0

Po dlhšej dobe nevychádza Cecchinatovi úvod podania.

4:4

Túto loptičku muselo potvrdiť jastrabie oko, ale bola dobrá a tak čistou hrou Lukáš vyrovnáva stav v druhom sete na 4:4!

40-0

Ďalším esom v zápase získava slovenský tenista šancu na čistú hru.

30-0

Po chybe súpera získava Lukáš aj túto loptičku.

15-0

Úvod podania slovenský tenista zvládol a získava fiftín.

3:4

3:4

3:4

Lukášov bekhend putuje do autu a tak Cecchinato ide v druhom sete do vedenia 4:3!

30-40

Je tu gembal pre podávajúceho hráča.

30-30

Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča.

15-15

Po 15 na oboch stranách.

15-0

Úvod podania talianskeho tenistovi nevyšiel, loptičku posiela do autu.

3:3

No a aj sa tak stáva, Lukáš Lacko si čistou hrou udržal aj tretí servis a vyrovnáva stav druhého setu na 3:3! Stále tak čakáme na zaváhanie na jednej či druhej strane.

40-0

Slovenský tenista pokračuje kvalitným servisom a získava šancu na čistú hru.

30-0

Piate eso v zápase pre Lukáša Lacka.

15-0

Return od Cecchinata úspešný nebol, fiftín pre slovenského tenistu.

2:3

2:3

2:3

Druhý gembal už Cecchinato využil, keď umiestnil loptičku presne na čiaru a udržal si teda aj tento servis. Druhý set je teda zatiaľ vyrovnaný, čakáme na prvý brejk.

15-40

Loptu získava Lacko.

0-40

Cecchinato získava po kvalitnom podaní šancu na čistú hru.

0-30

Štvrté eso v zápase putuje na konto talianskeho tenistu.

0-15

Cecchinato zahajuje servis úspešným prechodom na sieť.

2:2

Tretiu možnosť však už Lukáš využíva a vyrovnáva stav druhého setu na 2:2!

40-30

To sa však podarilo talianskemu tenistovi a tak Cecchinato odvracia aj druhý gembal nášho tenistu.

40-15

Pokus o forhendový winner nášmu tenistovi nevyšiel, stráca tak prvý gembal.

40-0

Priamym bodom z podanie získava Lukáš šancu na čistú hru.

30-0

Forhend od Cecchinata putoval do siete, Lukáš vyhráva pri svojom podaní o dve loptičky.

15-0

Aj toto podanie zahajuje slovenský tenista ziskom fiftínu.

1:2

1:2

1:2

Aut z rakety nášho tenistu a tak Cecchinato vyhráva v druhom sete 2:1!

30-40

Napokon tu je gembal pre podávajúceho hráča.

30-30

Teraz mu však nevyšiel prechod na sieť a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Drop shot slovenského tenistu končí na sieti, Cecchinato tak znova vyhráva o jeden fiftín.

15-15

Sledovali sme veľmi peknú výmenu, ktorú Lukáš zakončil úspešným smečom na sieti a tak to je po 15 na oboch stranách.

0-15

Cecchinato presným forhendom zahajuje svoje ďalšie podanie.

1:1

Aj sa tak stáva, Lukáš si čistou hrou podržal úvodný servis v druhom sete a vyrovnáva jeho stav na 1:1!

40-0

Lukáš získava tri gembaly a šancu na čistú hru.

30-0

Druhá loptička v rade pre slovenského tenistu.

15-0

Úvodné podanie v druhom sete zahajuje Lukáš ziskom fiftínu.

0:1

Ten sa mu už podarilo využiť po úspešnom forhendovom winneri a tak sa ujíma vedenia v druhom sete 1:0! Cecchinato mal však pri tomto servise menšie problémy s jeho udržaním.

40-A

Situácia sa zopakovala teraz na druhej strane, takže tu je druhý brejkbal pre Cecchinata.

40-40

Jeho bekhend však putuje do autu a prvý gem druhého setu sa presúva na zhodu 40:40!

30-40

Po kvalitnom servise získava Cecchinato gembal.

30-30

Cecchinato nestiahol reagovať na presný úder nášho tenistu a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Po chybe súpera získava Lukáš úvodný fiftín v druhom sete.

0-30

Druhý fiftín v rade pre talianskeho tenistu.

0-15

Tretím esom v zápase zahajuje Cecchinato druhý set.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Marco Cecchinato.

0:0

6:3

Výborne! Lukáš využíva hneď prvú možnosť, kedže prvý set ukončuje esom. Túto sadu ovládol pomerom 6:3 a potvrdzuje tak svoju skvelú formu. V prvom sete nestratil ani jedno podanie, práve naopak, jedno súperove získal, ktoré dokázal potom aj potvrdiť a tak sa ujíma v zápase vedenia 1:0! O ničom však ešte nieje rozhodnuté, čaká nás druhý set.

40-15

Jastrabie oko potvrdilo dobrú loptičku od nášho tenistu, ktorý sa tak dostáva k dvom setbalom!

30-15

Cecchinato sa pokúsil o prechod na sieť, ale jeho úder zastavuje páska.

15-15

Dlhý bekhend od Cecchinata putoval von z kurtu, po 15 na oboch stranách.

0-15

Nezačína ho však úspešne a prehráva o jeden fiftín.

5:3

No a aj sa tak stáva, Marco Cecchinato sa čistou hrou udržal v prvom sete a znižuje jeho stav na 3:5 z jeho pohľadu. Lukáš Lacko má však servis na ukončenie prvého setu v jeho prospech.

0-40

Čistou hrou sa môže Cecchinato udržať v prvom sete.

0-30

Ďalší winner od talianskeho tenistu, ktorý tak vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Forhend slovenského tenistu putuje do autu, takže fiftín získava jeho súper, ktorý podáva na udržanie sa v prvom sete.

5:2

5:2

5:2

Úspešný smeč na sieti od Lukáša, ktorý sa teda dostáva v prvom sete do vedenia 5:2 a Marco Cecchinato pôjde podávať na udržanie sa v prvej sade!

40-15

Po chybe súpera získava Lukáš dva gembaly.

30-15

Aut z rakety talianskeho tenistu, Lukáš znova vyhráva o jednu loptičku.

15-15

15-0

Ktorému vychádzajú úvody podania a aj v tomto prípade si pripisuje fiftín.

4:2

Forhend slovenského tenistu putoval do autu a tak si Cecchinato s veľkými ťažkosťami udržal tento servis. Taliansky tenista znižuje stav v druhom sete na 2:4, stále je však v lepšej pozícii Lukáš Lacko.

40-A

Následne získava po presnom prechode na sieť gembal.

40-40

Bekhendovým winnerom po čiare odvracia Cecchinato aj tento brejkbal!

A-40

Druhý brejkbal pre slovenského tenistu!

40-40

Túto hrozbu však následne po kvalitnom podaní Cecchinato odvracia a gem sa presúva na zhodu 40:40!

40-30

Tesný aut z rakety talianskeho tenistu, ktorý potvrdilo aj jastrabie oko a tak Lukáš získava brejkbal!

30-30

15-30

Dlhý výmenu zakončil Lukáš úderom von z dvorca a tak Cecchinato získava druhý fiftín v rade.

15-15

Nasleduje však nevynútená chyba od nášho tenistu, po 15 na oboch stranách.

15-0

Lukáš umiestnil svoj bekhend presne na čiaru a získava teda fiftín na svoje konto.

4:1

4:1

4:1

Slovenský tenista čistou hrou potvrdil získaný servis od súpera a v prvom sete sa dostáva do vedenia 4:1! To je pre Lukáša určite skvelý vstup do zápasu, ale ešte nieje o ničom rozhodnuté.

40-0

Dlhý forhend talianskeho tenistu putuje von z dvorca a tak Lukáš získava tri gembaly na potvrdenie brejku.

30-0

Forhend talianskeho tenistu skončil na sieti, Lukáš vyhráva o dva fiftíny.

15-0

Cecchinato sa prezentuje nevynútenou chybou, takže cestu za obhajobou brejku zahajuje slovenský tenista úspešne.

3:1

Tú druhú sa mu už nepodarilo, keďže jeho bekhend nebol presný a tak Lukáš berie prvé podanie súpera, čím v prvom sete vyhráva 3:1!

40-15

Cecchinato sa prezentuje forhendovým winnerom a tak odvracia prvú hrozbu.

40-0

Situácia sa zopakovala a Lukáš získava tri brejkbaly!

30-0

Tento servis zatiaľ talianskemu tenistovi nevychádza, jeho dlhý forhend putuje do autu.

15-0

Lukáš predviedol úspešný prechod na sieť a následne sa jeho súper prezentoval iba nepresným drop shotom.

2:1

2:1

2:1

Nasledovalo kvalitné podanie slovenského tenistu a tak si udržal aj svoj druhý servis. V prvom sete vyhráva 2:1!

40-15

Prvé eso v zápase putuje na konto nášho tenistu, dostáva sa teda k dvom gembalom.

30-15

30-0

Po úpsešnom prechode na sieť vyhráva Lukáš o dva fiftíny.

15-0

Aj úvod tohto podania nášmu tenistovi vyšiel, keďže sa prezentoval forhendovým winnerom.

1:1

No a aj sa tak stáva čistou hrou si Cecchinato udržal prvé podanie a vyrovnáva stav prvého setu na 1:1!

0-40

Prvým esom v zápase získava Cecchinato šancu na čistú hru.

0-30

Forhend nášho tenistu bol nepresný a tak jeho súper vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Aj Cecchinato zahajuje úvodný servis ziskom fiftínu.

1:0

Return talianskeho tenistu zastavuje páska a tak si Lukáš udržal svoje podanie, v prvom sete sa ujíma vedenia 1:0!

40-30

Napokon po presnom údere na čiaru získava Lukáš gembal.

30-30

Chyba slovenského tenistu, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Úvodný fiftín v zápase pre talianskeho tenistu, ktorý tak znižuje na rozdiel jednej loptičky.

30-0

Prvým winnerom v zápase sa Lukáš dostáva do vedenia o dva fiftíny.

15-0

Lukáš zahajuje podanie úvodným fiftínom v zápase, Cecchinatov forhend doputoval do siete.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.

Obaja tenisti sú už prítomný na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke. Po nej sa už toto stretnutie môže naplno odštartovať a verme, že dopadne úspešne pre slovenského tenistu Lukáša Lacka, ktorý ako prvý začne na servise.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Príjemný piatkový podvečer prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Tenisové podujatie ATP Eastbourne dnes pokračuje dvoma semifinálovými stretnutiami. V jednom z nich sa predstaví aj slovenský tenista Lukáš Lacko, ktorý bude chcieť nadviazať na svoju skvelú formu a postúpiť do finále. Bude to mať však veľmi náročné, pretože mu v ceste stojí taliansky tenistka Marco Cecchinato, ktorý takisto disponuje skvelou formou a tak sa určite máme na čo tešiť.

Začiatok zápasu sa však stále posúva, predbežne je naplánovaný na 16:50. Akonáhle už budú obaja tenisti na kurte, tak sa vám opäť prihlásime. Zatiaľ teda ešte prajem pekný deň

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Lukáš Lacko a Marco Cecchinato. Predbežný začiatok zápasu je naplánovaný na 15:30.

Tenisové podujatie ATP Eastbourne pokračuje semifinálovými zápasmi a do tejto fázy turnaja sa dostal aj slovenský tenista Lukáš Lacko. V tomto zápase bude čeliť vyššie postavenému hráčovi v rebríčku ATP a to talianskemu tenistovi Cecchinatovovi.

Lukáš Lacko momentálne disponuje veľmi slušnou formou, čo potvrdil v osemfinále tohto turnaja, v ktorom vyradil nasadenú jednotku a celkovo jedenásteho hráča v rebríčku Schwartzmana. V Eastbourne stratil Lukáš len jeden set a určite bude chcieť na túto formu nadviazať aj v súboji s Cecchinatom. Tomu sa takisto v poslednej dobe darí, veľký úspech zaznamenal na French Open, kde dokráčal až do semifinále. Odvtedy však už na žiadnom turnaji nebol, v Eastbourne napokon začínal až od osemfinále, narozdiel od nášho tenistu.

Marco Cecchinato sa v rebríčku ATP nachádza na 31. mieste, Lukášovi Lackovi patrí 94. pozícia. Jasného favorita však toto stretnutie nemá, obaja tenisti disponujú dobrou formou a tak sa určite máme pri sledovaní tohto zápasu na čo tešiť.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.